[MK2]Wymiana linki predkosciomierza i problem z licznikiem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Vincent
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw sie 04, 2005 03:29
Lokalizacja: Łódź

[MK2]Wymiana linki predkosciomierza i problem z licznikiem

Post autor: Vincent » czw cze 01, 2006 21:22

Witam
Odkad kupilem swojego golfa liczniz zawyzal mi predkosc o jakies 20 km/h.
jezdzilem z tym do tej pory,ale jakis czas temu cos sie stalo i licznik nie pokazuje mi predkosci (wskazowka caly czas lezy) i nie dziala licznik przebiegu kilometrow.
obstawiam linke predkosciomierza,chce ja wymienic.
nie robilem tego nigdy wiec mam pytanko czy to trudne i co trzeba po kolej zrobic?
wydaje mi sie trzeba wykrecic jedna srubke z miejsca gdzie dochodzi linka i wyjac ja z jednej strony,z drugiej natomiast zdjac licznik i odlaczyc linke od licznika(bo o ile sie orientuje jest na wcisk).potem jakas wyciagnac ta linke przez otwor w karoserii i wlozyc nowa.
tak to sobie wyobrazam...czy moze sa jeszcze jakies inne nieprzewidziane atrakcje?
bo nie wiem czy sie za to brac i czy dam rade :chytry:
skoro juz wymieniam linke to chcialbym cos zrobic z blednymi wskazaniami licznika predkosci.
jak juz pisalem przeklamania mialem od samego poczatku wiec przyczyny pewnie moga byc rozne.
moze ktos probowal przekrecic licznik i cos skopal ze wskazowka.
a moze ktos zalozyl licznik z innym indeksem predkosci niz powinien.
a moze jeszcze cos innego?
mam Golfa 1,6 beznyna z 90 roku a wiec na jedna wtyczke,zakres do 200 km, indeks 950.
ktos sie moze orintuje czy tak powinno byc?
czytalem juz porade http://vwgolf.pl/porady/licznik.html ale szczerze mowiac nie wiem do konca jak to zrobic :kac:
zrozumialem to tak ze rozkladamy licznik tak zeby dostac sie do predkosciomierza(ale jak sie tam dostac zeby niczego nie uszkodzic i zeby potem jakos ten licznik zlozyc)po czym wyciagamy wskazowke i ustawiamy ja tak zeby pokazywala punkt 2 i nie wyjmujac jej przekladamy ja tak zeby opierala sie na bolcu?
czy moze konieczna bedzie wymiana licznika na nowy?
w takim wypadku wolalbym juz jakis z obrotomierzem...
bede wdzieczny za wszystkie sugestie co do wymiany linki i grzebania przy liczniku!
pozdrawiam



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » czw cze 01, 2006 21:48

ale dlugi post :) aby wymienic linke od licznika nie musisz odkrecac calego licznika odkrec oslone co masz nad kolanami i podejdziesz tam reka wcisniesz reke i odepniesz zatrzask na lince.a potem jak napisales sam.a licznik masz chyba z dobrym indeksem o ile pamietam w 1.6 taki jest. a jesli chcesz poprawic na wskazowce to troche pracy cie czeka nie powiem.wszystkie przyciski powyciagaj sterowanie ogrzewaniem rozlacz(sowaki i regulator predkosci)i odkrecaj srubki,a pamietaj ze jest ich kilka w miejscach za przelacznikami(wlacznik swiatel i zaslepki po inych)reszta jest widoczna potem odepnij wtyczki linke od predkosc. i sam zegar jest przykrecony,coz powodzenia zacznij rano aby... :)



Vincent
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw sie 04, 2005 03:29
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Vincent » czw cze 01, 2006 22:06

dzieki,to mam nadzieje ze z linka sobie poradze...
a co do samego licznika to domyslam sie ze jest duzo odkrecania i wyjmowania wiec jak radzisz wezme sie za to rano :)
ale jak juz bede mial wyjety licznik i bede go mial przed soba... to jak go fizycznie otworzyc?zeby dobrac sie do tej wskazowki.
jest skrecany?czy na jakies zatrzaski?czy moze jeszcze inaczej?



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » czw cze 01, 2006 22:11

jak juz go wyciagniesz to bedziesz mial widoczne srubki z tylu jest ich kilka i uwazaj na folie ze scierzkami aby jej nie uszkodzic

[ Dodano: Czw Cze 01, 2006 22:17 ]
widac te srubki



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 148 gości