chłodnica od klimy-przecieki

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

michal_niedzw.
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: wt kwie 25, 2006 10:24
Lokalizacja: poznań

chłodnica od klimy-przecieki

Post autor: michal_niedzw. » pn cze 19, 2006 11:15

okazalo sie ze czynnik chlodzacy ucieka mi przez nieszczelna w kilku miejscach(zgnita)chlodnice.mam pytanie czy montowal ktos u siebie uzywana??czy lepiej zazuinwestowac w nowa?



Awatar użytkownika
GRIsha
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 313
Rejestracja: pn maja 09, 2005 09:48
Lokalizacja: IłaVWa
Kontakt:

Post autor: GRIsha » pn cze 19, 2006 11:51

Lepiej kupić nową. W używce nigdy nie wiesz, co przeszła, czy ktoś jakimś magicznym środkiem nie uszczelniał i za moment zamiast jednego wydatku będziesz miał dwa...

pozdr :pub:



Awatar użytkownika
kinomysz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: pn maja 09, 2005 20:01
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: kinomysz » pn cze 19, 2006 15:51

Miałem podobnie. Serwisant powiedział że najczęściej w Golfach pada własnie chłodnica i po inspekcji okazało się że dokładnie tak jest. Wymieniłem na nową i mam spokój..



BartekC
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: pt paź 07, 2005 09:10
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: BartekC » pn cze 19, 2006 15:56

U mnie też sie rozszczelniła-wypadła malutka dziurka na rurce poprzedniej. Ale wymontowałem zawiozłem do gostka spawającego aluminiu, zaślepił jadną rurke i jest ok. Koszt 30 zł za pospawanie zamiast 250 za uzywke a ponad 300 za nowa.! Oczywiście istnieje ryzyko że za jakiś czas wypadnie kolejna dziurka i kasa wydana na napełnienie pójdzie w powietrze, ale czasem tzreba zaryzykować!!



PawelP

Post autor: PawelP » pn cze 19, 2006 20:57

Kupiłem używaną - miałem fuksa :-) i kupiłem chłodnicę z vento z 97 roku za 150 zł. Chłodniczka jak nowa. Lamelki niepozaginane, szczelna, lakier jak nowy, lekko przykurzona. Z tego co się orientowałem to za nową trzeba zapłacić 300 zł na allgero. Do golfa III generalnie jest mało używanych a te co są - to często są w tragicznym stanie.
Jeżeli zdecydujesz się na używaną to zwróć szczególną uwagę na gwinty - te do których przykręca się węże. Często bywają uszkadzane przy demontażu.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 202 gości