[Golf 3] Elektryczne szyby - jak zdemontować podnośniki.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Marsen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr gru 21, 2005 00:56
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

[Golf 3] Elektryczne szyby - jak zdemontować podnośniki.

Post autor: Marsen » wt cze 13, 2006 13:03

Kupiłem drzwi z elektryką od golfa 3. Chciałem elektryke wyciągnąć,ale nie wiem co zrobic,ponieważ nie ma dojścia do tych podnośników. Z tego co wiem to aby można bylo to wykręcić , należałoby opuścić szyby w dół. Tylko jak to zrobić jak nie są na aucie ?? Gdzie dać ''+'' a gdzie ''-'' żeby się opuściły ?? Próbowałem coś tam kombinować,ale tam jest dość duża kostka i chyba ze 100 możliwych sposobów. Gdyby ktoś wiedział coś na ten temat. Byłbym wdzięczny. Może jakiś schemat czy coś. Dzięki wielkie.
P.S Czy ktos się orientuje czy te podnośniki z 5 drzwiowego będą pasować do 3 drzwiowego golfa 3??



Awatar użytkownika
SToRM
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1770
Rejestracja: czw paź 07, 2004 21:13
Lokalizacja: GOP

Post autor: SToRM » wt cze 13, 2006 13:07

Marsen pisze:Czy ktos się orientuje czy te podnośniki z 5 drzwiowego będą pasować do 3 drzwiowego golfa 3??
Pasuja - to to samo..



Awatar użytkownika
JayT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 715
Rejestracja: sob mar 11, 2006 14:18
Lokalizacja: Zbąszynek (FSW)
Kontakt:

Post autor: JayT » wt cze 13, 2006 17:33




greg

Post autor: greg » wt cze 13, 2006 18:11

Marsen, jeśli masz już instalację do szyb w aucie to nic prostszego jak dociągnąć te drzwi do auta - podpiąć pod kostke i opuścić podnośnik



Awatar użytkownika
Marsen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr gru 21, 2005 00:56
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Marsen » wt cze 13, 2006 21:06

Byłoby super gdybym miał instalacje z innego auta,ale niestety nie mam. Już o tym myślałem,ale ta kwestia odpada.



greg

Post autor: greg » wt cze 13, 2006 21:29

patrząc po schemacie - sprawdź czy przy wtyczce tj przy silniku masz numerację - jeśli tak to:
1. do pozycji 1 dajesz masę
2.do pozycji 15 dajesz +
3. do pozycji 3 dajesz na chwilę + lub minus dzięki czemu podnosisz lub opuszczasz



Awatar użytkownika
Marsen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr gru 21, 2005 00:56
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Marsen » ndz cze 18, 2006 22:11

greg pisze:patrząc po schemacie - sprawdź czy przy wtyczce tj przy silniku masz numerację - jeśli tak to:
1. do pozycji 1 dajesz masę
2.do pozycji 15 dajesz +
3. do pozycji 3 dajesz na chwilę + lub minus dzięki czemu podnosisz lub opuszczasz
Kurde!! Nie działa to :grrr:
Normalnie już nie wiem co teraz zrobić :crazy: , może trzeba jednak podpiąć wszystkie te przewody , które idą do kostki podnośnika szyb. W końcu one po coś tam są.

A co do podłączenia tego co powyzej ... po takim podłączeniu na przewodzie nr.3 pojawił się 12V , na tym który niby steruje otwieraniem i zamykaniem. Więc juz sam nie wiem co sie dzieje. :crazy:



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz cze 18, 2006 22:37

Po pierwsze szyby są mocowane w uchwytach, w każdym jest śroba 10-ka, dostaniesz do niej kluczykiem oczkowym i odkręcisz, wtedy odczepisz szybe bez jej opuszczania.

PO drugie z tym połączeniem to trochę nie tak.
masa na pin 1 to się zgadza - kabel brązowy oraz na 6
plus dajesz wstępnie rownocześnie na pozycję 7, oraz na 15 kable czaro żółty oraz czerwono żółty.
dalej na pin 3 jak pisał geg


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
bartex4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr lis 10, 2004 01:07
Lokalizacja: VWPOMORZE

Post autor: bartex4 » ndz cze 18, 2006 22:42

wiec jezeli to drzwi kierowcy to podlaczasz tak

(+)
przewód 7 ,15 ,13

(-) MASA
przewód 1

i jezeli teraz podlaczysz do przewodu 11 (+) lub (-) to szyba bedzie chodzila do gory lub nadol


drzwi pasazera

(+)
15,7

(-)Masa
1,6

i tak jak przy podnosniku kierowcy ta sama kombinacja tylko zamiast przewodu 11 to 3

Powodzenia



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz cze 18, 2006 22:49

Moduły są takie same po obu stronach. Bartex 4 podał bardzo dokładnie wg schematu ale zadziała jeden sposób w obu podnośnikach

[ Dodano: Nie Cze 18, 2006 10:52 pm ]
Można też podawać plus tak jak od domykania otwierania z kluczyka czyli na piny 8 i 14.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Marsen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr gru 21, 2005 00:56
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Marsen » ndz cze 18, 2006 23:29

Czyli jest tak jak powyzej napisaliście:

( - ) Masa - 1 i 6
( + ) Plus - 7 i 15

No i na zmiane " + " albo " - " w zależności czy chcemy opuszczać czy podnosić szybe na PIN nr. 3

Wszystko działa - dzięki wielkie panowie za pomoc. Naprawdę mi pomogliście. Dziękuje.



Awatar użytkownika
bartex4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr lis 10, 2004 01:07
Lokalizacja: VWPOMORZE

Post autor: bartex4 » pn cze 19, 2006 13:30

a ja mam pytanie co do samego modulu jak pewnie wiecie w wersja 95-97 jak sie przytrzyma dlozej przycisk otwierania lub zamykania szyba sama zjezdza lub sie zamyka w starszych modelach dziala to tylko gdy chcemy opuscic szybe czy to jest roznica wlasnie tego modulu czy cos jeszcze jest zastosowane ?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn cze 19, 2006 16:55

bartex4 pisze:a ja mam pytanie co do samego modulu jak pewnie wiecie w wersja 95-97 jak sie przytrzyma dlozej przycisk otwierania lub zamykania szyba sama zjezdza lub sie zamyka w starszych modelach dziala to tylko gdy chcemy opuscic szybe czy to jest roznica wlasnie tego modulu czy cos jeszcze jest zastosowane ?
w moim vento z 93 roku działa tak w obie strony. W nowszych sa jakieś dod. programowalne funkcje podnośników, miałem to gzieś po angielsku ale nie mogę teraz znaleźć, ktoś z forum dawał linka do tego.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

greg

Post autor: greg » pn cze 19, 2006 18:20

programowanie polega na tym że po odpięciu klemy od aku i ponownym podłączeniu trzeba opuścić i podnieść od oporu do oporu



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 250 gości