Golf 3 tylni spryskiwacz (z kąd bieże płyn i jak idzie wąż)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

netopeer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt sty 14, 2005 23:30
Lokalizacja: Łódź

Golf 3 tylni spryskiwacz (z kąd bieże płyn i jak idzie wąż)

Post autor: netopeer » wt sty 25, 2005 13:47

Witam!

Nie działa mi spryskiwacz na tylnej szybie. Zastanawiam się którędy idzie podawany jest płyn do tylniego spryskiwacza. W golfie 1 był zbiornik z tyłu i pompka z tego co dowiedzialem do kolegi. Nie wiem jak to jest rozwiązane u mnie i boję sie że jeśli spryskiwacz idzie ze zbiornika i pompki z przodu na tył to gdzieś mi wycieka płyn bo nic nie leci na tylną szybe a na przednią sika aż miło :-). Jeśli ktoś ma jakieś dosciwadczenia z orurowaniem :-) spryskiwaczy w Golfie 3 to prosze o pomoc. Dzieki i Pozdrawiam!


Make a force be with You

Awatar użytkownika
adas3003
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 15:26
Lokalizacja: SIEMIANOWICE SLASKIE
Kontakt:

spryskiwacz

Post autor: adas3003 » wt sty 25, 2005 14:23

pompka do spryskiwaczy jest z przodu w zbiorniczku a co do wezyka to jest poprowadzony pod podsufitowka sprawdz silniczek bo one lubia sie psuc,przynajmniej u mnie poszedl ten caly zaworek ale ja kupilem zaworki z uno,albo cinkola i dziala tylko wycieraczka odmowila posluszenstwa



Awatar użytkownika
Golf III GTI 8V
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: ndz gru 19, 2004 14:49
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Golf III GTI 8V » wt sty 25, 2005 19:52

Dokładnie rureczka ze zbiorniczka z przodu biegnie sobie jakoś w środku (pewnie po podsufitką faktycznie) .. Miałem podobny problem też mi nie działał spryskiwacz - akurat u mnie powodem było wypięcie się gumowego wężyka z rurki i sikało pod maskę.. Łączenie wężyka z plastikowaą rurką masz pod akumulatorem.. Ale spryskiwacz może nie działać z innych powodów: spalony silniczek, zapchana rurka, brak płynu :D....


Nadzieja...

netopeer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt sty 14, 2005 23:30
Lokalizacja: Łódź

Post autor: netopeer » śr sty 26, 2005 01:31

Spryskiwacz na przód działa czyli pompka działa jeśli to ta sama co daje do tyłu to znaczy że gdziesz wężyk jest walnięty ?? Jeśli spryskuje przednią to tylna też powinna spryskiwać w tym samym czasie ? jeśli nei to jak to jest rodzielone jeśli jedna pompka daje płyn na oba wężyki na przód i tył ?? ;-)


Make a force be with You

Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » śr sty 26, 2005 02:11

Raz się kręci w lewo, a raz w prawo na przykład :grin:


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Awatar użytkownika
Golf III GTI 8V
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: ndz gru 19, 2004 14:49
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Golf III GTI 8V » śr sty 26, 2005 14:21

Corvax pisze:Raz się kręci w lewo, a raz w prawo na przykład :grin:
Dokładnie jak mówisz... Sprawdź czy Ci nie sika pod maskę - bo ja przyłączałem ten wężyk jakiś czas temu i znowu nie sika na tylnią szybę... Znów muszę nurkować pod maskę :\


Nadzieja...

Awatar użytkownika
tomileszek
VW.tomi.pl
VW.tomi.pl
Posty: 99
Rejestracja: śr gru 22, 2004 22:24
Lokalizacja: Kłobuck
Kontakt:

RE.

Post autor: tomileszek » śr sty 26, 2005 14:45

U MNIE WEZYK BIEGNIE Z PRAWEJ STRONY PRZEZ PROG.ZNALAZLEM GO PODNOSZAC PLASTIK OD PROGU. U MNIE MAM PROBLEM ZE SPRYSKIWACZEM PONIEWAZ NIE MAM KOMPLETNEGO MECHANIZMU.MAM TYLKO DZIORE PRZY NAKRETCE OD TYLNIEJ WYCIERACZKI I PLYN LECI MI NA JEZDNIE.CHCE ZALOZYC TAKA KONCOWKE OD MALUCHA (JAKA JEST W PRZODZIE PRZY SPRYSKIWACZU) MUSZE JA TYLKO TROCHE PODSZLIFOWAC I ZAMOCOWAC NA SILIKON.CZY KTOS Z WAS JUZ COS TAKIEGO ROBIL.JAK WYSZLO ZE SKIEROWANIEM DZIURKI NA SZYBE?


Dude wher's your car?

gabitrin

Post autor: gabitrin » śr sty 26, 2005 15:15

no panocki!!!

u mnie też niedziała tylny spryskiwacz, ale zauważyłem że jak go właczam to płyn leci gdzieś pod tylnym zderzakiem, czyli wniosek z tego taki,ze rurka jest przeprowadzona gdzieś dolną częścią samochodu,

pozdro... :jezor:



Awatar użytkownika
Mirek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz paź 10, 2004 20:07
Lokalizacja: Kaszuby

Post autor: Mirek » śr sty 26, 2005 21:02

Nie spryskuje w tym samym czasie.
Dzwignia wycieraczek "do siebie" - spryskiwacze przód.
Dzwignia wycieraczek "od siebie" -spryskiwacz tył (ale po pewnym czasie zanim płyn nie dojdzie do spryskiwacza - ja tak mam, może zaworek jakiś puszcza, ale mi to nie przeszkadza.)
Zbiornik w dwójce jest z przodu, na logikę to sterowanie musi się odbywać poprzez zmianę polaryzacji na pompie (raz się kręci w jedną, raz w drugą stronę powodując rozdzielenie przód/tył).
Z pompy wychodzą dwa wężyki...itd itd...


Nanosekunda
Odcinek czasu jaki upływa pomiędzy zapaleniem się zielonego światła a naciśnięciem klaksonu przez faceta za tobą.

greg

Post autor: greg » śr sty 26, 2005 23:43

ostatnio u mnie nie dzialał więc odkręciłem tapicereczkę na tylnej klapie i ściągnąłem wężyk - po naciśnięciu spryskiwacza - leciał płyn, więc wziąłem pompkę ręczną od kół samochodowych od strony wycieraczki założyłem na spryskiwacz i po chwili mogłem z powrotem założyć wężyk - działa i jest O.K.



Awatar użytkownika
Forester
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 503
Rejestracja: czw sty 27, 2005 23:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Forester » pt sty 28, 2005 01:25

a u mnie tylko dobrze tryska od strony kierowcy,
od strony pasazera z tylu sika,ale slabo, tzn cos leci ale ledwo dolatuje do szyby,
moze sie wezyki zalamaly??



Awatar użytkownika
Golf III GTI 8V
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: ndz gru 19, 2004 14:49
Lokalizacja: Kraków

Re: RE.

Post autor: Golf III GTI 8V » pt sty 28, 2005 19:19

tomileszek pisze: U MNIE MAM PROBLEM ZE SPRYSKIWACZEM PONIEWAZ NIE MAM KOMPLETNEGO MECHANIZMU.MAM TYLKO DZIORE PRZY NAKRETCE OD TYLNIEJ WYCIERACZKI I PLYN LECI MI NA JEZDNIE.
Miałem zaraz po kupnie dokłądnie tak samo - jest do kupienia (za mniej niż 20 zł na pewno) część o którą jak podejrzewam Ci chodzi (tj. rurka plastikowa i sama końcówka kierująca płyna na szybę) + osobno plastik który przychodzi na tę końcówkę.. Popytaj w sklepie Vw jakimś...


Nadzieja...

Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » pt sty 28, 2005 19:54

jest przy tylnej LEWEJ (bo przez chwile było prawej lampie a tak jest w mk2 sorki :d) lampie laczenie elastycznym wezykiem dwoch sztywnych a oryginalnie idzie ten sztywny wezyk w wiazce elektrycznej pod dywanikiem z lewej strony
Ostatnio zmieniony sob sty 29, 2005 20:24 przez evolution, łącznie zmieniany 1 raz.


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
tomileszek
VW.tomi.pl
VW.tomi.pl
Posty: 99
Rejestracja: śr gru 22, 2004 22:24
Lokalizacja: Kłobuck
Kontakt:

Spryskiwacz

Post autor: tomileszek » sob sty 29, 2005 20:21

Dzis u mnie sie pobawilem z tylnim spryskiwaczem.Nie mialem tej koncowki wiec zalozylem koncowke od malacza z przodu.Wystarczylo troche podszlifowac plastik i jakos weszlo.Nawet pryska dobrze.
Rowniez dzis rozkrecalem pokretla od nawiewu.Nie dzialalo mi podswietlenie oraz nie lecialo cieple powietrze na nogi. Koncowka gdzie pancerz sie powinien zapierac pekla.Doczepilem to tasma oraz drucikiem do linki obok i na razie dziala.Tylko trroche ciezko przeskakuje przy przekrecaniu z ogrzewania szyby na nogi, dalej jest juz dobrze.Lekko idzie, tylko przy tej jednej funkcji.Z podswietleniem byl taki walek ze zaroweczka sie spalila.Wymienilem ja i juz dziala tylko slabo podswietla.Ten swaitlowod tylko przy srodkowym regulatorze dobrze swieci.Dwa z boku juz slabiej.Moze pomysle cos o diodach.Jak bedzie ktos z was rozkrecal ta czesc z pokretlami to uwazajcie na te plastikowe pokrywki pokretel.Mi sie ukruszyl kawalek tego swaitlowodu (kreseczka) a nie trzeba tego wogole sciagac.


Dude wher's your car?

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 273 gości