Dziwne dzwieki pedalu hamulca i sprzegla

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
_Mati_
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: ndz maja 22, 2005 14:16
Lokalizacja: LuBliN
Kontakt:

Dziwne dzwieki pedalu hamulca i sprzegla

Post autor: _Mati_ » pt cze 16, 2006 16:04

tak jak w temacie mam problem z pedalami hamulca i sprzegla pierwszy z nich zaczal od jakiegs czasu mi piszczec jak naciskam badz puszczam go to gdzies ze srodka slysze jakby nienasmarowany pisk nie za glosny ale denerwujacy nie chodi tu o klocki hamulcowe ktore czasem przy hamowaniu wydaja dziwek jak sa mokre badz dopiero sie docieraja tylko o to ze mozliwe ze gdzies na stykach jest jakies nienasmarowane miejsce ktore wydaje ow dzwiek .... drugi zas pedal sprzegla wydaje dziwek cykniecia ("cyk") delikatne uderzenia gdy go puszczam (wciskajac nic) jak zniwelowac te dzwieki prosze o jakies pomysly badz rady DZIEKUJE»


Obrazek

Awatar użytkownika
Fox_00
Forum Master
Forum Master
Posty: 1752
Rejestracja: ndz gru 18, 2005 17:15
Lokalizacja: Swarzędz PZ

Post autor: Fox_00 » ndz cze 18, 2006 04:42

z hamulcem mam tak samo, a ze sprzęgłem kiedyś tak miałem ale już mi to znikło :)
co do hamulca, to pewnie gdzieś pod samochodem jakaś linka, albo coś takiego i trzeba to nasmarować,
a co do sprzęgła to nie wiem :crazy: sam jestem ciekaw co to jest :)



Awatar użytkownika
łyssy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: sob lut 04, 2006 23:57
Lokalizacja: limanowa

Post autor: łyssy » ndz cze 18, 2006 11:43

ze sprzęgłem to mogą być różne czary, a jak chodzi o hamulec to jeśli kwiczy przy puszczaniu to na 99% szczęki chamulcowe ocierają o bębny (tak ma być) tyle że na sucho kwiczą:-)
ja sie tego pozbyłem 2 miechy tamu-po prostu odkręciłem koła tylne(ale tylko środkową śróbą tak żeby zdjąć razem z kołem pokrywę bębna) i popsikałem smarem w sprayu miejsca styku krawędzi szczęk z bębnem, a przy okazji jeszcze linki i sprężynki(tylko nie posmarujsobie przypadkiem okładzin:-)
piszczenie ustało



Awatar użytkownika
Bożuch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: ndz cze 12, 2005 22:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Bożuch » ndz cze 18, 2006 11:54

ze sprzęgłem też tak mam


PozdraVWiam - Tomek :pub:

zapraszam do oględzin mojego VWeja :bajer:

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=224068

Awatar użytkownika
elpolsa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn gru 19, 2005 17:20
Lokalizacja: Połaniec

Post autor: elpolsa » ndz cze 18, 2006 12:34

Z hamulcem tez tak miałem. Więc tak.1. Zdejmij bebny. 2.Wyciag szczęki. . W miejscach w ktorych szczeka dotyka do wemnetrznej strony bębna fabrycznie sa zrobione takie punkciki. Ich starcie powoduje pisk przy nacisnieciu (puszczaniu) hamulca.3.Wez młotek i punktak i zrob ja na nowo. Napisz czy pomogło. A ze sprzegłem tez tak samo mam:)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 263 gości