[mk3]trzesie autem i dziwne odglosy z silnika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
exec
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 246
Rejestracja: pt sty 20, 2006 23:50
Lokalizacja: wilczyce/wroclaw

[mk3]trzesie autem i dziwne odglosy z silnika

Post autor: exec » ndz cze 04, 2006 21:08

Auto golf3 1,6 ABU '94rok 101 tysiecy.
Problem taki: na wolnych obrotach (trzyma dobrze stale ~800na minute na cieplym) autem co jakis czas delikatnie trzesie tzn nie zeby nim rzucalo ale po prostu czuc takie narastajace wibracje potem przecohdzi i tak w kolko co pare sekund. Nie wiem czy dobrze opisalem - jak silnik chodzi rowno to jakby postawic szklanke z woda to powierzchnia bedzie rowna a u mnie woda w szklance co pare sekund by sie marszczyla - po prostu czuc takie trzesiawki jak w starym dieslu. Nie wiem czy przy takim samochodzie (rocznik, przebieg) to normalne czy mam cos sprawdzic?

Drugi problem to ze tez co jakis czas slychac przez chwile takie dziwne metaliczne grzechotanie dochodzace z silnika. To grzechotanie tez slychac czasem przy ok 2500 obrotow jak daje troche wiecej gazu-co to moze byc?



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » ndz cze 04, 2006 21:30

samp grzechotanie może wydobywać się ze sprzęgła łozysko oporowe lubi grzechotać



Awatar użytkownika
exec
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 246
Rejestracja: pt sty 20, 2006 23:50
Lokalizacja: wilczyce/wroclaw

Post autor: exec » ndz cze 04, 2006 22:43

sprobuje osluchac silnik i zobacze skad to sie dobywa to grzechotanie z ktorego rejonu



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 490 gości