klima przestała chlodzic....!!!pomocy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

michal_niedzw.
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: wt kwie 25, 2006 10:24
Lokalizacja: poznań

klima przestała chlodzic....!!!pomocy

Post autor: michal_niedzw. » wt maja 23, 2006 17:45

witam
kupielm golfa,pojechalem do goscia ktory niby zajmuje sie klimatyzacjami.stwierdzil ze nie ma freonu.nalal azotu na kilka dni by stwierdzic czy jest szczelny układ-stwierdzil ze jest szczelny.napełnij freonem,mineły 3 tygodnie,wlaczam dzis klime a tu niemiła niespodzianka!nie chlodzi!!wniosek jest taki ze uklad jest jednak nieszczelny.
prosze o wskazowki co dalej i ewentualnie jakies namairy na dobra i pewna firme w poznaniu...
pozdrawiam



Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » wt maja 23, 2006 18:29

Nie chodzi to masz na mysli nie chłodzi/grzeje?? przyczyn moze byc wiele mogł pasc kompresor - zatarł sie lub np. bezpiecznik lub uciekł sobie czynnik chłodzący napewno nie freon tego sie juz nie stosuje. Sprawdz te rzeczy i napisz co ustaliłes.

Pozdrawiam


[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fc27abf292da2d6e][img]http://images27.fotosik.pl/126/fc27abf292da2d6em.jpg[/img][/url]

michal_niedzw.
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: wt kwie 25, 2006 10:24
Lokalizacja: poznań

Post autor: michal_niedzw. » wt maja 23, 2006 21:41

ale wiesz,załacza sie normalnie tylko ze leci nie zimne a letniawe powietrze....wiec chyba nie bezpiecznik,co?
ile wogole kosztuje uszczelnienie i ponowne nabicie czynnikiem chlodzacym?



Awatar użytkownika
felicjator
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: wt kwie 25, 2006 22:04
Lokalizacja: 3M
Kontakt:

Post autor: felicjator » wt maja 23, 2006 21:54

Obstawiam, że jest nieszczelna i po prostu wyciekło, sprawdź czy na dokładce zderzaka nie ma śladów wycieku.
Ja miałem sprawdzaną szczelnośc klimy, odgrzybianie i napełnianie tydzień temu i wczoraj mi padło. Miałem wyciek i w krótkim czasie klima przestała chłodzić.
Jutro jade jeszcze raz by sprawdzili szczelność - prawdopodobni epareownik klimatyzacji bedzie do wymiany.



pushkin77
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 22:01
Lokalizacja: (PL) KGR
Kontakt:

Post autor: pushkin77 » wt maja 23, 2006 21:58

michal_niedzw. pisze:załacza sie normalnie tylko ze leci nie zimne a letniawe powietrze
a ja bym stawiał na "przedmuchy" na nagrzewnice ciepłego powietrza.... tzn że klapka kierująca strumien powietrza niedokładnie zamyka dopływ do nagrzewnicy wynikiem czego jest mieszanie się powietrza i leci letniawe



michal_niedzw.
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: wt kwie 25, 2006 10:24
Lokalizacja: poznań

Post autor: michal_niedzw. » pt cze 02, 2006 12:40

dopiero wczoraj mialem czas podjechac do goscia co robil mi ta klime-sprawdzil,okazalo sie ze gaz uciekl...znalazl wyciek pod pompa.ponoc tam jest jakas uszczelka.czy orientuje sie ktos czy to jest do zrobienia?czy faktycznie jest tam jakas uszczelka ktora gaz moze uciekac??

pozdrawiam



greg

Post autor: greg » pt cze 02, 2006 13:30

michal_niedzw. pisze:czy faktycznie jest tam jakas uszczelka ktora gaz moze uciekac??
jest a nawet 2 - jak wchodzą węże od klimy do kompresora to węże na końcówkach mają takie oringi - poprosić faceta żeby sprawdził czy na pewno to i jeśli tak wymienić oringi



jano144
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: wt lis 15, 2005 21:34
Lokalizacja: zabrze

Post autor: jano144 » sob cze 03, 2006 13:01

Sprawdż czy czasami wentylator cały czas nie pracuje.Jak pracuje ciągle i się nie wyłącza to może być przyczyną że klima nie chłodzi na 100%. Mam to samo. Nawet przy zimnym silniku gdy włącze klime od razu wentylator chodzi. A nie powinien



BartekC
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: pt paź 07, 2005 09:10
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: BartekC » sob cze 03, 2006 13:48

jano144 pisze:Sprawdż czy czasami wentylator cały czas nie pracuje.Jak pracuje ciągle i się nie wyłącza to może być przyczyną że klima nie chłodzi na 100%. Mam to samo. Nawet przy zimnym silniku gdy włącze klime od razu wentylator chodzi. A nie powinien
Jesteś pewien że nie powinien?. Bo już kilka razy czytałem na forum że właśnie przy włączonej klimie i samochodzie stojącym wentylator załącza sie razem z klima!!



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob cze 03, 2006 13:49

oczywiście że powinien włączyć sie razem z klimą.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

marekk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: pn cze 06, 2005 09:16
Lokalizacja: Lyski - Rybnik
Kontakt:

Post autor: marekk » sob cze 03, 2006 14:18

greg pisze:
michal_niedzw. pisze:czy faktycznie jest tam jakas uszczelka ktora gaz moze uciekac??
jest a nawet 2 - jak wchodzą węże od klimy do kompresora to węże na końcówkach mają takie oringi - poprosić faceta żeby sprawdził czy na pewno to i jeśli tak wymienić oringi

a tak prawde mowiac to warto wyminic wszytskie oringi - rowniez te na przylaczu do skrplacza( czytaj chlodnicy :)



jano144
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: wt lis 15, 2005 21:34
Lokalizacja: zabrze

Post autor: jano144 » sob cze 03, 2006 20:53

U mnie nawet na zimnym silniku przy włączonym zaplonie (silnik nie pracuje) od razu hula wentylator.Czy to mozliwe? Rok temu byla nabijana.Sprawdzcie u siebie czy tak ma byc i prosze odpiszcie.



malolat
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 600
Rejestracja: pn lut 07, 2005 17:41
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: malolat » sob cze 03, 2006 22:20

a u mnie wentylator sie wlacza dopiero jak sie silnik zagrzeje, niezaleznie od wlaczenia klimy...



michal_niedzw.
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: wt kwie 25, 2006 10:24
Lokalizacja: poznań

Post autor: michal_niedzw. » pn cze 05, 2006 11:57

czy ktos wie ile moze kosztowac naprawa a w zasadzie wymiana tej uszczelki?to nie sa te dwa oringi tylko uszczelka miedzy kopulka a ta pompa...zadzwonilem do jednego goscia i powiedzial mi 350zl!!!chyba zwariowal....!!!
prosze tez o namiary o dobrego majstra z okolic gniezna lub z poznania...
bede wdzieczny za wszelka pomoc bo lato idzie a klima nie dziala...

[ Dodano: 06 Cze 2006 10:22 ]
a moze naprawial ktos to sam?znaczy sie wymontowal pompe i wymienil ta uszczelke i oringi?
jesli tak to prosze o wiadomosc....



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 401 gości