Problemy z chłodzeniem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

nmaniek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: śr sty 26, 2005 09:53
Lokalizacja: Rzeszów

Problemy z chłodzeniem

Post autor: nmaniek » śr sty 26, 2005 12:35

Po wymianie termostatu i płynu chłodzącego zaczęły się problemy z temperaturą która dochodzi do 100 stopni. Wygląda na to jak by termostat nie puszczał obiegu ponieważ wąż na dole jest zimny. A może cały układ jest jeszcze zapowietrzony? - ale był odpowietrzany. Z góry dzięki za pomoc.



Awatar użytkownika
Piotro
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 241
Rejestracja: sob paź 30, 2004 02:19
Lokalizacja: S-ce Śląskie
Kontakt:

Post autor: Piotro » śr sty 26, 2005 12:40

mam to samo ... i narazie tak jezdze.

Podobno termostaty lubia byc walniete(nawet nowe) , dlatego zamierzam jeszcze raz go wymienic ... jak dalej tak bedzie to bede myslal.

teraz mam jakis francuski zamiennik.

Jakbys dowiedzial sie ze to cos innego niz termostat to daj znac.



adamek007
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: czw sty 13, 2005 16:02
Lokalizacja: Kuropatnik
Kontakt:

Post autor: adamek007 » śr sty 26, 2005 13:06

a jaką wcześniej miałeś??

jak kupiłem mojego rechota to pracował w temperaturze 95~98, po wizycie w warsztacie i wymianie termostatu temperatura pracy podskoczyła do 105~110 (zacieła się menda i obiegu nie puszczała). Aktualnie wróciłem do starego termostatu i jeżdżę przy temperaturze wachającej się pomiędzy 90-95 przy spokojnej jeździe i 95-100 przy częstym wyprzedzaniu, jak stwierdził mechanior "ten typ tak ma" i nie należy się martwić, ale z tego co piszecie wynika, że to jednak za wyskoka tempertura... chyba sie szarpne na jeszcze jedną wymiane teromostatu



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 221 gości