MK [III] - SZARPANIE I BULGOTANIE SILNIKA

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
h2o
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: sob mar 12, 2005 10:34
Lokalizacja: Dolnośląskie

MK [III] - SZARPANIE I BULGOTANIE SILNIKA

Post autor: h2o » pt cze 02, 2006 17:44

Witam

Przy gwałtownym dodawaniu gazu silnik mi szarpie. Tak samo jest kiedy wrzuce na luz. Dodając gwałtownie gazu silnik tak jakby bulgotał i szarpał, a na obroty wchodzi dopiero po chwili i po dodaniu wiekszej ilości gazu. Kiedy dodaję gazu poo woli nie zauważam na razie takiego czegoś. To samo dzieje sie podczas jazdy na wszystkich biegach. Na razie tylko czasami. Póxniej samochód jeździ normalnie, ale boje sie że za parę dni problem ponownie sie pojawi i coś może paść. Co to może powodować?
Jak macie jakies pomysły to dajcie znać.

pozdrawiam i czekam na odpowiedzi



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pt cze 02, 2006 20:00

regulacja zapłonu powinna pomóc

[ Dodano: Pią Cze 02, 2006 20:03 ]
podczas przyspieszenia czyli nagłego wejscia na wys obroty nie dostaje odpowiedniej dawki paliwa lub nie odprowadza spalin zapchany kat



Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » pt cze 02, 2006 22:10

Moze to byc takze wina kopułki i palca w aparacie zapłonowym. Warto tez sprawdzic stan podstawy wtrysku i przewodów WN.

Pozdrawiam


[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fc27abf292da2d6e][img]http://images27.fotosik.pl/126/fc27abf292da2d6em.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
h2o
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: sob mar 12, 2005 10:34
Lokalizacja: Dolnośląskie

Post autor: h2o » sob cze 03, 2006 10:49

Wiecie to dzieje sie od czasu do czasu. Dzisiaj na razie wszystko jest w porządk,. Nawet nie mam sie co wybierac do mechaniora bo na razie silnik pracuje jak igła. Tylko czasami na luzie zaczyna bulgotać. Obroty falują, a silnik chodzi nierówno. Własnie wtedy jak daję gwałtownie gazu to zaczyna szarpać, a jak stoi i dodam gwałtownie gazu to przez pierwszą sekundę może dwie tak bulgocze jakby miał sie zadławić.
Byc może to bedzie katalizator. Mam ostatnio takie jakieś dziwne metaliczne brzęczenie gdzieś z przodu samochodu. Głównie przy cofaniu na samym sprzęgle sie to wydobywa i czasami jak silnik chodzi na jałowym biegu.
Nie wiem jednak czy to katalizator bo nie potrafie powiedzieć gdzie on się znajduje i jak wygląda :bigok: . W karzdym bądź razie mam wrażenie tak jakby to było z komory silnika, albo tuż przed nią. Co o tym myślicie?
Co do zapłonu to już dawni nie był regulowany, ale nie wydaje mi się, żeby sie przestawił.

Pozdrawiam i czekam na kolejne podpowiedzi dotyczące szarpania i bulgotania :helm: . No i ewentualnbie kata - bo może to akurat to :okej: .

[ Dodano: Sob Cze 03, 2006 12:16 ]
Ja juz nie mogę. Przed chwilą znowu jak go odpaliłem to zaczął się dusić, a obroty wariować.
Co to może być? Pomocy!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 433 gości