Jak wymienić gume pod wtryskiem...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Jak wymienić gume pod wtryskiem...

Post autor: lolo_golf » ndz cze 11, 2006 11:36

Witam.
Musze wymienić tą gume pod wtryskiem(patrz foto).Jest peknieta i łapie mi lewe powietrze...

Jak mam to zrobic?Jak sie odkreca do wszystko z góry?Trzeba cos tam potem ustawiać?
Musi mi to ktoś dokładnie wytlumaczyć, bo praktycznie wszystko przy samochodzie potrafie zrobic sam ale tam sie jeszcze w golfie nie dobierałem wiec nie chcialbym nic zepsuc a wtrysk to juz powazniejsza sprawa... :chytry:



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » ndz cze 11, 2006 12:16

nic nie musisz ustawiac poprostu wszystko co jest z góry odkręcasz wyjmujesz wtryska na bok dokładnie oczyszczasz płaszczyzne styku i gotowe sam napewno sobie poradzisz POWODZENIA



Awatar użytkownika
czykryszard
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: sob sie 06, 2005 21:33
Lokalizacja: Gorzyce

Post autor: czykryszard » ndz cze 11, 2006 12:31

Tak jak kolega wyżeja napisał nie ma zadnego problemu przy wymianie tej gumy sam sobie spokojnie poradzisz



Awatar użytkownika
Misiek_B
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 956
Rejestracja: sob sie 27, 2005 14:47
Lokalizacja: Nisko
Kontakt:

Post autor: Misiek_B » ndz cze 11, 2006 13:21

Witam ja to juz przerabiałem wiec na tym plastiku na górze (obudowie wtrysku) sa 3 zaslepki plastikowe trzeba je podwazyc pod nimi sa sruby wykrecasz je wyjmujesz obudowe wtrysku i jest guma.wymienisz gume( przedtem czyscisz dokładnie miejsca styku gumy )zakłasz obudowe wtrysku i przykrecasz i tyle z tego co pamietam.


[b][size=150][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=106888]Mój czerwony Golfik[/url][/size][/b]

Zapraszam vw maniaków z podkarpacia równiez na forum - http://www.vag-podkarpacie.pl

Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lolo_golf » ndz cze 11, 2006 13:35

Misiek_B pisze:Witam ja to juz przerabiałem wiec na tym plastiku na górze (obudowie wtrysku) sa 3 zaslepki plastikowe trzeba je podwazyc pod nimi sa sruby wykrecasz je wyjmujesz obudowe wtrysku i jest guma.wymienisz gume( przedtem czyscisz dokładnie miejsca styku gumy )zakłasz obudowe wtrysku i przykrecasz i tyle z tego co pamietam.
To chyba nie chodzi o tą gume co myślisz :chytry: Bo jak odkrecasz 2 sruby pod zaslepkami to masz jedną gume pot ta plastikową pokrywą i wtedy widzisz cały metalowy wtrysk :grin: I mi chodzi o tą gume pod wtryskiem.Czyli musze poodkrecac wszystkie węze paliwowe i poodłanczać wszystkie kostki z tego i jakoś odkrecić ten cały wtrysk i dopiero mam dostep do tej gumy :grin: Ale skoro mowicie ze sam sobie poradze to jutro zabieram sie do pracy...

Jakby mi jeszcze ktoś powiedział ile śrub ten cały wtrysk trzyma to byłbym wdzięczny :grin:



Awatar użytkownika
Misiek_B
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 956
Rejestracja: sob sie 27, 2005 14:47
Lokalizacja: Nisko
Kontakt:

Post autor: Misiek_B » ndz cze 11, 2006 13:42

No człowiek całe zycie sie uczy myslałem ze tylko jest tam jedna guma stad moja pomyłka a tam jeszcze pod tym wtryskiem jest :blush: Tak czy inaczej powodzenia przy robocie.A przy okazji moze zrób foto relacje dla potomnych z wymiany :okej:
Ostatnio zmieniony ndz cze 11, 2006 13:44 przez Misiek_B, łącznie zmieniany 1 raz.


[b][size=150][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=106888]Mój czerwony Golfik[/url][/size][/b]

Zapraszam vw maniaków z podkarpacia równiez na forum - http://www.vag-podkarpacie.pl

maniek128
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 198
Rejestracja: śr gru 01, 2004 17:57
Lokalizacja: Łódź

Post autor: maniek128 » ndz cze 11, 2006 13:43

witam zadnych werzy paliwowych nie trzeba odkręcać jak odkręcisz doprowadzenie powietrza do wtrysku to będziesz wiedział co dalej robić. Powodzenia



Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lolo_golf » ndz cze 11, 2006 13:46

No zobacze jutro...juz to kilka razy odkrecalem ale nie pamietam jak tam jest zeby to poodkrecac...jutro sie okaże :grin:
Dzieki wszystkim



Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » ndz cze 11, 2006 13:52

...ja to odkręcałem z kumplem na -17 przed blokiem, śnieg sypał :panna: ... Poszło całkiem sprawnie, odkręcasz starą podstawkę, zakładasz nową i wszystko. Tylko nam dali złą w sklepie i po odkręceniu starej pojechalismy do sklepu wymienić na dobrą... Powodzenia!


Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lolo_golf » ndz cze 11, 2006 15:14

No wlasnie to odkrecilem(przy niedzieli ale :jezor: ).
Odkreca sie to plastikowa pokrywe z góry potem 4 sruby ktore trzymaja caly wtrysk i wszystko schodzi z góry :bigok: Potem ta guma mocowana znowu na 4 sruby i cała łądnie schodzi :grin: Wlasnie ją kleje a jutro kupie nowa i ma gwizdaććć!!! :grin:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 341 gości