Centralny zamek po raz n-ty

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

pedro64
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz mar 26, 2006 12:48
Lokalizacja: Śląsk Cieszyński

Centralny zamek po raz n-ty

Post autor: pedro64 » pn cze 19, 2006 10:33

Mimo iż przeszukałem sporo wątków dot. centralnego zamka nie znalazłem takiej oto sytuacji:
Posiadam Golfa 3 Variant wyposażonego w centralny zamek pneumatyczny na pilota. Niestety od jakiegoś czasu zamek można zamknąć pilotem, ale już otworzyć go trzeba kluczykiem bo pilot nie daje rady. Co go może boleć ?


Pozdrawiam

pedro

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pn cze 19, 2006 20:44

Witam a bateryjke w pilocie masz dobrą?



Jozef
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: czw lut 24, 2005 09:50
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Jozef » pn cze 19, 2006 22:58

Opisz jak wygląda moment gdy "pilot nie daje rady". Central wtedy wcale się nie załącza, czy impuls jest zbyt krótki ?



pedro64
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz mar 26, 2006 12:48
Lokalizacja: Śląsk Cieszyński

Post autor: pedro64 » wt cze 20, 2006 08:16

Bateria jest dobra bo wymieniałem. Jeśli chodzi o działanie zamka to przy zamknięciu jest wszystko ok, wszystkie rygle opuszczają się. Przy otwarciu zamek nie wydaje żadnych odgłosów tylko migną kierunkowskazy. Zauważyłem też, że czasami (ale bardzo rzadko), szczególnie gdy jest zimno to zamek zadziała. Po kolejnym naciśnięciu pilota zamek mimo, że zamknięty, ponownie wydaje odgłos zamykania jednocześnie sygnalizując to kierunkowskazami. Dodam jeszcze, że zimą nie było problemów, zaczęły się wraz z ociepleniem.


Pozdrawiam

pedro

Awatar użytkownika
marekos
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 124
Rejestracja: ndz kwie 17, 2005 11:48
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: marekos » wt cze 20, 2006 12:32

Prawdopodobnie słaby kontakt na łączu kabel od otwierania z centralki od sterowania pilotem z orginalnym kablem od otwierania od zamka w drzwiach. Musisz zlokalizować gdzie masz ta centrlke od pilota i najlepiej sprawdź styki na wszystkich kablach od niej. Tam jest tak zrobione że wychodzą kabele z tej centralki i łączą się w jakiś sposób z orginalną instalacją w samochodzie i te połaczenia sprawdź.


[img]http://img113.imageshack.us/img113/6610/img23312uz2.jpg[/img]

Awatar użytkownika
JayT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 715
Rejestracja: sob mar 11, 2006 14:18
Lokalizacja: Zbąszynek (FSW)
Kontakt:

Post autor: JayT » wt cze 20, 2006 14:15

Znajdź centralkę i sprawdź wyjścia - jeśli podaje impuls na wyjście odpowiedzialne za zamykanie - to problem tkwi w połączeniu lub przerwanym kablu. Nie wiem, jaki masz sterownik centralnego, ale w pneumatyku i tak "otwórz" i "zamknij" sterowane są impulsem dodatnim - i taki powinien być na wyjściach "otwórz" i "zamknij" z centralki.
Jeśli centralka nie podaje sygnału - znaczy, że jest zepsuta lub źle skonfigurowana.



Awatar użytkownika
bolid
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: śr lut 15, 2006 23:29
Lokalizacja: Golasowice
Kontakt:

Post autor: bolid » wt cze 20, 2006 14:41

A gdzie można znaleźdz taką centralke ???? pod deską rozdzielczą?? czy gdzie?? gdzie takie coś montują?? w MK3??



pedro64
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz mar 26, 2006 12:48
Lokalizacja: Śląsk Cieszyński

Post autor: pedro64 » wt cze 20, 2006 15:04

Znalazłem centralkę pod deską rozdzielczą. Tak jak mi poradzili "marekos" i "JayT" wyczyściłem wszystkie styki w kostce oraz zaizolowałem cztery kable, które nie były nigdzie podłączone, a wystawały z kostki. Eureka!!!!! Teraz działa jak należy ! Koledzy jesteście wielcy ! Wielkie dzięki !


Pozdrawiam

pedro

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 396 gości