PROSZE O POMOC !!! GOLF 3 1,8 + LPG - SŁABE AUTO - MULI sie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

zuku_zmigrod

PROSZE O POMOC !!! GOLF 3 1,8 + LPG - SŁABE AUTO - MULI sie

Post autor: zuku_zmigrod » wt maja 30, 2006 19:02

Prosze o pomoc osoby znajce sie na samochodzie VW GOLF. posiadam egzemplazr VW GOLF 3 silnik AAM o mocy 55 KW ( 75 koni ) 1,8 pzrebieg : 170.000 instalacja gazowa nowa na MONO WTRYSKU . samochbód strasznie zamula sie przy prędkosci 100 km i wiecej. poprostu nie chce jechac, rozpedza sie ledwo do 120 i nie cche dalej a co za tym idzie mam bazrdo duze spalanie . Auto jest słabe na benzynie i na gazie. Nie iwem co zrobic. Sprawdzalismy ciśnienei w zaworach i na 1 2 i 3 garzwe jest 11 n a na 4 jest 8 po wyciagnieuciu świec. Zastanawiam sie czy pomoze wymiana wiec na te gazowe oraz czy nie ztreba bedzie wyminiać pierscieni i rozbierac silnika. PROSZE o POMOC
GG:5648584 e-mail: ZUKUL@go2.pl. Z GÓRY DZIEKUJE !!!



Awatar użytkownika
Forester
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 503
Rejestracja: czw sty 27, 2005 23:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Forester » wt maja 30, 2006 20:18

na benzynie tez nie ma mocy?


POZDRO !!
----------------------------------------------------
>>>EUROPE EDITION --- ZAGAZOWANY<<<

Awatar użytkownika
Qura
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw gru 29, 2005 21:20
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Qura » wt maja 30, 2006 20:22

Jeśli tak nie działo się wcześniej to poprostu sprawdź czy przypadkiem nie przestawił się zapłon wiem że to dziwne ale czasem sie zdaża że zapłon się przestawia. Spróbuj także przyspieszyć zapłon może pomoże, ew. może być także ze coś zasyfiło ci drogę powietrza i dopiero przy większym obciążeniu silnika będzie to dawało się we znaki.


QURA
Zyskujesz szacunek i dziekujesz za pomoc wciskajac "POMOGŁ" a ja zbieram punkcika. :)

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt maja 30, 2006 20:42

Jeśli stało się to od razu po zakładaniu gazu to najprawdopodobniej panowie coś sknocili, o czym się często słyszy. Podejrzewam że jakoś zmniejszyli otwór dolotowy powietrza przed filtrem, często tak robią a jest to kompletnie nieotrzebne.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

zuku_zmigrod

Post autor: zuku_zmigrod » wt maja 30, 2006 22:26

Witam Zapłon był ustawiany do przodu i do tyłu według lampy stroboskopowej ! a autko jak sie muliło tak muli sie dalej :-( zastanawiam sie co bedzie jak wyminie świece - jutro zakładam 4 nowe a w piątek jade do tego warsztatu ( firma : ABART - WROCŁAW ) bo sie jeździć nie da !! ale cały czas zastanawia mnie dalczego nei jedzie szybciej, tak jakby go coś blokowało !!
POZDRAWIAM i dzieki za każdą podpowiedź !!

[ Dodano: 30 Maj 2006 22:28 ]
aha no i oczywisćie na benzynie też jakoś tak kulawo strasZNie sie zbiera a jak mam ociążenie i mam jechać pod górke to już jest wogóle BIDA :-( CO MAM ROBIĆ ? CO MYŚLICIE ??



PawelP

Post autor: PawelP » śr maja 31, 2006 09:17

też bym stawiał na otwór dolotowy przed filtrem, bo gdyby na benzynie szedł normalnie to można by podejrzewać żę gaz jest żle ustawiony



kalzakath
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt wrz 16, 2005 19:59
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: kalzakath » śr maja 31, 2006 09:48

Ja nie mam gazu ale mam ten sam problem. Dokladnie tak jak kolega mowi. Dochodzi do 100 normalnie a pooooooootem........... Najwiecej ile wycisnalem to 145 ale musialem miec dluuuga prosta przed soba i zero samochodow..... Tez jezdzilem po warsztatach, wymienialem swiece itp i pupa. Wiec wina gazu to na pewno nie jest. Dlatego postanowilem sie juz nie denerwowac i planuje wymienic silnik na mocniejszy :chytry:



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » śr maja 31, 2006 09:53

zuku_zmigrod pisze:na 1 2 i 3 garzwe jest 11 n a na 4 jest 8 po wyciagnieuciu świec.
zastanawia mnie ten 4-cylinder słaba kompresja aczkolwiek nie tragiczna świece ? nie wiem czy obiawy ustąpią byc może to układ zasilania za mało dostaje paliwa przy więkrzych obrotach silnika



Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » śr maja 31, 2006 10:40

zuku_zmigrod, Zdejmij rure od powietrza przy wtrysku, załóż na nią rajtuze i przejedz się na benzynie (nie włączaj LPG). Wiem że strasznie to prymitywny sposób ale prosty i skuteczny :) Wykluczysz w ten sposób problemy z dolotem, możliwe że zamontowali Ci zwężke przed filtrem powietrza albo zblokowali dolot na ciepłe. Jest też możliwe że założyli ekstremalnie mały mikser albo coś źle poskładali i zasysa lewe powietrze. Po koleji trzeba by wykluczać wszystkie możliwości. Jak wcześniej działało OK i nagle przestało ciągnąć po montażu lpg to dopatrywał bym się winy gazowników, większość z nich to partacze.


=-Pinhead-=

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 429 gości