Problemik z rozrusznikiem (prawdopodobnie)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

gf3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt cze 13, 2006 11:21
Lokalizacja: KOSZALIN
Kontakt:

Problemik z rozrusznikiem (prawdopodobnie)

Post autor: gf3 » wt cze 13, 2006 16:46

Witam.
Jestem kierowca od nie dawna, Za to posiatam super furke Golfika II 1,3.
I mam taki problem ze czase nie chce mi odpalic. Niewiem od czego to jest zalezne, czasem odpala jak jest cieplo a czasem nie, jak jest zimno to tez raz odpali a raz nie. W rozruszniku były wymieniane szczotki i cos robione z magnesem. Pewien okres czasu bylo OK i teraz znow lipa. Po przekreceniu kluczyka jest cisza, kontrolki sie swieca , wiec akumulatok jest OK, slychac takie ciche tykniecia, ale nie zawsze. Zastanawiam sie na wymiana rozrusznika, i niebardzo wiem czy ma znaczenie jaki kupie. Znaczy sie czy bedzie jakas roznica jezeli wstawi sie rozrusznik od Golfa, tyle ze takiego ktory mial wieksza pojemnosc silnika, np. 1,8.
Bo domyslam sie ze jak sie wstawi rozrusznik od Diesla to nie odpali. Ale czy pojemnosc ma jeszcze jakas roznice?



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » wt cze 13, 2006 17:05

pomału pomału myslisz o wymianie rozrusznika czy wiesz zę to będzie na 100% trafna decyzja? skąd wiesz że jest na wykończeniu to co opisujesz niekoniecznie swiadczy o padniętym rozruszniku> własnie to co opisujesz może byc powodem zuzytego akumulatora

[ Dodano: Wto Cze 13, 2006 17:07 ]
własnie piszę n gg z kuzynką z mielna

[ Dodano: Wto Cze 13, 2006 17:10 ]
sprawdz jeszce raz wydaj parę groszy i wyjmij go idz do elektryka niech ci go pomierzyrazem z bendixem automatem

[ Dodano: Wto Cze 13, 2006 17:13 ]
a jesli to faktycznie tylko jakis mały feler szkoda kasy wyeliminować wszystko co może byc ja bym sprawdził przewody które ida do automatu wyraznie powinno byc słychać go kiedy rozrusznik jest padnięty to on wzbudza pierwszy rozrusznik

[ Dodano: Wto Cze 13, 2006 17:15 ]
rozrusznik padnięty to gorące kable przyłączeniowe jakis dymęk mały smrodzik z kabli



Awatar użytkownika
GziQ
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: śr sty 12, 2005 21:58
Lokalizacja: Szczecin-Gryfino
Kontakt:

Post autor: GziQ » wt cze 13, 2006 17:39

tak jak kolega pisze wyzej moze to byc juz koncowka zywota aku,ale sprawdz jeszcze wszystkie kable przylaczeniowe a przede wszystkim sprawdz mase!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 427 gości