Klimatyzacja manualna w Golf 4 -dziwny problem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
miki00
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 03:00
Lokalizacja: Polska

Klimatyzacja manualna w Golf 4 -dziwny problem

Post autor: miki00 » ndz cze 18, 2006 19:51

Witam

Mam problem z klimą

Po włączeniu przycisku AC klima nie chłodzi , ale zauważyłem że po dodaniu gazu przy około 2900-3000 obr/min załącza sie i zaczyna chłodzić po zdjęciu nogi z gazu przy około 2000 obr/min sprężarka się wyłącza.

1. Klima była nabijana 2 dni temu - efekt jest taki sam ( klima jest szczelna - było sprawdzane)

2. Wiem że Vagiem nic nie zdziałam bo manual nie ma diagnostyki :(

3. Sprawdzałem bezpieczniki na akumulatorze - są OK
Obrazek

4. Wentylatory włączają się w momencie wciśnięcia przycisku AC

5. Szukałem przekaźników do klimy ale nie znalazłem, znalazłem tylko ten ale nie wiem czy on jest od klimy
Obrazek

6. Na wyświetlaczu pomiędzy zegarami jest odczyt temp. zewnętrznej - tylko nie sprawdzałem czy są jakieś odchylenia od normy

7. Zastanawiam się czy ten czujnik może być przyczyną tej awarii

Obrazek
- tylko chyba jego wymiana = nabijanie od nowa instalacji?

Ewentualnie czy ktoś ma jakieś sugestje lub jest w stanie mi pomóc co mogło nawalić auto nie jest takie stare z 2000r.

z góry wielkie dzięki za wszelką pomoc.

pozdr
miki



wojteks
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 701
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 18:24

Post autor: wojteks » ndz cze 18, 2006 21:12

ja bym sprawdził pasek napędzający sprężarkę i sprzęgiełko elektromagnetyczne w sprężarce załączające napęd sprężarki. (do kabla zasilającego podłącz żarówkę minimum 21W i obserwuj co się stanie jak załączysz klimę)

ten czujnik jest do tego aby sprężarka nie załączyła się bez czynnika w układzie więc łatwo go sprawdzić bez rozszczelniania instalacji



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 446 gości