CZY W GOLFIE 2 Z SILNIKIEM 1.8 KR BYŁ MONWOANY KAT I SONDA

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » pn maja 29, 2006 19:21

Mój kr palił miasto 9-10 a na trasie 7-8 a oszczędnie to tym się niedało latać bo aż się prosił o deptanie sama przyjemnośc



Awatar użytkownika
minko3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 18:28
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Post autor: minko3 » pn maja 29, 2006 20:25

sas_gti o co ci chodzi???
Mam tu jakieś informacje ściągniete z neta nie wiem z jakiej stronki ale postaram się dowiedzieć.
GOLF GTI 16V
Mocniejsza wersja GTI z silnikami benzynowymi 1,8 o mocy 129KM (z katalizatorem) lub 139 KM (bez katalizatora). Pod koniec 1991 roku była również dostępna w niewielkich ilościach wersja z benzynowym silnikiem 2,0 o mocy 135 KM. Wyposażenie standardowe i dodatkowe identyczne jak w wersji GTI, z zewnątrz odróżnić je można było jedynie po znaczku 16V pod oznaczeniem GTI. Wersja GTI 16V była dostępna w nadwoziu dwu- oraz czterodrzwiowym. Jednym słowem świetne autko dla amatorów szybkiej i dynamicznej jazdy.
UWAGA! We Francji wersja GTI 16V posiadała oznaczenie GTI 16S (S to skrót od francuskiego "soupapes" - zawory).
Natomiast w Stanach Zjednoczonych wersja GTI wyglądała nieco inaczej...... Przede wszystkim inne były reflektory i przednia atrapa (zapożyczone z Jetty, montowane były światła obrysowe w przednich błotnikach, nieco inne były wzory tapicerki a zegary wyskalowane oczywiście w milach.
Takie informacje są w internecie.



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » pn maja 29, 2006 22:45

też to czytałem gdzieś , to pochdozi z prospektu, a one są aktualne tylko wtedy kiedy są wydane, moze był okres kiedy PL miały już kata a KR jeszcze nie , ale nawet jeżeli to na pewno poźniej miały oba !! tylko o to mi chodzi
zaraz wrzuce screeny z ETKI

[ Dodano: Pon Maj 29, 2006 22:47 ]
poza tym nie znajdziesz juz teraz chyba KRa bez kata bo we wszytkie wstawiano z tego co wiem bo sie wymogi zmieniły, czyli stare KRy były niejako dozbrajane w kata, i bywały a moze i teraz sa na Ebay KRy z np 86 roku z katem, a wtedy na bank w serii ich KR nie miał...

[ Dodano: Pon Maj 29, 2006 22:54 ]
patrz pozycja (3) i (5)
(3) to jest wąłsnie rura która wsadzali jak dozbrajali KR (normalnei w seriwsie VW)
(5) to jest kat do KR i PL
jeszcze prz yokazji spójrzcie na 2 i (2) - to dotyczy wersji PLa iKRa bez kata

sondy są uwzględnione na schmeatach elektryki

Obrazek
Ostatnio zmieniony pn maja 29, 2006 22:57 przez sas_gti, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
minko3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 18:28
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Post autor: minko3 » pn maja 29, 2006 22:57

No faktycznie moze tak być.
No to czemu wtedy jak PL i KR maja katalizator to czego nie ma PL że jest różnica 10km?????
Ostatnio zmieniony pn maja 29, 2006 23:01 przez minko3, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » pn maja 29, 2006 23:01

jeszcze jeden bo tam (5) sie nie zmiescila na ekranie



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » wt maja 30, 2006 06:39

Jeszcze w pl jest troszkę inny kolektor ssący niż w kr to też ma wpływ na moc



zbycho
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: czw lis 24, 2005 11:43
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: zbycho » wt maja 30, 2006 15:04

dzieki wzystkim za udział a co do sprawdzenia w autku czy jest kat i sonda czy nie to nie będe miał możliwości bo chcem kupić sam silnik z komputerem sterującym
POZDRAWIAM!!!
jak ktoś ma prosze o kontakt ale musi byc opcja z sondą!!!


VW jest Bogiem, GLOF nałogiem, PRĘDKOŚĆ zabawą, a SZCZĘŚCIE podstawą!!!
[ bo inaczej to srogie mandaty czekają ;) ]

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » wt maja 30, 2006 16:23

minko3, dokłądnie nie wiem
ale symbol sinika dotyczy tylko sinika i zarówno KR z katem jak i KR bez kata nazywał sie KR wiec to ze symbol jest PL albo KR nie mowi nic układzdie wydechowym.....przeciez rodzaj wydechu nie wpływa na symbol silnika....symbol silnika opisuje tylko sam silnik, nie ma znaczenia czy masz przy nim klime czy nie masz to zawsze bedize to ten sam symbol, np KR, tak samo jak nie wazne czy byl kat czy nie bylo, KR to KR a PL to PL

co do różnic mocowych miedzy KRem a PLem to nie zagłębiałem sie w to, moze wałki? inne mapy wtrysku....nie wiem ale KR i PL to dwa rozne motory

tak samo jak byly PF 107 KM i PB 112, sytuacja identyczna jak z KR/PL....
Albo amerykanska wersja RV 1,8 8 v ma 105 KM a PF ma 107....



zbycho
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: czw lis 24, 2005 11:43
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: zbycho » wt maja 30, 2006 22:08

róznica między PL a KR to inny wałek ssący i inne mapy zapłonu, ponadto moc 139 KM KR osiąda na paliwie 98 oktanowym i bez kata, a 129 KM PL ma na 95 oktanowym i z katem
sa także różnice w układzie dolotu powietrza ale nie wiem na czym polegają!!!
Jeszcze raz dzięki wszystkim!!!
POZDRAWIAM!!!


VW jest Bogiem, GLOF nałogiem, PRĘDKOŚĆ zabawą, a SZCZĘŚCIE podstawą!!!
[ bo inaczej to srogie mandaty czekają ;) ]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 283 gości