Chip tuning

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
maverik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: sob wrz 10, 2005 18:56
Lokalizacja: Whitestock

Chip tuning

Post autor: maverik » wt maja 30, 2006 19:51

Witam
zaczne od tego za chcialbym zapytac osob ktore cos takiego juz robily lub sie na tym znaja bo ciagle pisanie ze to do sprawdzenia lub wysmiewanie mnie nie bedzie mile widziane, prosze tez nie pisac mi tu ze najlepiej zmienic golfa lub silnik na wiekszy bo nie o to chodzi.

Sprawa wyglada tak, Golf 3 i silnik ABD 1,4 i cale 64KM jak sie nie myle.
jak kazdy pewnie wie do golfa to stanowczo za malo i jazda tym autem nie nalezy do przyjemnosci(szczegolnie sytuacje trudne takie jak wyprzedzanie lub szybki start)
Zastanawiam sie czysto teoretycznie i wlasnie tu pytanie moze ktos juz to zbadal czy mozna w jakis prosty sposob zwiekszyc moc tego silnika.
Znalazlem niedawno czlowieka ktory chce mi sprzedac za nie az tak wielkie pieniadze uklad scalony(jak ktos woli chip) dedykowany do tego wlasnie silnika. Prawdopodobnie jest to jakas pamiec ktora nalezy podmienic z oryginalna i moc samochodu ma zwiekszyc sie o jakies 10% przy wzroscie spalania o okolo 1L/100Km
Chcialem zapytac czy dzialanie takie ma jakikolwiek sens, czy jesli moc wzrosnie o jakies powiedzmy 7KM (przy teoretycznym wzroscie momentu) to moj samochod to wogole odczuje, czy zmieni sie cos oprocz pewnej zmiany ilosci spalanego paliwa.
A moze ktos z uzytkownikow takiego wlasnie auta ma sposob na poprawienia wlasciwosci samochodu. Nie pytam tutaj o zabiegi kosztujace tysiace zlotych tylko raczej o tanie domowe sposoby. W sumie to nawet jak na pojemnosc 1400ccm to chyba te 65KM to raczej malo.
Za odpowiedzi oczywiscie z gory dziekuje i licze na "konkretne" podejscie do tematu.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Forester
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 503
Rejestracja: czw sty 27, 2005 23:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Chip tuning

Post autor: Forester » wt maja 30, 2006 20:07

maverik pisze:Golf 3 i silnik ABD 1,4 i cale 64KM jak sie nie myle.
chyba jednak az tyle nie ma ;)
ma 44KW i 60KM


POZDRO !!
----------------------------------------------------
>>>EUROPE EDITION --- ZAGAZOWANY<<<

Awatar użytkownika
lgruszkos
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 835
Rejestracja: wt paź 05, 2004 22:15
Lokalizacja: KROSNO/Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: lgruszkos » wt maja 30, 2006 21:42

Kolego tez bym się dowiedział co i jak mozna w tym Golfie pozmieniać bez swapa silnika oczywiście. Posiadam ABD 1.4 wywaliłem kata i jest duża róznica. Jezdze na alusach 15 i mam oponki 195/50 i pedzi na gazie 170. Ciezko mu dojsc do tej predkosci ale jak dojdzie to leci. Spalanie w granichach 11 gazu



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » wt maja 30, 2006 22:05

szkoda czasu i pieniedzy, trzeba było myslec zanim kupiłes - temat bede sledził żeby pękac ze śmiechu z kolejnych pomysłów wszechwiedzących amatorów tuningu ABD. Własciwie to juz mi sie humor poprawił :rotfl:

[ Dodano: Wto Maj 30, 2006 22:06 ]
A domowym sposobem to mozesz sobie np piwko otworzyc tak jak własnie ja to teraz robię.


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
Forester
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 503
Rejestracja: czw sty 27, 2005 23:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Forester » wt maja 30, 2006 22:39

djtom pisze:szkoda czasu i pieniedzy, trzeba było myslec zanim kupiłes - temat bede sledził żeby pękac ze śmiechu z kolejnych pomysłów wszechwiedzących amatorów tuningu ABD. Własciwie to juz mi sie humor poprawił :rotfl:

[ Dodano: Wto Maj 30, 2006 22:06 ]
A domowym sposobem to mozesz sobie np piwko otworzyc tak jak własnie ja to teraz robię.
kolega dokladnie o takie rady prosil, GRATULUJE!!!


POZDRO !!
----------------------------------------------------
>>>EUROPE EDITION --- ZAGAZOWANY<<<

Awatar użytkownika
Marihuana Man
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lut 03, 2005 22:54
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Marihuana Man » wt maja 30, 2006 22:46

kolega dokladnie o takie rady prosil, GRATULUJE!!!
Kolega w tym przypadku na inne rady liczyć nie może...


[img]http://dvprogram.pl/vw.jpg[/img]

Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » wt maja 30, 2006 22:50

Marihuana Man miał kiedyś ABD i jak przyszedłem na forum zielony to tez zadawałem jemu i innym podobne pytania... Rzeczywistośc jest taka że ABD to dobry motor ale trzeba go kupować ŚWIADOMIE...


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
magik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 369
Rejestracja: pn lut 07, 2005 12:06
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Post autor: magik » wt maja 30, 2006 22:51

szkoda czasu i pieniędzy, bo rezultaty będą marne.. taka jest prawda..
maverik, nie obrażaj się za te opinie, ale chciałeś znać zdanie..
po prostu ludzie chcą Cię przestrzec przed zbędnymi wydatkami, których działania nie odczujesz (no chyba, że w portfelu).. może niektórzy są mało subtelni :) ale generalnie chodzi o to samo..


[b]mk2 by magik[/b]
http://magikk82.w.interia.pl
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=102589&start=0

Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » wt maja 30, 2006 23:20

maverik pisze:Znalazlem niedawno czlowieka ktory chce mi sprzedac za nie az tak wielkie pieniadze uklad scalony(jak ktos woli chip) dedykowany do tego wlasnie silnika.
jaka kasa jak 100-200 to mozna sie pozastanawiac - tyle ze warto by było sprawdzic auto na hamowni przed i po - wywalic kata jak jest i troche lepiej bedzie jeździc - choc i tak sobie nie wyobrazam bo jak wsiadam w Vento AAM żony to musze sie długo przyzwyczajac ...

Tuning ma sens w przypadku silników o wiekszych pojemnosciach - sa wtedy wieksze przyrosty mocy, w takim silniku jak Twój elektronika nie zdziała sie prawie nic - co nie znaczy że nie można go ładnie dlubnąc - mysle ze mozna z niego wyciągnąc 90ps bez turbo, ale cena bedzie K O S M I C Z N A.


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Awatar użytkownika
maverik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: sob wrz 10, 2005 18:56
Lokalizacja: Whitestock

Post autor: maverik » wt maja 30, 2006 23:37

Pisalem na samym poczatku ze niektore rady sa juz ze tak powiem troche "nie na miejscu" ale ok niech bedzie, widze ze tak poprstu musi byc ze nie wszyscy czytaja.

Co do zastanawiania sie nad kupnem, powiem tak, kupilem go i tyle, co mam teraz zrobic cos sobie dlatego ze moj silnik ma malo koni?
Widze tez ze niektorych to smieszy, ok macie do tego prawo, prosilem o powazne podejscie do tematu.

Co do ceny to za chip musialbym zaplacic okolo 100zl i jesli to naprawde daloby przynajmniej mierny efekt to moze warto. widze ze nikt sie jeszcze nie odwazyl na jakies zmiany ewentualnie nic o tym tutaj nie pisze.

Dziekuje za wszystkie wypowiedzi i licze na to ze trafi tu jeszcze ktos kto mial jakies pozytywne przezycia zwizane ze zmianami w tym wlasnie silniku i jest z niego zadowolony, tak czy inaczej planuje zmiane auta ale oczywiscie wszystko wymaga czasu i pieniedzy, narazie musze sie meczyc z tym co mam.



Awatar użytkownika
currahee
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: czw mar 09, 2006 12:10
Lokalizacja: Kraków

Post autor: currahee » śr maja 31, 2006 00:18

lgruszkos pisze:(...) pedzi na gazie 170. Ciezko mu dojsc do tej predkosci ale jak dojdzie to leci. (...)
Vmax się nie liczy, istotne jest przyspieszenie.
maverik pisze:P(...) prosilem o powazne podejscie do tematu.(...)
Rozsądne podejście do tematu to dać sobie spokuj i cieszyć się z tego co się ma :grin:
Może da się wyciągnąć więcej z tego silnika tylko jakim kosztem? Raczej się to nie opłaca, no chyba, że sprawdzisz ten chip choć imho niewiele to da.


[b]1,6 ABU '94 R.I.P[/b] :(
[img]http://img217.imageshack.us/img217/6582/sigun6.png[/img]
[url=http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1638265]Aktualne aukcje[/url]

Awatar użytkownika
Marihuana Man
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lut 03, 2005 22:54
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Marihuana Man » śr maja 31, 2006 07:44

maverik pisze:A moze ktos z uzytkownikow takiego wlasnie auta ma sposob na poprawienia wlasciwosci samochodu. Nie pytam tutaj o zabiegi kosztujace tysiace zlotych tylko raczej o tanie domowe sposoby. W sumie to nawet jak na pojemnosc 1400ccm to chyba te 65KM to raczej malo.
Za odpowiedzi oczywiscie z gory dziekuje i licze na "konkretne" podejscie do tematu.
Ja też ze dwa miesiace po zakupie ABD zadawalem takie pytania... Niestety za 100zł z tym silnikiem za wiele sie nie da zrobić... Prosty i sprawdzony przez forumowiczow sposób na poprawienie osiagów to wywalenie katalizatora. Ale jest to raczej metoda na odzyskanie paru zaginionych w akcji kucy a nie tuning...


[img]http://dvprogram.pl/vw.jpg[/img]

Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » śr maja 31, 2006 08:27

własnie w ADB jest ten kibel ze nie było chyba ostatnio nikogo na forum kto by to zrobił - w ABD lambda jest w kacie a przy wspawaniu jej w rurke lub strumę z allegro zmieni się ciśnienie i temperatura jej pracy a co za tym idzie moze stac sie wszystko albo nic.


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
LASOT-A
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: czw mar 09, 2006 13:30
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: LASOT-A » śr maja 31, 2006 09:16

maverik pisze:Co do ceny to za chip musialbym zaplacic okolo 100zl i jesli to naprawde daloby przynajmniej mierny efekt to moze warto. widze ze nikt sie jeszcze nie odwazyl na jakies zmiany ewentualnie nic o tym tutaj nie pisze.
Witaj. Bądź ostrożny z tymi "czipami", bo ja gdzieś widziałem taki "czip" w pudełku plastikowym . Pisał gość że ekstra elektronika, atam po rozebraniu pianka poliuretanowa a wśrodku tylko jeden rezystor - nabijanie w butelkę .
Pozdrawiam. :bigok:


Brillantschwartz perleffect - LA9V
Jeżdże nisko, leże na glebie, grunt to zawieszenie... Jedziesz?

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 408 gości