Chip tuning

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » śr maja 31, 2006 09:17

a wśrodku tylko jeden rezystor
który daje tylko tyle ze oszukuje kompa a auto cały czas jezdzi na "ssaniu" :panna:


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
LASOT-A
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: czw mar 09, 2006 13:30
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: LASOT-A » śr maja 31, 2006 09:28

djtom pisze:
a wśrodku tylko jeden rezystor
który daje tylko tyle ze oszukuje kompa a auto cały czas jezdzi na "ssaniu" :panna:
O. O tym nie wiedziałem. Jeszce jedna cenna informacja odnośnie "czipów". :bigok:


Brillantschwartz perleffect - LA9V
Jeżdże nisko, leże na glebie, grunt to zawieszenie... Jedziesz?

Zilly
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: czw wrz 09, 2004 08:43

Post autor: Zilly » śr maja 31, 2006 15:05

maverik pisze:Znalazlem niedawno czlowieka ktory chce mi sprzedac za nie az tak wielkie pieniadze uklad scalony(jak ktos woli chip) dedykowany do tego wlasnie silnika. Prawdopodobnie jest to jakas pamiec ktora nalezy podmienic z oryginalna i moc samochodu ma zwiekszyc sie o jakies 10% przy wzroscie spalania o okolo 1L/100Km
Djtom, to weź zamień orginalną kość bosha na scalak z jednym rezystorem zalanym pianką, powodzenia. Widać że kompletnie nabijasz się z tematu. Chip który zaoferowano maverikowi to prawdopodobnie przeprogramowany eprom który wstawia sie zamiast orginalnej kości (chociaż cena jest dość niska). Rezystorek o którym piszecie to wpinało się w obwód czujnika temperatury. Ale o chipach i modach to niech się wypowiedzą Borys i yugo?



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » śr maja 31, 2006 15:11

prawdobodobnie = prawie, a jak wiadomo w naszym kraju prawie robi wielką róznicę.


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » śr maja 31, 2006 15:45

ja bym sie zastanowil nawet jesli to da te upragnione 10%. to czy dla 6 km warto podniesc sonbie spalanie o 1 l skoro sprzedawca tak mowi. przeciez to straszne. bedzie mial moc jak 1,4 dalej ale spalanie jak 1,8 prawie



Zilly
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: czw wrz 09, 2004 08:43

Post autor: Zilly » śr maja 31, 2006 16:29

djtom pisze:prawdobodobnie = prawie, a jak wiadomo w naszym kraju prawie robi wielką róznicę.
Nie znasz sie na elektronice to nie dyskutuj jeśli coś ma zastąpić kość w jednostce sterującej to musi to być inna kość a nie jeden rezystor! To jest technicznie nie możliwe.



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » śr maja 31, 2006 17:02

CoX, nie muszę się znać na elektronice -wystarczy być trzeźwo myślącym by nie kupować czegoś w ciemno opierając się tylko na rekomendacji sprzedawcy ;)


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

dred1975
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: sob lis 26, 2005 14:57
Lokalizacja: Konin

Post autor: dred1975 » śr maja 31, 2006 21:33




Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » czw cze 01, 2006 00:05

osobiscie balbym sie kupowac cos takiego, bo nei mozna namacalnie sprawdzic to co kupujemy. odczucia moga byc dla kazdego inne i trudno udowodnic ze sprzedal np. orginalny program no chyba ze w gre wchodzi hamownia. a



vaclavo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: pn gru 12, 2005 18:07
Lokalizacja: Tarnowskie Góry (Boruszowice)
Kontakt:

Post autor: vaclavo » czw cze 01, 2006 12:53

Ludzie dajcie sobie spokój z tuningiem ABD :D Ja kiedyś też założyłem podobny temat i jeszcze nabluzgałem kilku osobom, które śmiejąc sie chciały mi uświadomić że to nic nieda - i teraz mi głupio z tego powodu!!!!!!!!! ABD to nie rakieta i nigdy nie będzie, jakbyś miał AEX (ten na pełnym wtrysku) to byś mógł pokąbinować w elektronice ale z jednopunktem nieda rady!!!!!!!! ciesz sie z tego co masz - jak go potraktujesz dobrze i nie będziesz żyłował siliczek odwdzięczy sie małym spalaniem (ja zszedłem do 5.9L na benzynce oczywiście) a jak ci niezalezy na spalaniu to zbieraj na inny motor - niema innej rady

POZDRO :bajer:


Był Golf MK3, było Polo 6N, a teraz mam Lwa :)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 482 gości