Alarm

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mosquitosound
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: wt sty 03, 2006 14:21
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

Alarm

Post autor: mosquitosound » pn cze 05, 2006 11:41

Witam
Zakupiłem sobie Magicara 440
wrzucam schemat podłączenia według instrukcji i prosze o kilka wskazówek
Dodam,że mam centralny fabryczny i chcę go podpiąć pod alarm, oraz kupiłem siłownik klapy + przekaźnik + podstawka do przekaźnika i również chcę go podpiąć (tylko gdzie?).
1.+ kierunkowskazy ( w którym miejscu, i które to są kable w samochodzie do których to trzeba podłączyć?).
2.zasilanie(prosta sprawa).
3.syrena (prosta sprawa).
4.masa (prosta sprawa)
5.+12V po stacyjce.
6.przekaźnik blokady zapłonu. (w którym miejscu przeciąć kable i to podłączyć?). Do czego najlepiej? Jakieś propozycje.
7.drzwi -(do czego to podłączyć?).
8.drzwi+(do czego to podłączyć?).
9.światła stop (do czego to podłączyć?).
10.2 kanał (do czego to?).
11.klapy (do czego to?).
12.3 kanał (do czego to?)
13.led (prosta sprawa).
14.Wyłącznik (prosta sprawa).
Kolejne 4 przewody są pod jedną wtyczką i można tam podłączyć czujnik wstrząsowy z zestawu.
15. kolejna wtyczka z boku centralki(widzę ze jest do siłownika ale do czego + i do czego -, i do czego służy ten siłownik.?).
Z góry dzięki za wszelką pomoc
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony pn cze 19, 2006 11:08 przez mosquitosound, łącznie zmieniany 4 razy.



cinek11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 16:21
Lokalizacja: B_vwCE

Post autor: cinek11 » pn cze 05, 2006 12:40

wiec tak nie jestem pewny ale jeśli nie miałes centralnego nigdy w bagazniku to bedziesz musiał wymienic zamek bo nie ma mozliwośći zalozenia go chyba ze troche pomysłisz to to zrobisz to lecimy
1 ja miałem problem ze znalezienim tych kabli wiec puścilem je przez cale auto do tyłu i tam je przymocowałem to zdaje sie + kolo lamp
6.tu bedzie gorzej ale jak pamietam to był brazowy lub czrarny kabelek na kosce koło stacyjki najlepiej sprawdz to miernikiem jak masz jeśli nie to musisz sobie kupic bo nic nie zrobisz bez niego
7.8 to dokładnie nie jestem pewien bo fabrycznie jest zakładany centralny który po kontakcie z masa sie zamyka albo otwiera musisz zobaczyc centralke przy zamykaniu i otwierani gzie jest jaki prąd czy plu czy minus i to podłaczycz odpowiednio
9 u dziwne nie wiem po co to jest ale chyba bedziesz musiał puśćić jeszcze jeden kabelek pod lampe stop chyba ze szukaj bezpiecznika od lampy stop wiec tak jak mówie miernik musi być
10 ja kanały nie podłaczalem wiec nie wiem jak sie to robi i co to jest
15 to chyba dodatkowy siłownik do wlewu paliwa

tyle moge ci powiedziec jeśli znajdziesz jakiś błedy w tym to przepraszam jak sie wiecej dowiem jak jest z tym otwieraniem to napisze pozdrawiam



mosquitosound
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: wt sty 03, 2006 14:21
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

Post autor: mosquitosound » pn cze 05, 2006 13:17

jeżeli chodzi o klape bagażnika to był centralny (w całym samochodzie był) tylko ja chcę centralny od zamka odpiąć , zamek wyrzucić i podpiąć tam siłownik do otwierania klapy na przycisk z pilotą i z kabiny



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn cze 05, 2006 21:04

siłownik od klapy jak już go technicznie jakoś zamontujesz podłącz pod kanał trzeci (przez jakiś przekaźnik). A w opcjach alarmu ustaw 3 kanał z trzeciego przycisku pilota (a nie przy każdym uzbrajaniu). Masz to w instrukcji opisane. Reszta podłączeń sto razy była na forum.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

racer18

Post autor: racer18 » wt cze 06, 2006 14:20

mosquitosound pisze:1.+ kierunkowskazy ( w którym miejscu, i które to są kable w samochodzie do których to trzeba podłączyć?).
Kable znajdziesz pod kierownicą przy kostce od przełącznika kierunków. Są to 2 kable. Włącz sobie kierunki i kontrolką sprawdź na których pojawia sie napięcie bo kolorów w tej chwili nie pamiętam ale chyba było coś z zielonym.
mosquitosound pisze:6.przekaźnik blokady zapłonu. (w którym miejscu przeciąć kable i to podłączyć?). Do czego najlepiej? Jakieś propozycje.
Proponuje odciąć rozrusznik. To jest kabel czerwonoczarny jeśli dobrze pamiętam odchodzący od stacyjki na którym pojawia sie napięcie w momencie kręcenia rozrusznikiem.
9.światła stop (do czego to podłączyć?).
Do czujnika STOPu umieszczonego przy pedale hamulca ale to jest tylko bajer.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 317 gości