Pasek b3 Nie odpala

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

jedrek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw paź 21, 2004 09:35
Lokalizacja: Wałbrzych

Pasek b3 Nie odpala

Post autor: jedrek » pn maja 29, 2006 06:02

Witam! dzisaj po przejechaniu ok. 20 km zgasiłem silnik na około 2 minuty i ......nie chciał zapalić sprawdziłem przekaźniki bezpieczniki "poszrpałem" przewodami pod machą i zapalił, podjechałem pod dom zgasiłem silnik i to samo nieche zapalić, po kilku próbach (znowu pezkaźniki bezpeczniki itd) zapalił jeszcze kilka prób i raz zapalał raz nie, w konću przestał zapalać wogle nie pomogły poprzednie zabiegi ani na gazie ani pb. Czy może być przyczyną elektrozawór zamykający paliwo czy też otwierający gaz? może cewka ? pompa działa po przekręceniu kluczyka słychać paliwo jest na pewno. Nie mam pomysłu jutro sprawdzę iskrę i czy pb dopływa do silnika tak czy siak proszę o jakieś rady gdzie szukać ????
Z góry dziękuję
Passat b3 2e



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pn maja 29, 2006 07:45

w pierwszej kolejności sprawdz czy jest iskra na świecy jezeli nie to wtedy trzeba będzie myslec o układzie zapłonowym tam szukać przyczyny czyli aparat cewka może palec jest felerny ale najpierw sprawdz iskrę



tekcop
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pt maja 19, 2006 10:12
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Post autor: tekcop » pn maja 29, 2006 08:46

Takie objawy pare razy widziałem jak padł czujnik halla- to może być jego wina podobno urywaja sie jakies kabelki w nim .Możesz to wziąść pod uwage .



jedrek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw paź 21, 2004 09:35
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: jedrek » pn maja 29, 2006 18:22

no cóż sprawdziłem.... brak iskry :( zarówno na świecach jak i bezpośrednio z cewki. Powiedzcie jak można sprawdzić cewkę ? jest to cewka z modułem kwadratowa mocowana do podszybia od góry wchodzą 3 kabelki i wychodzi kabel wysokiego napięcia.
Z góry dzięki



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 442 gości