coś wali z tyłu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

piotr2k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn sty 09, 2006 10:34
Lokalizacja: Częstochowa

coś wali z tyłu

Post autor: piotr2k » pt maja 26, 2006 10:31

Witam
Od początku od kiedy posiadam ten samochód mam problem z odgłosami dochodzącymi z tyłu podczas gdy przewożę pasażerów na tylych siedzeniach. Wymieniłem juz chyba wszystko co można było z tyłu, amortyzatory (gazowe bilsteiny), sprężyny( polskie, jakies bardziej utwardzone), nowe osłony na amortyzatory, bałwanki oraz silentbloki. I dostaję już nerwicy kiedy słyszę to walenie z tyłu. Czy miał ktoś może podobny problem ?? Dodam że kiedy jeżdzę sam bądż z pasażerem z przodu wszystko jest OK. Ale kiedy biorę pasażerów jest tylko ... łup łup łup .... na każdej nierówności .Co robić ??
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pt maja 26, 2006 10:34

nie wiem jak to jest w ibizie ale w golfie miałem też to samo i polecam spr. rurę wydechową nad tylną belką czy się o nią nie tłucze, tylko spr. z pasażerami w aucie, u mnie była żle rura wyprofilowana i jak miałem auto załadowane z tyłu to waliła rura o belkę


:-k ...

Awatar użytkownika
rhl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 373
Rejestracja: pn gru 26, 2005 00:30
Lokalizacja: nie powiem :P
Kontakt:

Post autor: rhl » pt maja 26, 2006 10:45

dokładnie też mam to samo, tyle, że jakiś koleś wcześniej musiał przy tyłowaniu podjechać pod coś co wykrzywiło mi trochę ten pręt na którym trzyma się tłumik, oderwał mu się i go przyspawał trochę mu ściągnęło i teraz jak dociążę auto to tłucze o tę blachę nad tłumikiem, albo dalej mam taką śrubę co tam potrafiła kiedyś pukać o belkę jak się prześwit zmniejszył to trochę blaszkę przekręciłem do góry i ustało, a co do tego tłumika co tłucze o blachę to zdjąłem tłumik, wygiąłem ten pręt założyłem i sprawuje się odtąd elegancko, a jeśli nie chcesz bawić się w zdejmowanie to wsadź w te miejsce pomiędzy tłumikiem a tą blachą kawałek węża ogrodowego co by amortyzowało i powinno ustać :bigok:

ale to jest takie rozwiązanie w stylu przeciętnego polaczka co wszystko na sznureczki by tylko wiązał :mlotek:



greg

Post autor: greg » pt maja 26, 2006 16:06

no ja miałem jeszcze lepiej 1 razem tak jak misiek10111, pisze a za drugim razem sprężyna wysunęła się z miseczki - tak że ją kosiło i wtedy się tłukło - im większe obciążenie tym bardziej się tłukło - naprawa trwała chwil e- podniosłem auto zeby odciążyć sprężynę i ręką wepchnąłem na swoje miejsce



Awatar użytkownika
rhl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 373
Rejestracja: pn gru 26, 2005 00:30
Lokalizacja: nie powiem :P
Kontakt:

Post autor: rhl » pt maja 26, 2006 16:58

misiek10111 pisze:tylko spr. z pasażerami w aucie
Nie zapomnij o tym, to ważne !!!
bo w niedociążonym aucie na dobrą sprawę możesz tego w ogóle nie zaobserwować ;)



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pt maja 26, 2006 22:18

a ja z innej beczki ! miałem ten sam problem łup łup łupłup i co się okazało? w tunelu tłumików jest cos takiego jak aluminiwa blacha termoizolacyjn przykręcona bardzo lichymi blachowkrętami taosłona pod wpływem drgań wiekrzych ma się rozumiec waliła o tłumol!



maryjan112
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 204
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 08:40
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: maryjan112 » pt maja 26, 2006 23:36

misiek10111 pisze:nie wiem jak to jest w ibizie ale w golfie miałem też to samo i polecam spr. rurę wydechową nad tylną belką czy się o nią nie tłucze, tylko spr. z pasażerami w aucie, u mnie była żle rura wyprofilowana i jak miałem auto załadowane z tyłu to waliła rura o belkę
Miałem tak samo tylko, że u mnie waliło nawet przy jeździe samemu (bez pasażerów).
Wybadałem to dopiero gdy podniosłem tylne kółko na lewarku i na rurze na wysokości belki dało się zauważyć delikatne (ale świeże) zarysowania (od obijania).



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 292 gości