nieznośne brzęczenie - pompa wspomagania?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
szczeniak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 16:38
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

nieznośne brzęczenie - pompa wspomagania?

Post autor: szczeniak » śr maja 31, 2006 11:19

Mam od kilku dni problem, strasznie cos brzeczy, piszczy ( taki metaliczny dzwiek ) :satan: . Najdonosniej brzeczy przy skrecaniu i przy niskich predkosciach, na luzie i gdy skrece kiere na maxa najbardziej. Zajrzalem pod maske i mysle, ze te odglosy wydobywaja sie z pompy wspomagania, nawet troche przecieka, alo to chyba wina zle zalozonej obejmy na przewod do wspomagania. Dziwny jest ze jade na wcisnietym sprzegle dzwiek ustaje.
Czy to na pewno pompa od wspomy? :chytry: Jesli tak to czy to juz objawy konca zycia pompy, czy tylko wymiany np. lozyska, a moze wyminic plyn? Dajcie jakies wskazowki, moze ktos juz mial taki problem?? :okej:



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » śr maja 31, 2006 11:39

to może nie byc pompa wspomagania a własnie sprzęgło sciślej łozysko oporowe na nim a jeślichodzi o pompę to oczywiście nie powinno być jej az trak głosno słychać łozysko owszem a płynu ci nie eyciska przez korek wlewu? jezeli nie to łozysko do wymiany



raf2234
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: pt paź 07, 2005 15:20
Lokalizacja: Wieruszów

Post autor: raf2234 » śr maja 31, 2006 12:18

W pompie są 2 łożyska. Jeżeli zużyło sie to od "tyłu" pompy to nie naprawisz. Ja tak mam. Tylne łozyskowanie to łożysko igiełkowe oraz bieżnia wałka pompy. Zużywa się bardziej wałek pompy. Ja u siebie wcisnąłem ok. 2 mm głębiej wałek na łożysku oporowym oraz wycisnałem o tyle samo mocowanie koła pasowego (żeby pasek równo chodził). Tym samym łożysko igiełkowe pracuje 2 mm na części niewyrobionej wałka pompy. Luz jest mniejszy i pompa ciszej chodzi. Nie wiem jak długo tak pociągnie (na razie zrobiłem ok. 1000 km), ale jak padnie to niestety wymiana pompy.
Ale jeżeli padło faktycznie to łożysko od "przodu" pompy to jest to łożysko 6203 z gumowym uszczelniaczem. Pompy wspomagania są niby nienaprawialne,więc w katalogach zwykle nie ma części zamiennych. Takie same łożysko jest do alternatorze VW. Cena ok. 7-12 zeta (12 w Intercars).



Awatar użytkownika
szczeniak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 16:38
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Post autor: szczeniak » śr maja 31, 2006 12:34

dzieki za sugestie, przed chwila zdjalem pasek wieloklinowy i odpalilem bez niego ( bez wspomagania) i nic nie brzeczalo, ruszalem lekko kiera tez nic nie brzeczalo. Sprawdzilem tez poziom plynu wspomagania i ledwo koniec miarki jest mokry !!!, samoichod stal z godzine i zrobila sie lekka plama, takze uklad jest nieszczelny, moze to jest powodem piszczenia?? Jutro jade do mechaniora to dam znac, moze lozyska sie jeszcze nie zatarly... :bajer:


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/164379.html][img]http://images.spritmonitor.de/164379.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » śr maja 31, 2006 14:04

skoro zdjąłeś pasek poruszaj kołem pasowym zobacz czy maluz na wałku

[ Dodano: Sro Maj 31, 2006 14:12 ]
szczeniak pisze:Dziwny jest ze jade na wcisnietym sprzegle dzwiek ustaje.
faktycznie to dziwne jak odpalisz go naciskaj parę razy na sprzęgło na biegu jałowym powolutku naciskaj i puszczaj



Awatar użytkownika
szczeniak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 16:38
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Post autor: szczeniak » czw cze 01, 2006 13:54

Diagnoza była krotka: nieszczelny układ wspomagania na łączeniach przewodow, przez co plyn spierdzielal i bylo go duzo za malo, stad te brzeczenie pompy. Kupilem plyn, zrobilem dolewke i przestalo swiergotac. Teraz musze jakos uszczelnic przewody i potem wymienic caly plyn i bedzie good. :D



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 320 gości