***Z czym jest problem?***

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
vasyl22
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: śr paź 05, 2005 20:43
Lokalizacja: Braniewo, Olsztyn, Giżycko
Kontakt:

***Z czym jest problem?***

Post autor: vasyl22 » sob cze 10, 2006 21:18

witam mam mkII 1.3 na gazniku zauwazylem od pewnego czasu ze gdy samochód ma juz swoja tempereturke ok 90 s. to gdy przygazuje z rury wydechowej tak jakby strzelal jest tak samo gdy jade na kazdym biegu i puszcze pedał gazu zaczyna "bulgotac , strzelac" ciezko mi jest napisac kurcze jaki to dzwiek sie wydobywa ale prosze o pomoc pozdrawiam (może byc przyczyna uszkodzona uszczelka głowicy???)



Awatar użytkownika
adam-gda
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: sob kwie 15, 2006 23:06
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: adam-gda » sob cze 10, 2006 21:58

proponowalbym wyregulowac gaznik. Autko ma juz swoje latka i jak nigdy gaznik nie byl regulowany od poczatku to radzilbym to zrobi teraz powinno pomuc. A gdyby byla uszkodzona uszczelka pod glowica to albo by byl zwiekszony poziom oleju i zmniejszony poziomplynu chlodzacego albo na odwrot. Pozatym przy peknietej uszczelce czesto jest tak ze na korku wlewu oleju jest taki bialy osad taka jakby piana. Lecvz nie spodkalem sie jeszcze z czyms takim zeby przez peknieta uszczelke strzelal. Wydaje mi sie to nawet nie mozliwe albo przez cos takiego strzela.
Pozdrawiam Adam


Przyznawanie punkcików za pomoc oznacza szacunek

Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » sob cze 10, 2006 22:25

adam-gda, dobrze mówi , uszkodzona uszczelka nie powoduje takich objawów. Natomiast to strzalanie z tłumika przy puszczeniu nogi z gazu nie jest niczym szkodliwym, w pewnych warunkach przy danym ustawieniu zapłonu i składu mieszanki objaw ten może sie nasilać, więc proponuje podjechac ustawic zapłon i podregulowac w gaźniku skład mieszanki na biegu jałowym, ale nie wpadać w panike bo nic złego sie nie dzieje.
P.S. Posłuchaj co sie dzieje w autach wyczynowych po puszczeniu nogi z gazu , tam az wali czasem ogień z wydechu.


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20938][img]http://www.motostat.pl/user_images/20938/icon5.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » sob cze 10, 2006 22:35

wystarczy lekko przyśpieszyć zapłon (ale minimalnie), mam nadzieję ze wiesz jak to zrobić


:-k ...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 420 gości