problem, dziwne zachowywanie sie silnika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

marek85
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: śr lis 30, 2005 21:21
Lokalizacja: GLIWICE

problem, dziwne zachowywanie sie silnika

Post autor: marek85 » sob cze 10, 2006 17:11

Witam, moje auto od czasu do czasu "szaleje", silnik chodzi normalnie i równy gdy nagle zaczyna gasnać, dusic sie przerywac itp po czym po chwili znowu "chodzi" dobrze. Wymienilem juz caly uklad wtryskowy (oprócz samego wtryskiwacza), ta duza uszczelke pod ukladem wtryskowuym, pompe paliwa, sonde lambde i dalej to samo, poprostu zaczynam nienawidziec tego samochodu, cale pieniadze co zarobie wkladam w to auto i na mechaników.. prosze pomózcie mi.. co jeszcze moge sprawdzic? wymienic?


mój były GOLF
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=43528

kusztyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 20:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: kusztyk » sob cze 10, 2006 20:27

Sprawdz kable napiecia. I Sprawdz przede wszystkim cewke u mnie cewka padla i autko nie chcialo zapalac przy wiekszej wilgoci i jak jechalem nagle wszystko zgaslo silnik itp. Sprawdz cewke jak nie pomoze to jedz na diagnoze komputerowa albo podskocz do mnie to Ci diagnoze zrobie :) :P



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » ndz cze 11, 2006 10:17

masz podbne obiawy co u mnie było nie dawno miałem kopnietą kopułkę iskra sie traciła wymieniłem i jest LUZ



marek85
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: śr lis 30, 2005 21:21
Lokalizacja: GLIWICE

Post autor: marek85 » ndz cze 11, 2006 10:45

Aha zapomnialem dodac ze mam instalecje LPG, na "gazie" jest wszytsko ok.. ale teraz gaz mam calkowicie wylaczony, po resecie nie przalaczam w ogole na gaz, tylko benzyna od poczatku (wyklucza to zla emulacje, a zreszta gaz mam od dwóch lat i wszytskjoi bylo calty czas ok i na benzynie i nas gazie). Kopulke tez mam wymieniona, kabli WN i swiec nie wymienialem jeszcze ale skoro na tym gazie chodzi dobrze to na benzynie tez powinno. wiec te kable odpadaja, mysle jeszcze zeby wymienic czujnik temp silnika. wiecej pomysłów nie mam jak narazie..


mój były GOLF
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=43528

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » ndz cze 11, 2006 11:58

fakt jest taki że chodzi na gazie i jest ok czyli układ zapłonowy jest spoko a nie spoko jest układ zasilania może nie dostaje zawsze odpowiedniej dawki paliwa i to moze byc przyczyna tej usterki szczegolnie przyjrzał bym się pompie paliwa



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz cze 11, 2006 12:10

Ja miałem taki problem tylko raz a przyczyna była najbanalniejsza z możliwych: brudny filtr benzyny


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

marek85
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: śr lis 30, 2005 21:21
Lokalizacja: GLIWICE

Post autor: marek85 » ndz cze 11, 2006 12:44

Pompa paliwa jest nowa, i to oryginalna! na 99% sa braki w ukladzie dostarczania paliwa, nie wiem co by tu jeszcze wymienic ... spróbuje ten filtr wymienic ale watpie ze to bedzie przyczyna.. dzisiaj chcialem go zresetowac i po odpaleniu zostawilem go na wolnych to obroty caly czas falowaly, spadaly do momentu ze az prawie zgasł, potem znowu podnosily sie do 2 tys itak na okraglo....


mój były GOLF
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=43528

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz cze 11, 2006 13:00

A to inna sprawa jak falują na wolnych. Lepiej nic juz nie wymieniaj sam bo jak sie pewnie domyśliłeś wsadziłeś kasę a nic nie naprawiłeś. Poszukaj trochę na forum, było sporo o tym, często problem z silnikiem krokowym sie powtarza. Zdarzył mi się jeszcze raz nieszczelny zawór od gazu i przy jeździe na benzynie dostawał równocześnie gaz. Na próbę odłącz wąż doprowadzający gaz od mixera i zatkaj otwór w mikserze. Może akurat.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

flex
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 20:10
Kontakt:

Post autor: flex » ndz cze 11, 2006 13:02

Ja mam te same objawy.podejzewam ze to moze byc pompa paliwa lub banał czyli filtr paliwa.w nastepnym tyg sie tym zajme



marek85
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: śr lis 30, 2005 21:21
Lokalizacja: GLIWICE

Post autor: marek85 » ndz cze 11, 2006 17:41

Wymnilem to co mi kazał wymienic niby dobry mechanik, to co mu wykazł kompóter jak go podłączyl... powiem szczerze ze jest lepiej, prawie dobrze... ale jeszcze nie jest to co ma byc.

[ Dodano: Pon Cze 12, 2006 15:13 ]
wymienilem filtr paliwa, niestety problem dalej jest taki sam :/ ;( :grrr: , jestem wyczrpany psychicznie i finansowo z tym autem :P ...... a wszytsko zaczelo sie od zatankowania "hu....... wej" benzyny. Co jeszcze moze byc przyczyna?/???


mój były GOLF
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=43528

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » wt cze 13, 2006 13:29

jak już jestes tak zdruzgotany weż się w garść i wymontuj krokowca wymyj go



wzo4168
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt cze 21, 2005 19:27
Lokalizacja: Warszawa-Ochota

Post autor: wzo4168 » wt cze 13, 2006 14:10

marek85,
a tak z ciekawosci to co ten mechanik kazal ci wymienic ?

pozdrawiam


To już dzisiaj :)

Awatar użytkownika
kocurxxl
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 172
Rejestracja: wt mar 21, 2006 17:49
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: kocurxxl » wt cze 13, 2006 14:33

Ja miałem podoby problem ale udalo sie :P

Poprostu niepotrzebnie wywalilem kase na nowego krokowca a w sumie okazalo sie ze trzeba bylo stary weczyscic w jakims wd40 lub czyms podobny i wymienic czujnik temp. silnika bo podawal do komputera bledne dane bobrostu padl (az go wybulilo) dodatkowo mialem kiepska mase komputera i to powodowale ze silnik wariowal bo nie potrafil dobrac sobie mieszanki odpowiedniej co bylo czuc i go zalewalo chwilami. Brak dobrej masy pobil tyle zlego ze komputer co chwile sie przeskalowywal.

Powodzenia !!!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 377 gości