dotyczy przedniego zawieszenia mk3 /vento

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

marcys2001
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr sty 05, 2005 23:34
Lokalizacja: opolskie

dotyczy przedniego zawieszenia mk3 /vento

Post autor: marcys2001 » czw cze 15, 2006 15:02

witajcie koledzy! Mam takie zapytanie odnosnie przedniego zawieszenia. Staram sie zeby auto mialo bardzo dobry stan techniczny, ale ta sprawa juz sie dlugo u mnie ciagnie. Otoz przy skrecaniu kierownica, np przy manewrowaniu na parkingu kiedy krece od oporu do oporu slysze w trakcie krecenia glosny stuk. Nie zdarza sie to za kazdym razem,ale denerwuje mnie to. Bylem u kilku mechanikow w celu sprawdzenia i postawienia diagnozy i kazdy stwierdzil ze zawieszenie jest bardzo dobre- zadnych luzów. Wymienilem nawet profilaktycznie sworznie i koncowki drazkow kierowniczych i nadal jest to samo - gdy skrecam potrafi glosno stuknac. Samo prowadzenie auta nie sprawia klopotow- jedzie prosto i nie "sciaga" Amortyzatory przednie zostaly wymienione 4 miesiace temu wiec na pewno sa sprawne. Nadmienie ze podczas zimy ruszajac na prostych kolach na sliskiej powierzchni i gdy prawe kolo zerwalo przyczepnosc to slyszalem z tej strony takie pukanie - jakby metal o metal. Nie mysle zeby to byly przeguby bo przy skreconych kolach i szybszym ruszaniu jest cicho. W czym tkwi problem - bo naprawde nie potrafie tego rozgryzc. Nadmienie tez ze jadac wolno tzw tarka (poprzeczne drobne nierownosci )- czuje jakby kola mialy luz - tylko gdzie on jest. Mam porownanie bo kiedys mialem golfa i tego nie bylo. Moze ktos potrafi mi pomoc - bede wdzieczny
PS stawiam piwko za trafna diagnioze :-)
Pozdrowienia sloneczne i szerokiej drogi
Marcin



Awatar użytkownika
Marihuana Man
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lut 03, 2005 22:54
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Marihuana Man » czw cze 15, 2006 15:11

Przegub zewnetrzny?


[img]http://dvprogram.pl/vw.jpg[/img]

Awatar użytkownika
adix
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: pn mar 28, 2005 10:08
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: adix » czw cze 15, 2006 15:50

Zobacz górne mocowania amorka, tam jest takie łozysko które moze być juz wyrobione i amor chodzi na wszystkie strony. A przy skrecaniu z powodu luzu na amorze przeskakuje sprężyna i robi taki głosny stuk. Mozesz to sprawdzić sciągając kolo i zobacz czy amor chodzi na wszystkie strony i jest wyczuwalny luz tam gdzie sie go montuje do kielicha. Pozdr



Awatar użytkownika
kinomysz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: pn maja 09, 2005 20:01
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: kinomysz » czw cze 15, 2006 17:13

marcys2001 pisze:Otoz przy skrecaniu kierownica, np przy manewrowaniu na parkingu kiedy krece od oporu do oporu slysze w trakcie krecenia glosny stuk.
U mnie jest tak samo. Na skręconych kołach cichutko więc zewnetzrne przeguby ok. Zawieszenie napewno nie. Wymieniłem amortyzatory i łożyska McPersona. Więc może przegub wewnętrzny? Tymbardziej że jak próbowałem ruszyc z piskiem na asfalcie to słychac było stuki (walenie wręcz!)... A i własnie ten chałas był jakby pod nogami a nie z okolicy koła



Awatar użytkownika
Arczi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: wt sty 18, 2005 21:09
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Post autor: Arczi » czw cze 15, 2006 18:10

U mnie cos takiego dzieje sie jak cofam i skrece kolo w jakas strone to tak jakby cos przeskoczy a jak kiedys ruszalem mocno to az przodem telepalo jak kola buksowaly. I tez cos bede musial z tym zrobic



marcys2001
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr sty 05, 2005 23:34
Lokalizacja: opolskie

Post autor: marcys2001 » czw cze 15, 2006 18:23

identyczne objawy jak u kolegi - tez najczesciej przy cofaniu i skrecaniu. Co to moze byc??



Awatar użytkownika
tomekzabrze
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 425
Rejestracja: czw mar 23, 2006 23:43
Lokalizacja: zabrze
Kontakt:

Post autor: tomekzabrze » czw cze 15, 2006 21:12

ja stawiam na poduszke pod skrzynia biegow. !!! :) przy strym ruszaniu robi wiele halasu a i przy wolnej jezdzie na nierownosciach ja slychac pozdrawiam



Awatar użytkownika
Arczi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: wt sty 18, 2005 21:09
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Post autor: Arczi » czw cze 15, 2006 23:19

u mnie dzieje sie tylko jak cofam i skrecam mocniej w ktoras strone a do przodu jak jade i skrecam mocno to nic tylko do tylu



Awatar użytkownika
kinomysz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: pn maja 09, 2005 20:01
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: kinomysz » pt cze 16, 2006 11:39

Arczi pisze:U mnie cos takiego dzieje sie jak cofam i skrece kolo w jakas strone to tak jakby cos przeskoczy a jak kiedys ruszalem mocno to az przodem telepalo jak kola buksowaly. I tez cos bede musial z tym zrobic
Dokładnie tak samo!



Awatar użytkownika
puniek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 12:29
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Post autor: puniek » pn cze 19, 2006 15:23

I u mnie j.w. Wymienione amory, górne łożyskowanie, luzów brak. Tylko do tyłu przy max. skręcie.


Pamiętaj: pomoc = punkt. Pozdrowienia!

Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MAPET » pn cze 19, 2006 22:22

wiec mozlwie

przegub zewnetrzny (lecz jesli ci nei stuka na zakretach to mozna wykluczyc)
przegub wewnetrzny (styka jak pociag i na prostych kolach)
mocowanie poduszki makpersona
ktoras z poduszek silnika(najczesciej ta od skrzyni, pozniej przednia)


narazie te opcje ;)


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 411 gości