Licznik a skrzynia biegow

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
woodie
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr lis 30, 2005 20:11
Lokalizacja: Żary
Kontakt:

Licznik a skrzynia biegow

Post autor: woodie » ndz maja 28, 2006 13:32

Witam

Nie tak dawno kupilem sobie licznik z obrotomiarzem zamontowalem i caly czas mam wrazenie ze zaniza predkosc wczoraj slyszalem ze duze znaczenie ma oznaczenie licznika ten teraz to motometer 1090 a poprzedni ten z zegarkiem to vdo 850 cos takiego. Teraz moje pytanie czy jezeli zamienie obecna skrzynie 4 (4R) na 5 z takim zamiarem sie nosze to wroci wszystko do normy czy musze przelozyc predkosciomierz ze strego licznika temten 200 ten 220 oraz czy kola 15" maja tez znaczenie. Na dobra sprawe nie wiem czy rozbierac licznik i przekladac stary, a jezeli wloze skrzynie 5 i znow bedzie zle wskazywal ?

Jezeli ktos mial taki problem to prosze o pomoc.

Pozdrawiam
Wojtek


Nice Guys Don't Finish Last, They Were Never In The Race To Begin With

Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » ndz maja 28, 2006 13:36

woodie, z@jebiste znaczenie mają te cyferki (index) o których piszesz. Mówia one ile razy obraca się linka ,przy przjechaniu bodajże 100 metrów. I musza się one zgadać. Jeżeli wymienisz szkrzynie na 5 i będzie ona z takiego samego silnika, to powina mieć takie samo przełożenie jak stara 4 i licznik musisz mieć stary :)

[ Dodano: Nie Maj 28, 2006 13:38 ]
woodie pisze:a poprzedni ten z zegarkiem to vdo 850
i nie 850 a raczej 950 :) Jak większość golfów. Oczywiście tylko w 1.3 zrobili 935 i ciezko dostać coś z obrotkiem. Ale ja na szczeście miałem w standarcie :D


Obrazek

greg

Post autor: greg » ndz maja 28, 2006 15:15

tauka, odpowiedział ci na większość - na obecna chwilę przerzuć licznik ze starych zegarów i będzie ok.



Awatar użytkownika
woodie
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr lis 30, 2005 20:11
Lokalizacja: Żary
Kontakt:

Post autor: woodie » pn maja 29, 2006 08:29

Macie racje powinno byc 950 :). Wczoraj sprawdzalem wskazania tego licznika okazuje sie ze do 90km/h wskazuje ok natomiast przy 100 faktycznie jest juz 115 a przy 120 juz jest 145 ;). Mysle ze trzeba bedzie jednak przelozyc licznik. Dzieki za pomoc.


Nice Guys Don't Finish Last, They Were Never In The Race To Begin With

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 151 gości