Co wybrac? Castrol czy Mobil?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
leon666
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: leon666 » czw cze 15, 2006 18:31

Test jest bardzo prosy podczas zlewania oleju do plastikowej bańki ze scianek pojemnika spływaja takie oleje jak lotos,mobil natomiast castrol i texaco przylegaja daje to pełną ochrone


www.vagmazowsze.com.pl


Elektromechanika samochodowa -regeneracja rozruszników i alternatorów , naprawy bieżące / info pw / konkurencyjne ceny

Awatar użytkownika
Łyskacz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 519
Rejestracja: sob maja 21, 2005 08:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łyskacz » czw cze 15, 2006 18:44

mi nalali 4,2 litra Mobil 15w40
co do Castroll'a to ostatnio był jakiś nieprzyjemny wątek że komuś tam jakaś maź masłowata zapaprała silnik i podobno były jakies zwroty pieniążków przez firme castrol za remont/wymianę silniczków....
Ale to chodziło chyba o Magnatec'a
Pozdro
A tak ogólnie to mój mechanik przekonuje mnie do oleju Queker State czy jakoś tak...Mówi że zajefajny i w ogóle :kufel:


Był Mk2 1,6 LPG 88r. Sprzedany śmiga dalej :)
Jest Renault Megane Coupe <---- sprzedałem tą pomyłkę
Mk2 1,6 D <---- sprzedany śmiga dalej
Jest octavia 1,9 Tdi ASV
Clio mk4 1,2 Limited (fajny bo nowy i na gwarancji) ;]

Awatar użytkownika
vwmadison
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: czw mar 03, 2005 15:56
Lokalizacja: (ten swąd) - Łódź/Zgierz
Kontakt:

Post autor: vwmadison » pt cze 16, 2006 17:10

dominik7 pisze:wczesniej byl mobil mineralny przez 8 tys.(tak mowil poprzedni wlasciciel-co do tego mu raczej wierze).te 4 litry to na stan pomiedzy min a max wchodzi?
te 4 litry to wchodzi prawie na max na bagnecie - więc spokojnie możesz wlać i 3.9 litra oleju
Ja mam mobila m 15W 40. i juz leje chyba 5 sezon- jak dla mnie ok.

[ Dodano: Pią Cze 16, 2006 18:11 ]
leon666 pisze:Test jest bardzo prosy podczas zlewania oleju do plastikowej bańki ze scianek pojemnika spływaja takie oleje jak lotos,mobil natomiast castrol i texaco przylegaja daje to pełną ochrone
:grin: :grin: :grin: ciekawe co piszesz!!!!!!!! hehehe....

Ja słyszałem tez o olejach canada petrol _podobno rafinowane z podobnej ropy co Quaker state (duzo parafiny w bazowym oleju) a olej w przystępnej cenie. liqui moly - produkowane w niemczech i tez chyba nikt tego nie fałszuje -oryginalne niemieckie.
Teksty,że mobil do bani a castrol jest najlepszy to mnie strasznie bawią. Sami spece siedzą widze na tym forum...eehh........
a podobno najlepszy kujawski z pierwszego tłoczenia... heee?????


[size=150][color=blau][b]powered by VW greenpower[/b][/color][/size]

[size=167][color=red][b] mój golf - 19 lat w dobrym tonie......[/b][/color][/size]

Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: ck » pt cze 16, 2006 18:43

Valvoline też niezły i rozlewany w Holandi z tego co się orientuję.A ja jeżdżę na Mobilu Super M 15W40 i nie narzekam.Kiedys raz zmieniłem na Elfa 15W40 i wydawało mi sie,że więcej tego oleju mi spalał. Niby lepkość ta sama ale.....no wiem dlaczego tak się działo.Teraz znowu wróciłem do Mobila i jest git.Choc powiem,że zainteresował mnie Castrol GTX Hight Mileage 15W40 z tego wzgledu,ze jest on do silników które już biora troche oleju,a mój juz bierze,tylko sie zastanawiam czy do Diesla może być.
http://www.castrol.com/liveassets/bp_in ... e_prod.doc



Awatar użytkownika
Łyskacz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 519
Rejestracja: sob maja 21, 2005 08:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łyskacz » sob cze 17, 2006 01:31

ck, ja tak samo na Mobila nie narekam:))))
Spoko olej :kufel: :kufel: :kufel: :kufel: :kufel: :kufel: :kufel: :bigok:


Był Mk2 1,6 LPG 88r. Sprzedany śmiga dalej :)
Jest Renault Megane Coupe <---- sprzedałem tą pomyłkę
Mk2 1,6 D <---- sprzedany śmiga dalej
Jest octavia 1,9 Tdi ASV
Clio mk4 1,2 Limited (fajny bo nowy i na gwarancji) ;]

Awatar użytkownika
Jacob
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: ndz sty 22, 2006 20:37
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Post autor: Jacob » ndz cze 18, 2006 13:44

Witam ja polecam Castrola Hight Mileage w bialej buutelce co prawda to juz mineral ale przeznaczony jest do silnikow z przebiegiem ponad 100tys,ja taki leje juz drugi raz zmieniam i nie moge narzekac.Pytalem znajomego mechika i powiedzial ze ma bardzo dobre parametry smarne,dokladnie nie wiem o co mu chodzilo ale to pisze z tylu butelki.Pozdro



Awatar użytkownika
MK2BOSTON
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw kwie 27, 2006 09:59
Lokalizacja: K-ce

Post autor: MK2BOSTON » ndz cze 18, 2006 15:01

Co jaki czas albo przebieg zmieniasz ten Castrol Hight Mileage właśnie go wlałem nigdzie nie ma tej informacji, nie wiem co było lane wcześniej ale jak narazie autko śmiga ok, oczywiście filtr oleju i powietrza też wymieniłem. Pozdro


MK2 Boston 89

Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » ndz cze 18, 2006 15:16

Każdy mineralny wymienia się co 10.000km lub 12 miesięcy.


=-Pinhead-=

Awatar użytkownika
CzapCzap
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 830
Rejestracja: wt mar 14, 2006 23:53
Lokalizacja: Athlone
Kontakt:

Post autor: CzapCzap » ndz cze 18, 2006 15:18

MK2BOSTON pisze:Co jaki czas albo przebieg zmieniasz ten Castrol Hight Mileage właśnie go wlałem nigdzie nie ma tej informacji, nie wiem co było lane wcześniej ale jak narazie autko śmiga ok, oczywiście filtr oleju i powietrza też wymieniłem. Pozdro
Ja zmienialem ten olej co 8000-10000tys km. Teraz mam Castrola Magnatec 10W 40, zmieniam tak samo :)


Obrazek <--------

Golf 3 GL 1.6 AFT - sprzedany :(
Golf 4 GTI 1.8T AGU - Jest :)
Jetta 2 CL 1.6D - Jest :)

Awatar użytkownika
vwmadison
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: czw mar 03, 2005 15:56
Lokalizacja: (ten swąd) - Łódź/Zgierz
Kontakt:

Post autor: vwmadison » ndz cze 18, 2006 20:27

Pinhead pisze:Każdy mineralny wymienia się co 10.000km lub 12 miesięcy.
Trochę się nie zgodze z Twoim zdaniem. U mnie w instrukcji co 15 tys km lub rok.


[size=150][color=blau][b]powered by VW greenpower[/b][/color][/size]

[size=167][color=red][b] mój golf - 19 lat w dobrym tonie......[/b][/color][/size]

Awatar użytkownika
CzapCzap
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 830
Rejestracja: wt mar 14, 2006 23:53
Lokalizacja: Athlone
Kontakt:

Post autor: CzapCzap » ndz cze 18, 2006 21:03

Instrukcja jest instrukcja ale im czesciej sie zmienia tym lepiej.


Obrazek <--------

Golf 3 GL 1.6 AFT - sprzedany :(
Golf 4 GTI 1.8T AGU - Jest :)
Jetta 2 CL 1.6D - Jest :)

dominik7
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 872
Rejestracja: wt lis 22, 2005 19:07
Lokalizacja: WGS//WP
Kontakt:

Post autor: dominik7 » ndz cze 18, 2006 21:40

No coz...Kupilem Castrol.Ale nie moge go jeszcze wymienic bo wrzucilem inny silnik ale mam problemy z podlaczeniem gaznika(moze ktos ma jakies schematy???)

[ Dodano: Nie Cze 18, 2006 21:42 ]
Wrzucilem gaznik 2e2 do silnika PN.Bylo troche problemow z zamontowaniem na kolektorze ale sie udalo.


http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRkioSjUFKyMHzqmuU0GfCiXEIgR5re3-DV5-g48EwFKSNS3s23AQ

Awatar użytkownika
dzikgtc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 419
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 17:15
Lokalizacja: Gryfice
Kontakt:

Post autor: dzikgtc » ndz cze 18, 2006 21:58

A ja sobie jeżdzę na Castrol Protection 15W40 i nienarzekam. Odnośnie Mobil1 to jest to IMHO olej bardzo przereklamowany, i nie tylko ja tak sądze. Castrol też wbrew pozorom nie ma najlepszej opini. Jedne z najlepszych olei to QuakerState jednak u mnie w mieście są niedostępne, chyba że u mechaników którzy ciągną je na zamówienie.


Pozdrawiam
dzikgtc

Awatar użytkownika
Ryś Stepowy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: śr mar 09, 2005 18:58
Lokalizacja: Dżersej Siti DDZ
Kontakt:

Post autor: Ryś Stepowy » pn cze 19, 2006 07:22

Witka! żeby sprawdzić czy lepszy jest Mobil czy Castrol wystarczy wziać butelki obu olejów do ręki i poszukać oznaczenia API (American Petroleum Institute). API opracowało klasyfikację olejów w/g jakości. Wskaźnik API jest wykładnikiem jak zaawansowany technologicznie jest olej. I tak jeśli na butli pisze: API SG/CD to taki olej jest lepszy od API SF/CC. A zgaduje się to tak że pierwsza litera oznacza oleje dla silników benzynowych (S) kolejna jakość. Im dalsza litera alfabetu tym olej ma lepszą jakość. Analogicznie (C) diesle. Pzdr!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 418 gości