[MK3] centralny nie dziala na kluczyk

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt cze 09, 2006 15:34

mosquitosound pisze:zmodernizowałem trochę schemat i proszę o pomoc przy znakach zapytania
pytajnik pierwszy: podłączasz kabel brazowo biały od wyłącznika drzwiowego (wszystko jedno którego) do kabelka oznaczongo (-)

pytajnik drugi: źle. Podłączenie uzwojenia przekaźnika alarmu 85 i 86 dobrze, ale na wyjściu do siłownika po pierwsze używasz styki 30 i 87 a nie 87a. Po drugie sam przekaźnik nie daje napięcia tylko zwiera styki 30 i 87. Więc proponuję: zostawić podłączenie jak masz oraz zewrzeć ze są styki na przekaźniku 85 i 30, kabelek który podłączyłeś do 87a podłączyć do 87 i dopiąć jeszcze do styku 87 kabel połączony z masą.
pytajnik trzeci: całkowicie odpada to co napisałeś. Zrób tak:
1. kabel biały i czarny oznaczone (-) odetnij całkowicie, sa niepotrzebne
2. kable pomarańczowy i rózowy do plusa tak jak na rysunku.
3. kable niebieski i zielony: jeden podłączasz do kabla szarego, drugi do zielonego w wiązce dzrzwiowej. Na jednym z kabelków pojawia się plus przy zamykaniu, na drugim przy otwieraniu. Co na którym to trzeba zmierzyć miernikiem lub w razie pomyłki (tzn jeśli przy uzbrojeniu alarmu CZ się otworzy a przy rozbrojeniu zamknie) zamienić je ze sobą.miejscami

[ Dodano: Pią Cze 09, 2006 3:40 pm ]
a dałem dupy bo nie zauważyłem że to dwójka, więc zaraz luknę na schemat bo będą inne kolory kabli

[ Dodano: Pią Cze 09, 2006 3:43 pm ]
więc tak. Pytajnik pierwszy i drugi tak samo jak napisałem.

[ Dodano: Pią Cze 09, 2006 3:48 pm ]
pytajnik trzeci. nie masz kabelków zielonego i szarego tylko czerwono żółty i czerwono biały. Dodatkowo zalecają przeciąć kabelek czerwony ze stałym plusem dochodzący do wyłącznika dzrzwiowego. Wtedy cz działa tylko z pilota.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

mosquitosound
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: wt sty 03, 2006 14:21
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

Post autor: mosquitosound » wt cze 13, 2006 09:17

[quote="Paweł Marek
pytajnik pierwszy: podłączasz kabel brazowo biały od wyłącznika drzwiowego (wszystko jedno którego) do kabelka oznaczongo (-).[/quote]

mam jescze do ciebie pytanko
wyjścia na drzwi z centralki alarmu są dwa (+) i (-), mówisz żeby podłączyć tylko (-) do brązowo białego a co z (+) zrobić i czy po podłączeniu tego (-) tylko do jednego wyłącznika drzwiogego centralka alarmu bedzie reagować na dwoje drzwi?



lewdorek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: sob gru 03, 2005 12:25
Lokalizacja: War-Maz
Kontakt:

Post autor: lewdorek » pn cze 19, 2006 14:30

Hello.Problem z tym że po podłączeniu centralki pilota przestaje centralny działać na kluczyk, rozwiązany.Dałem na kable którymi idzie impuls z centralki pilota na otwarcie i zamknięcie, diody więc prąd może płynąć tylko w jednym kierunku i wszystko jest git-śmiga aż miło.pozdro



czarny22
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pn sty 16, 2006 22:26
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:

Post autor: czarny22 » sob sie 19, 2006 21:50

lewdorek pisze:Hello.Problem z tym że po podłączeniu centralki pilota przestaje centralny działać na kluczyk, rozwiązany.Dałem na kable którymi idzie impuls z centralki pilota na otwarcie i zamknięcie, diody więc prąd może płynąć tylko w jednym kierunku i wszystko jest git-śmiga aż miło.pozdro
masz to samo co ja " twoj centralny posiada opcje ryglowania" to znaczy ze jak wlanczasz pilotem rygluja ci sie zamki i nie mozna przekrecic kluczyka masz cos ze sterownikiem bo ryglowanie powinno sie zalaczyc po 2 wcisnieciu guziczka zamknij , ja swoja centralke kupilem na allegro i tez nie jestem zbytnio zadowlony raz wszystko chodzi pieknie a raz wciskam i wciskam i nic sie nie otwiera sprzedawca mow ze moze nato miec wplyw obecnosc innych smoachodow o podobnym kodzie centralnego zamka czy cos takiego ?? ale to po jakiego wala mi jest centralny ktorego nie moge zamknac ani otworzyc na pilota w srod innych smaochodow , jeszcze sprawdze antenke czy moze nie spadla ja wszystko bedze z nia ok oodaje mu ta centralke i niech mi nowa wysyla



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 268 gości