[mk4] Malo mocy w 1.8T GTI (chyba przepływomierz)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

reloder
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt maja 23, 2006 01:08
Lokalizacja: woj Łodzkie

[mk4] Malo mocy w 1.8T GTI (chyba przepływomierz)

Post autor: reloder » wt maja 23, 2006 21:28

Niedawno odwiedzilem serwis VW-rutunowy przeglad(wymian oleju,filtru powietrza etc.)Gdy odebralem auto okazalo sie ze silnik nierowno pracuje-niechetnie wkreca sie na obroty,a turbo raz dziala raz nie.Po dlugich poszukiwaniach usterki okazalo sie ze przepływomierz jest bardzo zabrudzony(dzwine przy przebiegu 30tys).Po wyczyszczeniu auto przez pewien czas troche sie dlawilo ale pozniej zaczelo jedzic baaardzo fajnie(tj niesamowite przyspieszenia- czuc bylo te 180 km pod maska).Niestety po 2 dniach czar prysl i samochod znow zrobil sie mułowaty.Czy mozliwe ze przepływomierz jest popsuty? Czemu tak szybko mogl sie zabrudzic (filtr powietrza tez byl niezle zakurzony,a zrobilem na nim tylko 15tys)?I wogole co moze byc nie tak w moim aucie...
Z gory dziekuje za odp.Pozdrawiam



KUBEK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 269
Rejestracja: pn maja 22, 2006 21:36
Lokalizacja: PSZCZYNA

Post autor: KUBEK » sob maja 27, 2006 21:57

A czym go czyściłeś. Najpierw sprawdz czy nie ma jakiegoś papierka
(nieumyślnie pozostawiony) przed przepływonierzem lub wtyczka nie do końca wpięta mogło równierz rozszczelnić się uklad dolotowy (turbina-kolektor dolotowy) jeżeli to jest ok to trzeba odwiedzić mechanika z kompem który dokładnie to zdjagnozuje. A przepływka zawsze może paść. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob maja 27, 2006 22:16

Jak ten drut czyściłeś. To jest trudne, trzeba bardzo delikatnie i ponoć najwyżej raz się da. A chyba w co drugim aucie z tym nieudanym przepływomierzem moz juz znacznie spada po tych 30-50 tys.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
pw524
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 304
Rejestracja: pt lut 18, 2005 17:22
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: pw524 » sob maja 27, 2006 22:19

Idź i urwij jaja kutasom z serwisu!!!!! jeśli było dobrze przed oddaniem do serwisu to coś oni nakminili. OD KIEDY LECI PRZEPŁYWOMIERZ PO 30 TYS! TO JAKAŚ FARSA!



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob maja 27, 2006 22:44

od kiedy wymyślono przepływomierz z tym drutem oporowym. I to nie farsa tylko częsty fakt. Moc spada stopniowo. Więc nie każdy się zorientuje. Na pewno nie ten co jeździ spokojnie.Dam przykład. Kolega miał Leona z silnikiem 1,8 T 180km. POjechał na hamownie przyz przebiegu około 50 tys, bo mu się słabawy zrobił. Wyszło niecałe 150 km. PO zmianie przepływomierza na nowy - moc wróciła do danych fabrycznych. A działa to tak mniej wiecej: podgrzewany drut oporowy jest omywany przez wpadające powietrze. Im szybszy przepływ powietrza i im zimniejsze tym opór większy. Na drucie wkrótce osadzają się zanieczyszczenia, które na dodatek reagują z metalem. POjawiają się przekłamania. Nie idzie tego łatwo wyczyścić bo z zanieczyszczeniami zdziera się matal z powierzchni drutu i wartości się zmieniają. Skutecznej adaptacji sterownika do takich zmian nie zrobiono ( bo kasa leci za nowe lub regenerowane przepływki).


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » sob maja 27, 2006 23:03

pewnie ci podmienili i wsadzili wyczyszczony a twoj do zyda poszedl.ja bym na to stawial,czytalem w auto swiat jakie cuda robia w autoryzowanych serwisach.i z opowiadan kolegow(pracujacych w serwisie w mojej miejscowosci)



reloder
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt maja 23, 2006 01:08
Lokalizacja: woj Łodzkie

Post autor: reloder » ndz maja 28, 2006 18:50

Po tym jak wrocilem do serwisu z "reklamacja" chlopaki niezle sie naszukali zeby znalezc przyczyne zlej pracy silnika.Posprawdzali wszystkie widoczne wtyczki i niektore przeczyscili az w koncu wpadli na pomysl zeby zdjac przeplywomierz-powiedzieli ze bardzo brudny i wyczyscili raz(jazda probna) i pozenij drugi raz zeby jeszcze poprawic efekt.I bylo ok.ale tylko dwa dni.
W tym tygodniu wybralem sie do speca od vw ktory podlaczyl mi sam pod kompa i powiedzial ze niestety nie moze mi pomoc bo nie ma drugiego takiego przeplywomierza zeby porownac i byc pewny ze to wlasnie przeplywiomierz.Na komputerze nie bylo zednego bledu.Pozostaje mi tylko podmienic przeplywke od auta znajmoego(passat 1.8t)ale nie wiem czy bedzie pasowac. Z kupowanie w ciemno przeplywomierza(400zl) jeszcze sie troche wstrzymam...



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz maja 28, 2006 19:19

Zerknij na allegro. Ja bym zaryzykował np.
http://www.allegro.pl/item106069386_prz ... _qap_.html


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

reloder
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt maja 23, 2006 01:08
Lokalizacja: woj Łodzkie

Post autor: reloder » pn maja 29, 2006 00:33

A czy ktos wie moze czy warto inwestowac w oryginalny (z ASO) przepływomierz, czy tez mozna sie pokusic o polowe tanszy zamiennik...



KUBEK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 269
Rejestracja: pn maja 22, 2006 21:36
Lokalizacja: PSZCZYNA

Post autor: KUBEK » wt maja 30, 2006 22:10

nie kupuj zamiennika nigdy



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » śr maja 31, 2006 17:19

teraz z tego co wiem to zamienne czesci musza spelniac normy producenta i taka sama ma byc gwarancja na nie(o takich nowych przepisach nie raz zlyszalem)



KUBEK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 269
Rejestracja: pn maja 22, 2006 21:36
Lokalizacja: PSZCZYNA

Post autor: KUBEK » pn cze 05, 2006 21:50

Tania podróba spełnia normy ale własne, różnica w wartościach może wynieść nawet do 15% czyli porównywalnie z powarznie uszkodzonym przepływomierzem. A nikt go nie wymieni bo działa prawidłowo (z założeniem probucenta podróby). Moim zdaniem lepiej kupić już pewną używkę. Pozdrawiam



reloder
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt maja 23, 2006 01:08
Lokalizacja: woj Łodzkie

Post autor: reloder » wt cze 06, 2006 16:57

juz zainwestowalem w podrobe...niestety nic sie nie zminilo:( Auto chodzi moze nawet troche gorzej. Mam powazne podejrzenia ze moze to jednak cos z elektronika, bo zauwazylem ze jak podlaczam je do komputera to przez jakis czas sie dusi a pozneij dostaje wigoru...sam juz nie wiem. Mam nadzieje ze niedlugo napisze jak rozwiazalem ten problem.
Dzieki za wypowiedzi.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 376 gości