MK [III] - ODCIĘCIE ZAPŁONU???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
h2o
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: sob mar 12, 2005 10:34
Lokalizacja: Dolnośląskie

MK [III] - ODCIĘCIE ZAPŁONU???

Post autor: h2o » śr maja 31, 2006 14:02

Witam mam pytanko.

Wczoraj golfik jeździł tak jak powinien. Dzisiaj jednak nie chciał juz odpalić. Rozrusznik kręci, kable, kopułka, świece i cewka były wymieniane. Odłaczyłem kabel od cewki i po zakręceniu nie pojawiła sie iskra. Tak samo było na zapasowej cewce. Silnik kręcił, ale iskry z kabla nie było. Ostatnio facet zakładał mi alarm z odcięciem. To możliwe że coś się zjeb..ało? Alarm działa normalnie, tyle tylko, że nie moge furaka odpalić. Może ktoś mi wytłumaczy jak działa odcięcie - nie podaje napięcia do cewki? Bo wtedy by sie wszystko zgadzało...

pozdrawiam i czekam na odpowiedzi



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » śr maja 31, 2006 14:23

najprawdopodobniej tak jest jak mówisz jedz do gostka który takie zeczy robi



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » śr maja 31, 2006 14:47

h2o pisze:nie podaje napięcia do cewki?
nie podaje
Może to być uszkodzenie odcięcia zapłonu, ale to może też być zbieg okoliczności i poadło co innego w układzie zapłonowym, np czujnik halla. Trzebaby poszukać po kolei gdzie prąd dochodzi a gdzie nie, albo uderzyć do gościa który to zakładał


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
h2o
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: sob mar 12, 2005 10:34
Lokalizacja: Dolnośląskie

Post autor: h2o » śr maja 31, 2006 15:47

Witam panowie

Mała korekta. Byłem u kolesia. Musiałem walić z buta bo golf ani drgnął. Koleś zakładał mi bklokadę nie na zapłon, ale na pompę paliwa. Pompa działa bo słysze ją jak przekręcam kluczyk. Aurtoi nie chce jednak odpalić. Czujnik halla wymieniałem jakies 8 miechów temu. Cewke zmieniałem w styczniu. Kable, świece, kopułka i palec maja ponad rok. Tak jak pisałem - nie widzę iskry na kablu od cewki. Podłaczałem druga zapasowa i taki sam efekt - zero iskry. Sprawdzę jeszcze wieczorem jak ciemno bedzie może teraz nie widziałem. Tak czy inaczej nadal nie chce zapalić. Rozrusznik kręci, ale silnik nie zaskakuje.

pozdrawiam i czekam na kolejne podpowiedzi



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » śr maja 31, 2006 16:27

h2o pisze:nie widzę iskry na kablu od cewki
teraz szukaj czy dochodzi prąd do cewki


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
h2o
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: sob mar 12, 2005 10:34
Lokalizacja: Dolnośląskie

Post autor: h2o » śr maja 31, 2006 16:34

Dobra, ale w jaki sposób? Elektryk kazał też popatrzeć na bezpieczniki i jakąś główną wiązkę z przewodami pod maską.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr maja 31, 2006 16:52

po pierwsze sprawdź przy cewce czy po włączeniu zapłonu dochodzi do niej plus kablem czarnym, po drugie czy jest masa (chyba brązowy kabel z jakimś paskiem może żółtym). Tyle zrobisz łatwo. Najpierwe jednak kable posprawdzaj. Ten sygnałowy zielony do cewki od sterownika też. Tyle zrobisz łatwo. Jak to jest w porzadku to już są trudniejsze rzeczy, tzn sprawdzenie hallotronu i sterownika.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
toffi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 252
Rejestracja: czw sty 19, 2006 14:01
Lokalizacja: lublin

Post autor: toffi » śr maja 31, 2006 17:02

piszesz jakie czesci byly wymiebiane ale pamietaj ze moga sie one zepsuc z dnia na dzien


[img]http://images2.fotosik.pl/183/0795be97b173c65b.jpg[/img]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 427 gości