Problem z elektrycznymi szybami [mk3]

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

budzyn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 133
Rejestracja: ndz sie 28, 2005 10:31
Lokalizacja: [NDZ] Działdowo

Problem z elektrycznymi szybami [mk3]

Post autor: budzyn » wt maja 23, 2006 12:24

Jak w temacie.

Chciałem otworzyć sobie szybkę- niestety po naciśnięciu szyba sie nie otworzyła, spróbowałem otworzyć szybę pasażera i też nic.

Po zatrzymaniu się sprawdziłem jeszcze raz i słychać tylko, że cos próbuje sie otworzyć ale nie otwiera.

Wspomnę, że przełącznik od strony pasażera działa dobrze zamyka i otwiera (niestety jest to włącznik na szybę pasażera)

Ps. Mam otwieranie i domykanie kluczykiem i niestety strona od kierowcy się też nie otwiera, natomiast od pasażera chodzi jak należy.

W czym może być problem??



Awatar użytkownika
SAMO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 480
Rejestracja: pt lis 18, 2005 14:48
Lokalizacja: BIAŁYSTOK
Kontakt:

Post autor: SAMO » wt maja 23, 2006 17:43

jesli problem pojawił sie nagle a niedawno jeszcze działał to możesz miec urwana linke w podnosniku jesli słyszysz silnik elektryczny tzn że jest dobry nie było słychac takiego jakby trzeszczenia jak jak wczesniej otwierałes i zamykałes szybe? bo moze linka juz sie całkiem przetarła i słychac tylko silnik że pracuje a szyba stoi w miejscu przerabiałem to niedawno sam ewentualnie problem z elektryka ale nie sądze ze tak nagle siadła elektryka ewent cos z silnikeiem elektrycznym pewnie bedziesz musiał zdejmowac tapicerke z drzwi jesli bedziesz miał pytanie pisz postaram sie pomóc pzdr :okej:


http://inos.int.pl/zanim-napiszesz/
PAY ATTENTION WHEN YOU'RE DRIVE!!
http://www.youtube.com/watch?v=dMXkinfyV8k

Awatar użytkownika
Kocioł DCG
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: pn mar 13, 2006 00:07
Lokalizacja: Ålgård

Post autor: Kocioł DCG » wt maja 23, 2006 18:03

mi sie stało tak samo... nie dało sie otworzyć ale co 10-15 sekund był taki dźwięk jakby silniczek sam bez naciskania chciał otowrzyć szybe ale nie mógł... no i wydawał taki dźwięk gdzięs przez godzine dopóki sie nie spalił... pewnie też sie gdzies linka przyblokowała. Gdybym miał bez tej funkcji komfortu to by sie nie zjarał bo by sie samo nie próbowało otworzyć. Ja radze tak: jeżeli to jeszcze tyka i sie nie spaliło to zdejmij tapicerke drzwi i odłącz taką kostke co tam wchodzi do silniczka ( żeby sie nie zjarało) a potem poszukaj co mogło być przyczyną że sie szyba nie chciała opuścić, słyszałem że jak linka tylko sie ptrzyblokuje to można to jakoś zrobić...



budzyn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 133
Rejestracja: ndz sie 28, 2005 10:31
Lokalizacja: [NDZ] Działdowo

Post autor: budzyn » wt maja 23, 2006 22:33

Ok tylko problem jest taki, że nie mogę również otworzyć drzwi pasażera przełącznikiem od kierowcy, natomiast przełącznikiem od pasażera można otwirzyć i zamknąć, co jeszcze dziwnego dziś usłyszałem, to to, że po którymś naciśnięciu przycisku otwierania szyby kierowcy słyszałem silniczek szyberdachu (ale tylko takie brzdęknięcie (bez otwarcia czy jakiegokolwiek ruchu)

Czy jest jakiś komputer sterujący szybami??



TOSTO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt lut 17, 2006 18:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: TOSTO » wt maja 23, 2006 23:08

Gościu, ale zawikłałeś sprawę. To co ci się otwiera, a co nie? Najlepiej jakbyś zdjął boczki drzwi i wtedy trochę ci się rozjaśni. Jest to prosta operacja, 2 śruby, a reszta zatrzaski jeżeli dobrze pamiętam. U ciebie to może być zerwana lub rozczapiżona linka. Albo klin, który jest osadzony na lince wyrwał się z pancerza. I to by były najprostrze do usunięcia usterki. Gorzej jak poszedła elektryka.


TOSTO

budzyn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 133
Rejestracja: ndz sie 28, 2005 10:31
Lokalizacja: [NDZ] Działdowo

Post autor: budzyn » śr maja 24, 2006 08:06

Wytłumaczę to schematem

W drzwiach kierowcy są dwa włączniki
Szyby od kierowcy- ten przestał działać
Szyby od pasażera - i ten przestał działać

W drzwiach pasażera jest jeden włącznik
Szyby od pasażera - ten działa dobrze

Gdy przekręcę zamek centralny z funcją komfortu otwier i zamyka sie tylko szyba pasażera



Ghostt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr kwie 12, 2006 07:19
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: Ghostt » śr maja 24, 2006 09:10

Witam

Golf 3 1.8 bez .94r

Ja mam podobny problem . Wypiolem akumulator bo zmienialem na nowy , i tu pojawil sie problem bo jedna szyba lewa doslownie zglupiala . jak wkladam kuczyki do stacyjki i przkrecam zaplon bez palenia silnika to po 20 sek otwiera sie sama . jak jade samochodem i wlancze cokolwiek wycieraczki , kierunki to slysze ze zalancza sie silnik i probuje zamykac szybe (ktora jest zamknieta)wiec pstyka tylko. a najlepszy motyw jest taki ze jak ktos otworzy ktore kolwiek drzwi to otwiera sie ta szyba jak zamykam dzwi to sie szyba zamyka ale tylko na wlonczonym silniku , jak silnik wyloncze i otworze dzwi to szyba opada i po ptakach znow musza przkrecac zaplon i ja recznie podniesc , i wylonczyc zaplon trzymajac przycisk zamykania caly czas. Do tego przycisk do odsuwaniea tez gupieje bo raz dziala raz nie np. aby zamknac szybe musze 2x szybko przycisnac OTWIERANIE szyby bo przycisk od zamykania nie raz dziala raz nie . Sprawdzalem kostki i przyciski sa ok . a to wszystko zaczelo sie dziac jak wypiolem akuma i zalozylem nowy . i ABS tez przestal dzialac w chwile po tym
Dzwi mnie to ze tylko ta jedna szyba tak glupieje, nie wiem co mam z tym zrobic probowalem wszystkiego lancznie zwypieciem i ponownym wlonczeniu silnika na 15 min ..... .Czy VAG comem moge skasowac bledy zeby bylo ok > prosze o pomoc .
...tak na uboczy to kumpel kupil POLO 2 latka temu po roku mial to samo co ja opisalem z szybami waricaje i permutacje ;-) a ze byl na serwisie gwarancyjnym to pojechal i goscie podpieli kompa i wgrali oprogramowanie nowe i jest ok.....wiec czy mozna cos takiego zrobic w moim czy jest za stary ?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 352 gości