Obudowa termostatu będzie pasować??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Zilly
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: czw wrz 09, 2004 08:43

Obudowa termostatu będzie pasować??

Post autor: Zilly » śr kwie 13, 2005 20:38

Witam mam 1.6 ABU i pekł mi ten plastik z układu chłodzenia co do bloku przychodzi. Tam w środku jest termostat a od góry czujnik. Tylko że obudowa na 1 czujnik kosztuje 160 zł oryginał i nie robią zamienników. A na 2 czujniki 55 zł i kupuje się zaślepkę, układ wyjść na węże jest taki sam, ale dalej się waham czy to podejdzie do mojego gofra, bo normalnie mam ten króciec na 1 czujnik i chciałbym zabudować ten na 2 z zaślepką. Ma ktoś jakieś doświadczenia z wymianą tego???



Zilly
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: czw wrz 09, 2004 08:43

Post autor: Zilly » pt kwie 15, 2005 00:44

No i wymieniłem to pasuje wszytsko tylko jest 1 problem na tym starym króćcu chodził na 90 stopni a teraz autko chodzi na 100 stopni i jak sie troche wychyli to włącza wentylator.. Nie wiem co jest grane termostat jest dobry, czy czujnik może przekłamywać bo jest w ciut innym miejscu?? Czy 100 stopni to nie za dużo dla silnika?? I co zrobić zeby mi włączał wentylator na pierwszym obiegu przy 94 stopnie?? bo włącza mi dopiero pow 100...



daniem
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt kwie 04, 2006 20:29
Lokalizacja: warszawa

Post autor: daniem » pn maja 29, 2006 22:13

mam pytanie. Mi prawdopodobie też pekła obudowa, ale nie jestem pewien. Cieknie mi z górnej śrubki na obudowie tej przy głowicy(śrubka przykręcana do głowicy)wygląda jakby z niej ciekło. Czy po zdjęciu tej obudowy jest jakiś oring między głowicą a tym plastikiem?Co o tym sądzicie



Awatar użytkownika
Kuntekinte
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 340
Rejestracja: ndz gru 12, 2004 02:13
Lokalizacja: Piła,Bialystok,Galway
Kontakt:

Post autor: Kuntekinte » pn maja 29, 2006 22:18

z tego co pamietam to powinien być oring. wymieniałem to rok temu i niestety musiałem wyłożyc 164 zł kupowałem w intercarsie taniej niż w ASO a dokładnie to samo.


Squad nocne mary :satan:

pushkin77
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 22:01
Lokalizacja: (PL) KGR
Kontakt:

Post autor: pushkin77 » pn maja 29, 2006 22:29

a ja za ten króciec do mojego silniczka zapłaciłem w piątek 15 zeta + 0.70 za oring....



Awatar użytkownika
Kuntekinte
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 340
Rejestracja: ndz gru 12, 2004 02:13
Lokalizacja: Piła,Bialystok,Galway
Kontakt:

Post autor: Kuntekinte » pn maja 29, 2006 23:00

pushkin77 pisze:a ja za ten króciec do mojego silniczka zapłaciłem w piątek 15 zeta + 0.70 za oring....
nie wiem czy mówimy o tym samym , mówisz o tym całym ustrojstwie z tymi wszystkimi rozgałęznikami i miejscem na czujnik czy tylko o jedej częsci ktora przychodzi do tego?


Squad nocne mary :satan:

pushkin77
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 22:01
Lokalizacja: (PL) KGR
Kontakt:

Post autor: pushkin77 » pn maja 29, 2006 23:19

mowie o tym całym ustrojstwie gdzie zbiegaja się grube węże + wężyk przelewowy + 2 czujniki.... ale u mnie nie ma tam termostatu więc może stąd też ta różnica cenowa



Awatar użytkownika
Kuntekinte
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 340
Rejestracja: ndz gru 12, 2004 02:13
Lokalizacja: Piła,Bialystok,Galway
Kontakt:

Post autor: Kuntekinte » wt maja 30, 2006 14:59

mozliwe ze o tym samym mówimy, u mnie termostat z tego co pamietam też nie siedzi dokłądnie w tym i na jeden czujnik.rok temu jak tego szukałem a przeszukałem wszystko i sklepy w miescie i sklepy w internecie ,ASO to wszedzie koło 160zł i tylko orginały.wszędzie zgodnie mówili ze zamienników nikt tego nie robi a dziś z ciekawości wchodze do pierwszego lepszego sklepu internetowego patrze i jest za 38 zł więc ja już nic nie wiem :kac:


Squad nocne mary :satan:

daniem
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt kwie 04, 2006 20:29
Lokalizacja: warszawa

Post autor: daniem » wt maja 30, 2006 20:31

podaj adres tego sklepu jeśli możesz.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt maja 30, 2006 20:37

daniem pisze:mam pytanie. Mi prawdopodobie też pekła obudowa, ale nie jestem pewien. Cieknie mi z górnej śrubki na obudowie tej przy głowicy(śrubka przykręcana do głowicy)wygląda jakby z niej ciekło. Czy po zdjęciu tej obudowy jest jakiś oring między głowicą a tym plastikiem?Co o tym sądzicie
przerabiałem to samo. Wymieniałem oring ze 2 razy i guzik to dało bo peknięcie było między otworem śróby a światłem króćca. I do mojego 2E kosztuje to w Kraku 15 zł razem z oringiem i zaślepką, bo też mam jeden czujnik w w podróbie były 2 otwory. Przypomnę uwage ważną do tych podrabianych króćców: otwór do wężyka przelewowego jest częst od środka przytkany nadlewem co potem daje kłopoty przy odpowietrzaniu. Trzeba to sprawdzić i ew. przetkać.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

pushkin77
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 22:01
Lokalizacja: (PL) KGR
Kontakt:

Post autor: pushkin77 » wt maja 30, 2006 21:00

Paweł Marek pisze:Przypomnę uwage ważną do tych podrabianych króćców: otwór do wężyka przelewowego jest częst od środka przytkany nadlewem co potem daje kłopoty przy odpowietrzaniu. Trzeba to sprawdzić i ew. przetkać.
a ja dodam że najlepiej to delikatnie rozwiercic wiertełkiem np fi 4



Awatar użytkownika
tomekzabrze
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 425
Rejestracja: czw mar 23, 2006 23:43
Lokalizacja: zabrze
Kontakt:

Re: Obudowa termostatu będzie pasować??

Post autor: tomekzabrze » śr maja 31, 2006 08:13

CoX pisze:Witam mam 1.6 ABU i pekł mi ten plastik z układu chłodzenia co do bloku przychodzi. Tam w środku jest termostat a od góry czujnik. Tylko że obudowa na 1 czujnik kosztuje 160 zł oryginał i nie robią zamienników. A na 2 czujniki 55 zł i kupuje się zaślepkę, układ wyjść na węże jest taki sam, ale dalej się waham czy to podejdzie do mojego gofra, bo normalnie mam ten króciec na 1 czujnik i chciałbym zabudować ten na 2 z zaślepką. Ma ktoś jakieś doświadczenia z wymianą tego???
widze jestes z rudy slaskiej....... powiedz jaki masz dokladnie czujnik jak jeszcze nie kupiles.... mysle ze zalatwie ci taki za 20 - 40 zl musialbys jedynie do zabrza podjechac
pozdrawiam



Zilly
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: czw wrz 09, 2004 08:43

Post autor: Zilly » śr maja 31, 2006 15:10

tomekzabrze pisze:widze jestes z rudy slaskiej....... powiedz jaki masz dokladnie czujnik jak jeszcze nie kupiles.... mysle ze zalatwie ci taki za 20 - 40 zl musialbys jedynie do zabrza podjechac
pozdrawiam
Mój post wysłany: Sro Kwi 13, 2005 8:38 pm :)

Ktoś odkopał temat ja już dawno jestem po wymianie tego króćca mam zamiennik i wszystko jest ok.



Awatar użytkownika
Kuntekinte
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 340
Rejestracja: ndz gru 12, 2004 02:13
Lokalizacja: Piła,Bialystok,Galway
Kontakt:

Post autor: Kuntekinte » śr maja 31, 2006 18:40

daniem pisze:podaj adres tego sklepu jeśli możesz.
www.automotosklep.pl

[ Dodano: Sro Maj 31, 2006 18:41 ]
CoX pisze:Mój post wysłany: Sro Kwi 13, 2005 8:38 pm
dzień górnika :helm:


Squad nocne mary :satan:

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 303 gości