Pełne szyby w MK2

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kawowy19
Forum Master
Forum Master
Posty: 1147
Rejestracja: pt sty 20, 2006 20:13
Lokalizacja: Złotów
Kontakt:

Pełne szyby w MK2

Post autor: kawowy19 » ndz maja 28, 2006 21:40

Witam!!
w moim 3 drzwiowym golfie mam dzielone szyby niestety. I chciałbym sobie założyć pełne szyby jednak bez przekładania całych drzwi i malowania. czy jest to mozliwe? Jesli tak to co potrzebne bedzie do tego? Troche majserkuje takze powinienem DAĆ RADE!!
Czekam na waszą pomoc!!

POZDRAWIAM WSZYSTKICH WŁAŚCICIELI VW !! :bajer:



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz maja 28, 2006 21:53

przyjzyj sie drzwoim co maja cala szybe i bedziesz wiedzial co potrzeba i czy to mozliwe.ze zdjeciem tapicerki wlacznie (w srodku moze byc cos innego)jaki problem jak da rade u ciebie ta przegrode wywalic.ale wiem ze kiedys kolega probowal i krecil nosem niewiem dlaczego moge sie go spytac



kawowy19
Forum Master
Forum Master
Posty: 1147
Rejestracja: pt sty 20, 2006 20:13
Lokalizacja: Złotów
Kontakt:

Post autor: kawowy19 » ndz maja 28, 2006 22:04

byłbym wdzięczny :D a co do przyglądania to za bardzo nie mam gdzie dlatego pytam tu na forum :jezor:



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » ndz maja 28, 2006 22:09

Raczej cieżko bedzie.Chyba łatwiej i taniej wyjdzie zamiana drzwi.Za pare złotych kupisz całkiem niezłe.



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz maja 28, 2006 22:12

kawowy19, tylko jeden golf w twojej wichorze jest? a bongo, chyba ma racje na szrocie gole drzwi drogo pewnie nie kosztuja,a swoje pewnie i tak bys malowal bo umiejscowienie lusterek masz fatalne.

[ Dodano: Nie Maj 28, 2006 22:17 ]
a bylek kilka razy w zlotowie w tartaku jakims chyba



kawowy19
Forum Master
Forum Master
Posty: 1147
Rejestracja: pt sty 20, 2006 20:13
Lokalizacja: Złotów
Kontakt:

Post autor: kawowy19 » ndz maja 28, 2006 22:41

tartaku juz nie ma obecnie:P ale kiedyś był takze całkiem możliwe wszystko byłoby ok tylko ze nowe drzwi musiałbym całe malować a tu moze jakąś ładną zaślepkę w miejsce lustra czy coś a potem to bym prysnał je
i nie podobają mi sie te szerokie listwy boczne. ja mam u siebie te wąskie i wydaja mi sie ładniejsze, wiem ze to nie bedzie łatwe ale chciałbym spróbowac mimo wszystko i najwyzej po drodze stwierdze ze faktycznie to był głupi pomysł:P heheh



Awatar użytkownika
kubi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 282
Rejestracja: wt mar 28, 2006 01:34
Lokalizacja: ?????????
Kontakt:

Post autor: kubi » pn maja 29, 2006 00:53

witaj
Moze dałbys rade przebudowac drzwi ale nie wiem czy bys nie musiał zmieniac takze prowadnic szyb oraz musowo uszczelek :/ ps. sprobuj gdzies dorwac dzrwi w takim samym kolorze na tym chyba bys najlepiej wyszedł


350 tys. km i ciagle jedzie

Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » pn maja 29, 2006 00:56

kawowy19 pisze:i nie podobają mi sie te szerokie listwy boczne
Poszukaj nowszych drzwi z wąskimi listwami. A pozatym możesz o ile się nie myle założyć wąskie listwy do nowszych drzwi :)


Obrazek

Awatar użytkownika
barteKKK03
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 15224
Rejestracja: sob mar 12, 2005 15:22

Post autor: barteKKK03 » pn maja 29, 2006 06:51

Boczki też nie pasuja...



kawowy19
Forum Master
Forum Master
Posty: 1147
Rejestracja: pt sty 20, 2006 20:13
Lokalizacja: Złotów
Kontakt:

Post autor: kawowy19 » pn maja 29, 2006 07:20

z listwami to nie wiem czy pasują wąskie do nowszych drzwi ale boczki pasują na pewno!! z założeniem nowych drzwi to moze i jest pomysł, ale watpie abym dobrał kolor.mam białego golfa:D
Z tego co wiem na pewno musze załozyc uszczelke z nowych drzwi (inaczej sie nie da:P), usunąc słupek z moich. A co do prowadnic to własnie tez nie wiem bo mój ma normlanie na dole listwe i szyna idzie mniej wiecej po środku drzwi i jak patrzałem na allegro to mniej wiecej tak samo chyba ze jest jeszcze jakieś boczne prowadzenie? no i prawdopodobnie musiałbym wspawać ta blache co jest w nowszych pod lustrem..ehh troche tego jest ale jakby ktos mi potwierdził to ze moge załozyc wąskie listwy do nowszych drzwi albo znajde takie listwy to byłbym wdzięczny!!



_______________________
POZDRAWIAM WSZYSTKICH WŁAŚCICIELI VW :bajer:



malolat
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 600
Rejestracja: pn lut 07, 2005 17:41
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: malolat » pn maja 29, 2006 07:39

jest to do zrobienia, ale bedziesz rzezbil 3 dni i bedzie to wygladac srednio, a koszty beda nie wiele mniejsze... ja kiedys chcialem robic, mialem wszystkie czesci, ale kupilem cale drzwi, a zaciecie do majsterkowania tez mam, lecz poprostu efekt koncowy wychodzi poprostu git



kawowy19
Forum Master
Forum Master
Posty: 1147
Rejestracja: pt sty 20, 2006 20:13
Lokalizacja: Złotów
Kontakt:

Post autor: kawowy19 » pn maja 29, 2006 08:32

małolat czemu średnio? i jakie listwy założyłeś?rozumiem ze ten git efekt to przy orginalnych drzwiach z pełną szybą?



malolat
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 600
Rejestracja: pn lut 07, 2005 17:41
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: malolat » pn maja 29, 2006 13:37

przedewszyskim musisz wyspawac ten trojkat na lusterko, jest on zarazem prowadzeniem szyby, plus dodatkowo jest taki krecany kawalek ktoru ta szyba prowadzi po upuszczeniu. za lusterko, szybe, prowadnice zaplacisz jak za kompletne drzwi bez trojkata, a dodatkowo czeka cie jeszcze spawanie szpachlowanie i malowanie... wiec raczej nie kalkuluje sie tego robic... oczywiscie git jest na oryginalkach, ja swoje zaspawalem, bo nie potrzebowalem listew :>



fibolek

Post autor: fibolek » pn maja 29, 2006 13:51

A co się listwami przejmujesz przecież w Mk2 w wersji 3d z pełnymi szybami były też montowane wąskie listwy lub bez listew.Jak kupisz takie bez listew to se listwy na specjalną taśme przymocujesz i będzie git.bo przecież mocowanie listew jest takie samo dla szerokich jak i dla wąskich.

[ Dodano: Pon Maj 29, 2006 16:08 ]
Chodzi mi oczywiście o listwy boczne zewnętrzne.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 133 gości