[MK2] Problem z koncówka drazka.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

szymekmk2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: śr lut 22, 2006 00:07
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

[MK2] Problem z koncówka drazka.

Post autor: szymekmk2 » pn cze 05, 2006 21:33

Koledzy doradzcie mi w jaki sposób moge odkrecic koncówke drazka od strony kierowcy? stara jest juz zurzyta i wymaga wymianie. Z góry dziekuje.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony pn sie 28, 2006 19:03 przez szymekmk2, łącznie zmieniany 1 raz.


Szymek

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pn cze 05, 2006 21:39

a wiesz o tym kolego że nawet gdyby udało ci sie odkręcic koncówkę czeka cię zbierzność dobrą żabę musisz mieć trzymać za drążek i klucz solidny



Awatar użytkownika
adam-gda
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: sob kwie 15, 2006 23:06
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: adam-gda » pn cze 05, 2006 21:45

przydalby sie jeszcze sciagacz do koncowki albo dobry mlotek. :grin:


Przyznawanie punkcików za pomoc oznacza szacunek

szymekmk2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: śr lut 22, 2006 00:07
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: szymekmk2 » pn cze 05, 2006 21:58

Probowalem z zabką i tez nie dałem rady. ktos piekielnie mocno musial to skrecic. przespie sie z tym i jutro bede probowal jeszcze raz.pozdrawiam.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Szymek

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » pn cze 05, 2006 22:20

ja mialem podobny problem, co sie okazalo to byla koncowka oryginalna jeszcze z fabryki :) i wygladala lepiej jak ta ktora zmienialem rok temu :) u mnie niestety nie obylo sie bez szlifierki:) delikatnie nacialem tak zeby gwintu na drazku nie uszkodzic, troszke sie rozluznila koncowka i zeszlo nie powiem ze lekko no ale jak masz do wymiany to i tak Ci sie nie przyda, a co do zbieznosci to jak porownasz sobie dlugosci koncowek i zalozysz nowa tak samo jak stara to moze sie obyc bez ustawiania zbieznosci, zaznacz sobie jakos gdzie masz nakretke kontrujaca i jak zalozysz druga koncowke o tej samej dłogosci w to samo miejsce to bedzie OK, na poczatek moze sprobuj psiknac tam jakims wynalazkiem WD czy CX jak nie pusci ( nie oszczedzaj sil ) to zostaje według mnie BOSCH i jazda :) u mnie pomoglo, powodzenia zycze , daj znac jak poszło:)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
sadek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: pt kwie 08, 2005 13:50
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: sadek » pn cze 05, 2006 22:50

na drazku masz takie miejsce kwardatowe gdzie mozesz złapac kluczem i kontre zrobic, lepiej zeby było to dobry klucz i nie było luzów zebys nie objechał tego a drugił łapiesz za drazek i odkrecasz, wczesniej na noc mozesz czyms psiknac ale to i tak kupa pomorze. Ogolnie rzecz nie jest trudna troche wiecej siły dobre klucze i dasz rady. Wkrec go jak najdokładniej tak daleko jak tamten to moze obejdzie sie bez ustawiania zbierznosci. W porownaniu z sworzniami wachaczy to pikus i mozna sie uwinac z tym w godzinke ze wszystkim powolnie i dokładnie. Pozdrawiam. Jak robisz to sam i jest ciezko to wez druga osobe do pomocy i niech jedna kontruje a druga probuje odkrecic, jak złapiesz dwoma rekoma klucz to zawsze masz te troche wiecej siły. :bigok:


katowanie na śniadanie:)

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » wt cze 06, 2006 08:36

[quote]przydalby sie jeszcze sciagacz [/quote poco przeciez wyszła koncówka bezproblemu :blush: :blush: :blush: :blush: :blush: :blush: :blush: :blush:



szymekmk2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: śr lut 22, 2006 00:07
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: szymekmk2 » wt cze 06, 2006 11:45

drogi sadku, wlasnie na drazku nie ma zadnego miejsca na klucz. Chyba postapie tak jak GUTI i uzyje boscha.


Szymek

Awatar użytkownika
sadek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: pt kwie 08, 2005 13:50
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: sadek » wt cze 06, 2006 13:50

szymekmk2 pisze:drogi sadku, wlasnie na drazku nie ma zadnego miejsca na klucz. Chyba postapie tak jak GUTI i uzyje boscha.
Zobacz jeszcze raz uwaznie wchodzi tam klucz nr 13. Moze ty zle łapiesz, musisz odkrecic koncówke drazka bez tej nakretki co jest na koncu, najlepiej najpierw rozczep ta nakretke z koncówka a pozniej walcz dalej. Bo jak łapiesz za ta nakretke szeciokatna to nic dziwnego ze nie nie chce odkrecic bo ja dokrecasz. Probuj, to nie jest robota gdzie trzeba wchodzic flexa, bałaganu sobie tylko narobisz.
Obrazek


katowanie na śniadanie:)

szymekmk2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: śr lut 22, 2006 00:07
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: szymekmk2 » wt cze 06, 2006 20:33

PANOWIE, ZADEN Z NAS NIE MIAŁ RACJI. TEJ KONCÓWKI SIE NIE DO ODKRECIC, TRZEBA CALY DRAZEK KUPIC NOWY I WYMIENIC. PIERWSZY RAZ SIE SPOTKALEM Z TAKIM PRZYPADKIEM.

[ Dodano: 06 Cze 2006 21:13 ]
I CO WY NA TO???????????? :blush:

[ Dodano: 06 Cze 2006 21:15 ]
CZY WY TEZ SPOTKALISCIE SIE Z TAKIM PRZYPADKIEM?


Szymek

Awatar użytkownika
marsell
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: czw sty 27, 2005 22:45
Lokalizacja: SosnoVWiec
Kontakt:

Post autor: marsell » wt cze 06, 2006 21:32

Zgadza się, u mnie końcówka stanowiła jedną całość z drążkiem, mechanik mi powiedział, że tak jest oryginalnie, natomiast zamienniki mają już końcówkę odkręcaną od drążka.


...życie to nie bajka, nie smyra nas po jajkach...

endriu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 14:57
Lokalizacja: bogatynia
Kontakt:

Post autor: endriu » wt cze 06, 2006 22:04

prawda,oryginalnie lewa jest stała a prawa regulowana,zresztą widać to na zdjęciu.



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » wt cze 06, 2006 22:17

ale jaja ,u mnie sie dwie koncowki zmieniaja :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
sadek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: pt kwie 08, 2005 13:50
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: sadek » wt cze 06, 2006 22:38

buahahahaha.. ale baja. :bigok:


katowanie na śniadanie:)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 220 gości