Wysoka temperatura plynu chlodniczego!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
felicjator
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: wt kwie 25, 2006 22:04
Lokalizacja: 3M
Kontakt:

Post autor: felicjator » pn maja 22, 2006 21:34

Klima, bo w ogóle przestało chłodzić



Awatar użytkownika
bnew
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: ndz maja 01, 2005 20:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

ja mam to samo co autor wątku

Post autor: bnew » ndz maja 28, 2006 11:39

Panowie, u mnie prawie to samo, miałem problemy z temperaturą (podczas jazdy 70-80, 90 tylko podczas postoju), wymieniłem termostat jakiś czas temu, po wymianie to samo, wymieniłem więc czujnik temperatury płynu chłodzącego wczoraj (czteropinowy, żółta obwódka) stary był zakamieniony, po wymianie nagrzewa się szybko do 100 a na postoju dochodzi do 110 i dopiero włacza wentylator (wcześniej wentylator włączał się przy 90). Więc jestem w kropce, nie wiem teraz czy to termostat, czy czujnik do bani, czy jak ktoś pisał trzeba zresetować komputer (czy wystarczy odłączyć akumulator???) czy to coś w sterowaniu???
Będ wdzięczny za radę


Le temps detruit tout

dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » ndz maja 28, 2006 12:32

A przypadkiem wentylator nie jest na oddzielnym czujniku?Jezeli zalacza sie wentylator a plyn sie nie gotuje to znaczy ze tylko wskazanie masz zle, a caly uklad dziala tak jak potrzeba



Awatar użytkownika
Paweł NPI
...
...
Posty: 1821
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 13:55
Lokalizacja: OLSZTYN / Ruciane-Nida VWarmińsko-mazurskie

Post autor: Paweł NPI » ndz maja 28, 2006 15:07

bnew pisze:czy jak ktoś pisał trzeba zresetować komputer (czy wystarczy odłączyć akumulator???
Komputer się resetuje właśnie poprzez odłączenie akumulatora.


[url=http://www.ilespala.pl/podsumowanie/426][img]http://www.ilespala.pl/obrazek/426/3/1[/img][/url]

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images46.fotosik.pl/298/9584d7b661611e73.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
MK2BOSTON
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw kwie 27, 2006 09:59
Lokalizacja: K-ce

Post autor: MK2BOSTON » ndz maja 28, 2006 15:42

mam pytanko moze ktos sie orientuje po jakim czasie jadac autem powinien wlaczyc sie wentylator chlodnicy, jezdze na krotkich trasach max 10km i mam wrazenie ze wentzlator sie nie zalancza. Silnik 1.3 benyzna


MK2 Boston 89

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz maja 28, 2006 15:56

w czasie jazdy sie nie włączy bo pęd powietrza chłodzi skuteczniej jak wentylator. Tylko w korku lub na postoju.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
MK2BOSTON
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw kwie 27, 2006 09:59
Lokalizacja: K-ce

Post autor: MK2BOSTON » ndz maja 28, 2006 19:58

dzięki Paweł troche mnie pocieszyłeś bo chciałem już wymieniać wyłącznik termiczny wentylatora będę obserwował ten wentylator, mam jeszcze jedno pytanko może ktoś się orientuje, ja mam silnik z gaźnikiem 1.3 pracuje bezproblemowo poziom oleju w górnej granicy zastanawia mnie tylko dlaczego z wydechu wraz ze spalinami wylatuje jakaś ciecz, tak jakby jakiś układ był nieszczelny, czy to normalny obiaw w Golfach? pompkę paliwa mam mechaniczną i to autko od niedawna więc mu się troszke przyglądam, rura wydechowa jest na końcu czarna a ta ciecz wygląda jak bardzo żadki olej z wodą w zasadzie bez specjalnego zapachu, niewielkie ilości. Pozdrawiam.


MK2 Boston 89

dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » ndz maja 28, 2006 23:05

A moze to woda?Na gazie jak jezdzisz to jest to norma...a i na benzynie moze sie czasem zdazac...jak nie ubywa Ci plynow ustrojowych to ja bym sie tym nie przejmowal...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 441 gości