Kontrola trakcji w VR6?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Ronin

Kontrola trakcji w VR6?

Post autor: Ronin » wt sty 25, 2005 00:42

Witam!

Mam VR6 i nie jestem pewien czy wszystkie mialy kontrole trakcji czy nie? Jesli tak to jak ona dziala w VW? Dodam, ze nie mam zadnego wlacznika/wylacznika TC ani zadnych kontrolek :chytry:
A moze jest cos innego co powoduje podobne zachowania?
Chodzi mi dokladnie o to, ze praktycznie nie ma mozliwosci "spalenia laka", bo ciagnie caly czas do przodu, jakby mial jakis mechanizm kontrolny. Nie to zeby to bylo zle, ale z ciekawosci pytam :food:

Thx za info :pub:



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » wt sty 25, 2005 03:14

Ja się tam na VR nie znam :grin: ale o kontroli trakcji w MK3 to nie słyszałem. Może sprzęgło mówi - wrzuć monetę :hmm:


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Ronin

Post autor: Ronin » wt sty 25, 2005 12:53

Corvax pisze:Ja się tam na VR nie znam :grin: ale o kontroli trakcji w MK3 to nie słyszałem. Może sprzęgło mówi - wrzuć monetę :hmm:
Ja slyszalem o kontroli trakcji w VR`ach, ale w moim to niekoniecznie. Nikt mnie nie informowal, ze ma :bigok:
A sprzeglo jeszcze zyje :helm:



Awatar użytkownika
Wuzel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: pt wrz 24, 2004 09:18
Lokalizacja: Elblag
Kontakt:

Post autor: Wuzel » wt sty 25, 2005 13:36

Slyszalem o tym. Nie jest to strikte kontrola trakcji tylko taka prosta szpera ktora uniemozliwia zerwania lacza przy ruszaniu. Jednak i to da sie obejsc bo ta szpera dziala tylko do predkosci 40 km/h :D, wiec......(zaslyszane z forum Corrado.com.pl)



Awatar użytkownika
tucek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 180
Rejestracja: czw gru 23, 2004 21:33
Lokalizacja: 3city
Kontakt:

Post autor: tucek » wt sty 25, 2005 13:44

Masz tu chyba na myśli system anty poślizgowy przy ruszaniu EBD tak to się chyba nazywa. Coś takiego było w MK3 jako opcja dodatkowa.
TC to system który odpowiada za stabilizację pojazdu podczas jazdy przechyły, dwałtowne manewry itp



Ronin

Post autor: Ronin » wt sty 25, 2005 18:10

Kazdy VR mial TC? I jak najprosciej sprawdzic czy to jest na pokladzie?

A EBD czy jak to zwal to mam na 100% u siebie :/



Awatar użytkownika
melon
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 562
Rejestracja: sob paź 23, 2004 11:23
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: melon » wt sty 25, 2005 18:27

to jest ABS + ESD i jest to normalne ,to porostu EDS to jest taki cos zeby nie było poslizgu na starcie ,dział to na zasadzie takiej ze ABS sam wychamowywuje jedno koło zeby wyrównac siłe na obydwa koła i dlatego nie spalisz laczka:P jedz niech ci podepna go pod kompa to sie dowiesz na 100% czy masz sam ABS czy ABS + ESD....



Ronin

Post autor: Ronin » wt sty 25, 2005 23:23

No to mam to na bank jak steruje tym ABS :bigok:

Ostatnio na lodzie dalem ostro w palnik i sie wlasnie dziwilem czemu ABS reaguje :hmm:

A jak sprawdzic czy mam TC? Tylko pod kompem czy jest "domowy" sposob? :helm:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 264 gości