[mk2] ładowanie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
plazma
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 156
Rejestracja: pn maja 08, 2006 21:26
Lokalizacja: SBL
Kontakt:

[mk2] ładowanie

Post autor: plazma » sob cze 10, 2006 19:41

pare dni temu w czasie jazdy zapaliła mi sie kontrolka ładowania. nie miałem za bardzo czasu i tak na szybko sprawdziłem szczoteki pomyślałem że są za krótkie wiec kupiłem (21zł) i okazało sie że to nie to wyjąłem altek z gofra i nie wiem co dalej jak sprawdzić diody bo uzwojenie i wirnik sprawdziłem takl jak pisze w książce. aha i jeszcze jeden objaw jak przegazuje to lampka z ładowania tak jakby troche przygasała ale tylko minimalnie:( czyli według mnie to pewnie dioda któraś tylko potrzebuje jakiejś fachowej opini i sposobu na sprawdzenie diód. jeszcze jedno alternator jest boscha i może ktoś wie ile to kosztuje przy własnej robocie znaczy sie częsci :chytry:


O=======O
:D to jest to!!!!!!!
przepraszam wszystkich za błędy ortograficzne:P


BęDE RAD GDYM POMóGł:D

Awatar użytkownika
toffi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 252
Rejestracja: czw sty 19, 2006 14:01
Lokalizacja: lublin

Post autor: toffi » sob cze 10, 2006 19:44

a ile jush przejechales na tej swiecocej kontrolce jesli auto ladnie pali i aku sie nie rozladowuje to prawdopodobnie zrobilo ci sie zwarcie na masie i z tad palaca kontrolka


[img]http://images2.fotosik.pl/183/0795be97b173c65b.jpg[/img]

Awatar użytkownika
plazma
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 156
Rejestracja: pn maja 08, 2006 21:26
Lokalizacja: SBL
Kontakt:

Post autor: plazma » sob cze 10, 2006 19:52

no ja nie wiem może jakieś 6km i aku padł czyli ładowania niew ma no i na dodatek zmierzyłem napiećie na aku przy odpalonym silniku i było w granicach 12 V ale to było pare dni temu


O=======O
:D to jest to!!!!!!!
przepraszam wszystkich za błędy ortograficzne:P


BęDE RAD GDYM POMóGł:D

Awatar użytkownika
Ryhoo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 208
Rejestracja: śr cze 08, 2005 20:27
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Ryhoo » sob cze 10, 2006 20:21

najlepiej by było wylutować pojedynczo każdą z osobna diode i sprawdzić. na większości miernikach jest ustawienie to sprawdzania zwarć (z sygnałem dźwiękowym). sprawna dioda mieć "przepływ" tylko w jednym kierunku.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 552 gości