MK [III] - ŚWIECE???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
h2o
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: sob mar 12, 2005 10:34
Lokalizacja: Dolnośląskie

MK [III] - ŚWIECE???

Post autor: h2o » pt maja 26, 2006 12:54

Witam

Dzis kolejny problem z cyklu "coś się zjeb...ło". Otóż mój golfik ostatnio coiś się dławi. Najpierw kiedy przerzucałem z 3 na 4 były szarpnięcia, a teraz zaczął szarpać prawqie na karzdym biegu. Dzieje się tak tylko do 1500 obrotów góra do 2000. Póxniej wszystko wraca do normy. Jak stoi na jałowym to obroty zaczynajął starsznie falować i mam wrażenie, że zaraz zgaśnie. Po prostu się dusi, a silnik chodzi nierówno. Na początku myślełem, że chodzi o benzyne bo mam tylko orlen w okolicy :grrr: , ale ostatnio słyszałem, że to może byc problem ze świecami. Kable, kopółkę, palec, cewkę i świece wymieniałem 7 tys temu. To możeliwe że na świece (bosch) porzyszedł już czas?
Jeśli to nie świece to co to może być?
Dziś jak jeździłem już jest wszystko w porządku. Sam już nie wiem.

A i mam takie wrażenie, że silnik wkręca sie na obroty, ale auto sie nie zbiera. Tak jakbym ciągnął jakieś 2 tony za sobą.

pozdrawiam i czekam na odpowiedzi



Liroy23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr gru 21, 2005 10:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Liroy23 » pt maja 26, 2006 13:00

Mam ten sam problem. Dzisiaj jade kupić świece i kable. Zobacze co się będzie działo, bo też jestem ciekaw...



Awatar użytkownika
h2o
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: sob mar 12, 2005 10:34
Lokalizacja: Dolnośląskie

Post autor: h2o » pt maja 26, 2006 15:59

Kurcze ja byłem popatrzec na swoje świeczki. Jak je wykręciłem to dwie z nich były mokre w czymś takim brunatnym czy czarnym - juz nie wiem. Tak jakby w jakimś oleju kurde. Mokre były dwie świece z lewej strony. Na dwóch z prawej strony raczej nie. Nie wiem czy świece maja być wilgotne czy cholera jakas uszczelka mi poszła :grrr: ?

pozdrawiam i czekam na odpowiedzi



Kand
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 360
Rejestracja: sob kwie 29, 2006 12:18
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: Kand » pt maja 26, 2006 16:27

Siema
Świece umyj dobrze w acetonie i dobrze wysusz Powinny być suche a jak dobrze pali to powinny być lekko rudawe w ostatecznośc grafitowe bez żadnych grubszych nalotów To pewnie wina kiepskiego paliwa a nie uszczelnienia SPOKO :D



Awatar użytkownika
h2o
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: sob mar 12, 2005 10:34
Lokalizacja: Dolnośląskie

Post autor: h2o » pt maja 26, 2006 16:41

A tak z ciekawości zapytam - co ile trzeba wymieniec świece? Ja zrobiłem na swoich już 7 tys km i nie wiem czy wymieniec czy nie?. Poza tym to skąd bierze się to coś wilgotne o brunatnym kolorze na świecach i co może powodować to szarpania jak nie świce?

pozdrawiam



Kand
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 360
Rejestracja: sob kwie 29, 2006 12:18
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: Kand » pt maja 26, 2006 16:50

Ten brud na świecach powstaje na skutek "uszlachetniaczy' których dodają na stacjach nie zdajecie sobie sprawy co oni potrafią dolać :panna: Powiem Ci tak jazda poniżej 2000 obrotów to niezbyt rozsądne dla silnika a że szarpie to może być od złego paliwa złych świec albo zapłon może być ustawiony trszkę zbyt pózno
Nie wymieniaj świec tylko je wyczysc i pojeździ troche a potem znów wykręć i zobacz co się dzieje czy masz założone świece zalecane do twojego VW?



Awatar użytkownika
h2o
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: sob mar 12, 2005 10:34
Lokalizacja: Dolnośląskie

Post autor: h2o » pt maja 26, 2006 17:33

Jeszcze raz zapytam. Dlaczego dwie świece były mokre. Na gwincie jak je wykręcałem znajdował się albo jakiś olej, albo nie wiem co. To coś skądś musiało się tam wziąść, tylko skąd? :hmm: . Mam gdzies jakiś wyciek czy co? :grrr:

A wracając do meritum - co może powodowac takie szarpanie na wszystkich biegach. Tak jakby mi się dławił, no i mam wrażenie, że nie ma mocy. Mimo, że wkręca się na obroty to jedzie się jakoś ociężale, jak z przyczepa piachu.

pozdrawiam

[ Dodano: Pią Maj 26, 2006 22:49 ]
To co pomoże ktoś?



Awatar użytkownika
GRIsha
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 313
Rejestracja: pn maja 09, 2005 09:48
Lokalizacja: IłaVWa
Kontakt:

Post autor: GRIsha » sob maja 27, 2006 23:39

Kand ci podpowiedział - świece musisz mieć suche, spróbuj również przyspieszyć zapłon. Jeżeli to nie pomoże, pomyślimy co dalej

pozdr :pub:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 378 gości