problemy z obrotami mk2 1.6 pierburg 2e

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

wioslo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn sty 16, 2006 03:06
Lokalizacja: gdańsk

problemy z obrotami mk2 1.6 pierburg 2e

Post autor: wioslo » pt maja 26, 2006 10:33

witam.mam problem z mk2 16 ben.Mianowicie nie trzyma wolnych obrotów,gdy jedzie więcej niż 2 osoby samochód jedzie jakby chciał a nie mógł jednym słowem brak mocy.Zaznaczam nie jest to sprzęgło.

Drugie pytanie to ,czy ma ktoś schemat podłączeń do golfa mk2 16 benz.gaznik pierburg 2e
z góry dsziekuje



Awatar użytkownika
Skandahl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: wt maja 16, 2006 14:10
Lokalizacja: Wwa
Kontakt:

Post autor: Skandahl » pt maja 26, 2006 10:48

Jak będzie mi już działać skrzynka to wyślę Ci opis tego gażnika.


http://www.zmilosciserc.pl/dss.php

Awatar użytkownika
BMBL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: ndz maja 29, 2005 09:26
Lokalizacja: Radom

Post autor: BMBL » pt maja 26, 2006 17:16

Ale były chyba 2ee, 2e2 i chyba 2e3... więc który??? :jezor:

Ps. Skandahl możesz i mnie też przesłac??? :food:
BMBL@tlen.pl



Awatar użytkownika
Bazyl GT
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: śr sty 25, 2006 17:54
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Auto: MK3 1.8 GT
Silnik: ADZ

Post autor: Bazyl GT » pt maja 26, 2006 18:58

BMBL pisze:Ale były chyba 2ee, 2e2 i chyba 2e3... więc który???
A jak to poznać, jeśli na korpusie jest tylko 2E ( u mnie tak jest w 1.8)?



kawowy19
Forum Master
Forum Master
Posty: 1147
Rejestracja: pt sty 20, 2006 20:13
Lokalizacja: Złotów
Kontakt:

Post autor: kawowy19 » ndz maja 28, 2006 16:09

bo w 1.8 tez były Pierburgi 2e :D
ale nie wiem czy nie różniły sie dyszami itd. bo w koncu wieksze silniki
podeślijcie mi też tą serwisówkę do 2e: aras.wlkp@vp.pl please!!
a mam jeszcze jedno pytanko jak długo wam działa ssanie aż obroty spadną do normlanych? bo u mnie to trwa aż do momentu gdy wskazówka temp. jest na środku. czy to dobrze czy moze cos nie działa? bo troche to trwa!

POZDRAWIAM WSZYTSKICH WŁAŚCICIELI VW!! :bajer:



Awatar użytkownika
Bazyl GT
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: śr sty 25, 2006 17:54
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Auto: MK3 1.8 GT
Silnik: ADZ

Post autor: Bazyl GT » pn maja 29, 2006 01:21

kawowy19 pisze:bo w 1.8 tez były Pierburgi 2e
No widzisz - dobrze wiedzieć. Tylko że niemogę znaleźc serwisówki do 2E!. Mam jedynie do 2e2 - swoją drogą jest bardzo dobra, więc jakie są różnice w tych gaźnikach, to niewiem.
kawowy19, chcesz tą serwisówkę od 2e2?



kawowy19
Forum Master
Forum Master
Posty: 1147
Rejestracja: pt sty 20, 2006 20:13
Lokalizacja: Złotów
Kontakt:

Post autor: kawowy19 » pn maja 29, 2006 07:51

Jak mozesz to podeslij na maila aras.wlkp@vp.pl



Awatar użytkownika
Buli1984
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: sob sty 08, 2005 00:47
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: Buli1984 » pn maja 29, 2006 11:24

Pierburg z oznaczeniem 2E to własnie 2E2 czyli gaźnik sterowany mechanicznie.



Awatar użytkownika
Skandahl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: wt maja 16, 2006 14:10
Lokalizacja: Wwa
Kontakt:

Post autor: Skandahl » pn maja 29, 2006 11:57

kawowy19 pisze:bo w 1.8 tez były Pierburgi 2e :D
ale nie wiem czy nie różniły sie dyszami itd. bo w koncu wieksze silniki
podeślijcie mi też tą serwisówkę do 2e: aras.wlkp@vp.pl please!!
a mam jeszcze jedno pytanko jak długo wam działa ssanie aż obroty spadną do normlanych? bo u mnie to trwa aż do momentu gdy wskazówka temp. jest na środku. czy to dobrze czy moze cos nie działa? bo troche to trwa!

POZDRAWIAM WSZYTSKICH WŁAŚCICIELI VW!! :bajer:
U mnie ssanie nie działa wogóle bo je wyłączyłem :) Podobno powinno działać jakieś 2 minuty.

Chłopaki chętnie bym wam powysyłał schemat i opis Pierburga 2e2 ale do k@#$% od tygodnia nie mogę wejść na skrzynkę :/


http://www.zmilosciserc.pl/dss.php

fibolek

Post autor: fibolek » pn maja 29, 2006 13:36

Pierburg 2E nie istnieje,istnieją Pierburg 2EE oraz 2E2 i 2E3.A różnią się tym że Pierburg 2EE jest gaźnikiem elektronicznym(sterowanym elektronicznie) i aż tak za bardzo nic w nim nie pogrzebiesz.Natomiast 2E2 i 2E3 są sterowane grawitacyjnie(elektrycznie) czyi podciśnieniowo i przy nich można się pobawić.Z tym że z tego co wiem 2E3 były stosowane w Paskach oraz w Mk2 poj 1.3.A Pierburg 2E3 różni się od 2E2 tym że mają inne dysze(oprócz średnicy także stosunek jedna do drugiej) oraz podciśnieniami występującymi w nich.A ierbuś 2EE jest budową podobny do 2E2 oprócz poważnej i najważniejszej rzeczy nie ma w nim podciśnień wszystkim steruje komp z boku w podszybiu,czyli jest on fabrycznie ustawiony i nie słyszałem aby ktoś przestawił to(nieopłacalne).Pierbusie 2EE były także montowane w Audi ale uwaga audi ma odwrócony motor więc gaźnik też nie bardzo pasuje(trzeba kombinować z linkami itp)wiem bo sprawdzałem.

[ Dodano: Pon Maj 29, 2006 13:39 ]
Skandahl a jak ty właściwie całkowicie ssanie wyłączyłeś.Przecież byś wogule auta nie uruchomił masz poprostu inaczej ustawione na bimetalu ja też tak mam tzn musi być mocno zimno ażeby ssanie dłużej pochodziło.Ale tak normalnie odpalam i jest lekkie bruu i obrotki są oki także ssanie mieć musisz nawet jak jest w miare ciepło tylko że załącza się na 1-5 sekund(bo tak jest ustwione na bimetalu).

[ Dodano: Pon Maj 29, 2006 13:41 ]
Kolejna sprawa to to że na gaźniku obok jego typu np 2EE czy 2E2 są umieszczone numery według których można zidentyfikować z jakiego on silnika oryginalnie pochodzi czy 1.6 czy 1.8.Chociaż np Pierbuś 2E2 zamontowany w silniku 1.8(nie występuje oryginalnie) spokojnie daje sobie radę(uniwersalność VW).

[ Dodano: Pon Maj 29, 2006 14:18 ]
A na kazdym pierbusiu pisze 2E a dokładnie można poznać po dokładnym opisie lub też po osprzęcie jego.



Awatar użytkownika
Bazyl GT
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: śr sty 25, 2006 17:54
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Auto: MK3 1.8 GT
Silnik: ADZ

Post autor: Bazyl GT » pn maja 29, 2006 16:32

Buli1984 pisze:Pierburg z oznaczeniem 2E to własnie 2E2 czyli gaźnik sterowany mechanicznie


[ Dodano: Pon Maj 29, 2006 16:33 ]
fibolek pisze:Pierburg 2E nie istnieje,istnieją Pierburg 2EE oraz 2E2 i 2E3.A różnią się tym że Pierburg 2EE jest gaźnikiem elektronicznym(sterowanym elektronicznie) i aż tak za bardzo nic w nim nie pogrzebiesz.Natomiast 2E2 i 2E3 są sterowane grawitacyjnie(elektrycznie) czyi podciśnieniowo i przy nich można się pobawić.Z tym że z tego co wiem 2E3 były stosowane w Paskach oraz w Mk2 poj 1.3.A Pierburg 2E3 różni się od 2E2 tym że mają inne dysze(oprócz średnicy także stosunek jedna do drugiej) oraz podciśnieniami występującymi w nich


[ Dodano: Pon Maj 29, 2006 16:38 ]
Widzicie chłopaki - ja też tak wydedukowałem z tej serwisówki, że 2E to tylko "korpus".
Ale zgłupiałem już z tych wszystkich opowieści o Pierburgach 2E i jeszcze te różne pojemności. Szkoda że to nie mój temat, bo dał bym Wam po punkcie za sprowadzenie na dobrą drogę. Pozdrawiam!



kawowy19
Forum Master
Forum Master
Posty: 1147
Rejestracja: pt sty 20, 2006 20:13
Lokalizacja: Złotów
Kontakt:

Post autor: kawowy19 » wt maja 30, 2006 12:54

Chłopaki no to ja mam chyba problem!! Mówicie ze ssanie chodzi jakieś 2 minuty - rozumiem ze to jest tak: od włączenia po dwóch minutach obroty spadają do normalnych tzn około 900 tak? jesli tak to u mnie jest cos rozwalone bo u mnie spadną całkowicie dopiero gdy wskazówka temp. jest na środku mniej więcej. (Dodam ze termostat mam sprawny). Czy ma ktos jakiś pomysł na to??
czekam na pomoc Waszą!!



fibolek

Post autor: fibolek » wt maja 30, 2006 13:42

kawowy tak masz ssanie ustwione,lub też bimetal już się zdeformował.Bo ssanie działa w wyniku bimetalu który odpowiednio otwiera lub zamyka coś tam.
W niektórych Pierbusiach bodajże 2EE ssanie jest elektroniczne i z tego co słyszałem za bardzo nic nie poustawiasz.
Musisz pojechać do flachowców niech albo ci ustawią albo wymienią,najlepiej jak już to wymień całe ssanie bo bebechy ciężko dostać.
Koszta groszowe skoro cały ganz full wypas Pierbuś 2E2-150 zeta(już ustawiony).



kawowy19
Forum Master
Forum Master
Posty: 1147
Rejestracja: pt sty 20, 2006 20:13
Lokalizacja: Złotów
Kontakt:

Post autor: kawowy19 » wt maja 30, 2006 15:40

ale gdzie mam kupić to całe ssanie? Bo w moim miasteczku to raczej nie kupie...
Jak miałbys jakiś namiar to wal natychmiast! Z tym bimetalem to chodzi o ten bajer z przodu gaźnika na weżu ? bo jest jeszcze ta sprężyna w urządzeniu rozruchowym też bimetaliczna



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 431 gości