sensor czy czujnik w ABF-ie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
LOCO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 17:59
Lokalizacja: WAWA
Kontakt:

sensor czy czujnik w ABF-ie

Post autor: LOCO » czw cze 08, 2006 19:41

Witam wszystkich :bigok: Mam pytanie czym sie rozni sensor temperatury silnika od czujnika temperatury silnika?Jezdze Mk3 2,0 16v (ABF) z 96/97r. i pare dni temu padla mi lambda ("zawiesila sie")po badaniu VAG-iem na zimnym silniku wyszedl blad dodajze G60-czujnik temp. sprawdzilem w etce bo mam 2 "czujniki temp." silnika-mam na mysli te co wchodza bezposr. do bloku silnika i wg. etki jeden jest sensorem a drugi czujmikiem-wiem ze ktorys jest dobry bo wskaznik temp. silnika na desce dziala ok,a na trybie serwisoweym MFA komputer podaje wartosc -40st.. Domyslam sie ze jeden podaje wartosc temp. cieczy bezposr. na deske a drugi do mfa-(obydwa sa 2-pinowe jeden jest biały a 2 czarny-etka podaje ze czarny powinien byc 1-pinowy :shock: ) tak wiec bialy jest sensorem a czarny czujnikiem ale ktory za c odpowiada?????Dzieki z gory za pomoc.


PIEKNO KTORE NIE PRZEMIJA

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pt cze 09, 2006 11:21

LOCO pisze:na trybie serwisoweym MFA komputer podaje wartosc -40st
MFA w trybie serwisowym podaje Ci temp plynu ?
U mnie pokazuje tylko spalanie chwilowe (w miejscu sredniego), temp oleju i zewnetrzna (z reszta taka samo jak w normalnym trybie)...
Gorne pozycje w ogole omija..



Awatar użytkownika
LOCO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 17:59
Lokalizacja: WAWA
Kontakt:

Post autor: LOCO » pt cze 09, 2006 12:21

na stronie klubu CORRADO znalazelm w zakladce tips & tricks ukryte funkcje MFA-czyli tryb serwisowy...wg. tego co podali na stronie to sa funkcje 2 trybu MFA:
0 suma zaprogramowanych bajtów
1 podciśnienie na wejściu powietrza
2 obroty silnika
3 chwilowe zużycie paliwa
4 sygnał od czujnika prędkości (???)
5 Temperatura silnika
6 Temperatura otoczenia
ostatnio padl mi czujnijk temp. zewn.-i w normalnym trybie MFA poprostu goomija....tak samo powinno byc tym 2 trybie jesli "cos" nie dziala MFA to omija-nieprawdaz??Chyba ze sie myle... ale jak dobrze pamietam to wartosc -40st nie pojawia sie w miejscu temp. zewn. :shock:


PIEKNO KTORE NIE PRZEMIJA

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pt cze 09, 2006 12:42

LOCO pisze:ostatnio padl mi czujnijk temp. zewn.-i w normalnym trybie MFA poprostu goomija
To sie zgadza
LOCO pisze:tak samo powinno byc tym 2 trybie jesli "cos" nie dziala MFA to omija-nieprawdaz??Chyba ze sie myle... ale jak dobrze pamietam to wartosc -40st nie pojawia sie w miejscu temp. zewn.
Nie wiem jak jest z tym omijaniem w trybie serwisowym, bo teraz mi juz wszystko dziala.

Cos te -40st podejrzane, bo tyle chyba pokazuje MFA jak odwrotnie podlaczysz piny (na krotko, przerabialem to).
Co do "omijania" to inaczej jest z temp oleju - jak nie ma czujnika pokazuje kreski caly czas, tak jak przypadku zimnego silnika (do 50st)

[ Dodano: Pią Cze 09, 2006 12:44 ]
LOCO pisze:na stronie klubu CORRADO znalazelm w zakladce tips & tricks ukryte funkcje MFA-czyli tryb serwisowy...wg. tego co podali na stronie to sa funkcje 2 trybu MFA:
0 suma zaprogramowanych bajtów
1 podciśnienie na wejściu powietrza
2 obroty silnika
3 chwilowe zużycie paliwa
4 sygnał od czujnika prędkości (???)
5 Temperatura silnika
6 Temperatura otoczenia
Tak w ogole to dzwiwne ze w 96/97r pokazuje Ci te wszystkie rzeczy.
Z tego co pisza naawet na tej stronce, wynka ze po 94' jest juz inaczej...



Awatar użytkownika
LOCO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 17:59
Lokalizacja: WAWA
Kontakt:

Post autor: LOCO » pt cze 09, 2006 13:28

Zgadza sie nie tryb serwisowy nie pokazuje tych wszystkich rzeczy..mam tylko chwilowe zużycie paliwa temp. oleju Temperatura silnika
Temperatura otoczenia (ktora jest w tej chwili omijana)
A jakie masz zdanie na temat kupna czujnikow??bo moj mechanik upiera sie zeby kupic oryginal(po 100zl/szt)zgadzam sie ale to nie sztuka isc do serwisu wywalic full kasy jesli mozna taki sam efekt uzyskac po nizszych kosztach...tak wiec masz jakies doswiadczenia z kupna nie oryginalnych czujnikow?-podobnie z lambda-oryginal 570zl,zamiennik BOSCHA 370-zdecydowalem sie na zamiennik-w poniedzialek sie okaze jak ja przysla z magazynu..


PIEKNO KTORE NIE PRZEMIJA

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pt cze 09, 2006 13:48

LOCO pisze:Zgadza sie nie tryb serwisowy nie pokazuje tych wszystkich rzeczy..mam tylko chwilowe zużycie paliwa temp. oleju Temperatura silnika
Czyli masz tak samo jak ja i to wcale nie jest temp silnika tylko zewnetrzna. U mnie jest juz wszystko ok i w trybie serwisowym, tak jak i w normalnym pokazuje temp zewn...
LOCO pisze:A jakie masz zdanie na temat kupna czujnikow??bo moj mechanik upiera sie zeby kupic oryginal(po 100zl/szt)zgadzam sie ale to nie sztuka isc do serwisu wywalic full kasy jesli mozna taki sam efekt uzyskac po nizszych kosztach...tak wiec masz jakies doswiadczenia z kupna nie oryginalnych czujnikow?
Nie bardzo mam doswiadczenie w tym temacie. W swoim Mk3 jak narazie wszystko ok.
Niektorzy mowia, ze oryginal zawsze ma dokladniejszy pomiar, a zamienniki moga przeklamywac.



Awatar użytkownika
LOCO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 17:59
Lokalizacja: WAWA
Kontakt:

Post autor: LOCO » pt cze 09, 2006 18:37

Wielkie dzieki inek01 za posty :bigok: w poniedzialek wszystko sie wyjasni-mam nadzieje ze bedzie ok.Pozdrawiam


PIEKNO KTORE NIE PRZEMIJA

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pt cze 09, 2006 19:07

Nie ma sprawy. Zycze powodzenia :pub:
Pozdrawiam.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 139 gości