[mk2]Problem z samochodem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kaczyniak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn maja 22, 2006 11:55
Lokalizacja: Goleniów

[mk2]Problem z samochodem

Post autor: kaczyniak » pn maja 22, 2006 20:05

Witam.
Mój Golf 2 o pojemności 1576 benzyna , jest słaby jak kisiel , śmiesznie furczy ,nie ma przyspieszenia i dławi sie jak dodaję szybciej gazu. Do tego zaczęła sie zapalac na rozgrzanym silniku kontrolka oleju,czemu towarzyszy brzęczenie dobiegające z tablicy rozdzielczej. W silniku wymienili mi wszystkie uszczelki, panewki,szklanki.
Prosze o pomoc
Ostatnio zmieniony śr maja 24, 2006 11:32 przez kaczyniak, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » pn maja 22, 2006 20:12

a moze ci h...wo remont zrobili?zmien czujnik cisnienia oleju chyba ten na filtrze oleju on jest zwierny po zapaleniu i powinno ci brzeczenie ustapic(wez odepnij wsowke i dotknij silnika powinno przestac).ja bym zmierzyl cisnienie na tlokach potem szukal dalej.to ze po remoncie to podejzane ze tak sie dzieje.



Marek Budner
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: śr maja 17, 2006 17:28
Lokalizacja: Wielun
Kontakt:

Post autor: Marek Budner » pn maja 22, 2006 20:19

kaczyniak pisze:zaczęła sie zapalac na rozgrzanym silniku kontrolka oleju
Wymiama samych panewk daje tylko krutkotrwaly efekt.Kontrolka zapala sie wtedy gdy spada cisnienie oleju.Wal bez szifu ma rysy(moga nie byc widoczne golym okiem)po zalozeniu nowych panewek to tylko kwestia czasu i sie wyrobia.Przez co moze spadac cisnienie oleju.Czy ktos miezyl wogule cisnienie sprezania?Co bylo powodem wymiany panewek i szklanek,bo nie zabardzo rozumiem kto tozdiagnozowal?Jaki jest przebieg RZECZYWISTY



kaczyniak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn maja 22, 2006 11:55
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: kaczyniak » pn maja 22, 2006 23:15

A jakie powinno byc ciśnienie. Niby mierzyl i jest od 10.4-11.3 na tlokach. Szklanki byly dobite,a jeden zawór stukal. Byc może te panewy to byl jego bład i brak wiedzy,ze wymienil. Z czujnikiem poprobuję. Jednak jeżeli jest ciśnienie to czemu jest taki słaby i dziwniefurczy? .Twierdza,że może kolektor ssący jest uszkodzony ,lub jego uszczelka i ciągnie lewe powietrze. Ja już jednak mam dosyć tych teorii. Jak go kupilem od kumpla rok temu to na biegu rwal trawe ,a teraz jak przyłożyli łapy to kicha. Rzeczywisty przebieg według ksiązki to 162 tys . Dziękuje



Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » wt maja 23, 2006 01:25

moze rozrzad zle ustawil ten fachman



kaczyniak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn maja 22, 2006 11:55
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: kaczyniak » wt maja 23, 2006 12:10

Wogóle to auto ma dziwne humory. Po odpaleniu musze chwile potrzymac gaz, bo zgaśnie. Jak się rozgrzeje jest OK. Czasami ,nawet przy rozgrzanym silniku, na wolnych obrotach odbija mu i silnikiem rzuca jakby nie palil jakiś gar. Pózniej znowu jest gut. Podobne objawy ma podczas równej jazdy . Nie ciągnie ,a póżniej dostaje większego kopa. Czy może to być spowodowane tym,że załóżmy jest uszkodzona uszczelka kolektora ssącego,albo sam kolektor i łapie lewe powietrze? Może od wężykow przy gazniku.Niektóre sa już popękane.



toma1985
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: pn lut 13, 2006 22:05
Lokalizacja: Radomsko

Post autor: toma1985 » wt maja 23, 2006 20:13

witam. dzisiaj bylem u mechanika wymieniac szklanki i jest ok. oprocz tego ze wlasnie od teraz mam to samo co kaczyniak, auto w miare rowno pracuje ale gdy chce mu depnoc to sie tak jak by dlawil i zachwile dostaje kopa wiem ze mam troche juz gume pod gaznikeim popekana z jednej strony czy moze to byc wlasnie tym spowodowane wczesniej bylo dobrze ale po zdjeciu filtra powietsza i zalozeniu go spowrotem tak wlasnie zaczelo sie dziac autko 1.6 benzyna 2EE pomozcie czy to wina tej gumy pozdrowka :bajer:



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » wt maja 23, 2006 20:50

odnosnie tej gumy bylo bardzo duzo pisane jak jest peknieta to na bank lapiesz lewe powietrze,co moze byc przyczyna tego....



kaczyniak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn maja 22, 2006 11:55
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: kaczyniak » wt maja 23, 2006 23:24

A czy przyczyną takiego dławienia i furczenia może byc uszkodzona uszczelka kolektora ssącego?



Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » wt maja 23, 2006 23:33

tak, bo tamtedy rowniez moze lapac lewe powietrze

a tymbardziej jesli kolektor byl demontowany a potem zakladany na stara uszczelke



Awatar użytkownika
Polgi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: czw mar 31, 2005 17:18
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Polgi » wt maja 23, 2006 23:34

Miałem takie objawy jak zajeździlem swojego PF-a....cisnienie spadało gdyz smok był pekniety i czujnik tez brzęczał....a jeżeli panewki masz zrobione bez szlifu wału to zadługo tym nie pojeździsz kiedys ten bład zostła popełniony w silniku PF panewki sie przegrzały i poobracały....taki był finał
ale owszem silnik ciagnac lewe powietrze takze dławi sie i wariuje taki przypadek widziałm w astrze na mono...



kaczyniak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn maja 22, 2006 11:55
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: kaczyniak » wt maja 23, 2006 23:43

Dziękuję Wam. Kupuję drugi silnik. Mam okazję za dobre pieniądze w dobrym stanie i przekładka gratis.
Pozdrawiam



Marek Budner
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: śr maja 17, 2006 17:28
Lokalizacja: Wielun
Kontakt:

Post autor: Marek Budner » czw maja 25, 2006 19:06

Polgero VsV pisze:a jeżeli panewki masz zrobione bez szlifu wału to zadługo tym nie pojeździsz kiedys ten bład zostła popełniony w silniku PF panewki sie przegrzały i p oobracały....taki był finał
100%racji.Co to za laiki zakladaja stare uszczelki?To jest zaj****** prowizora.Dobrze ze on wogule chce pracowac.Jaka kolwiek nieszczelnosc w kolektorze ssacym powoduje ze stosunek paliwa do powietrza zapodany w gazniku ulega zmianie(mieszanka sie robi ubozsza i kicha,bo na powietrz to on raczej chodzl nie bedzie)



kaczyniak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn maja 22, 2006 11:55
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: kaczyniak » czw maja 25, 2006 22:56

Dzięki bardzo. A co z tym brzęczeniem podczas migania kontrolki oleju . Wypinałem czujkę na dolnym dolnym czujniku oleju i dalej brzęczy. Czy to wogóle możliwe,że po wymianie panewek na wale głownym,już się coś tam wyrobiło ? Po wymianie zrobiłem dosłownie 50 km. Panewy wymienił mi przy okazji innej roboty,ale wcześniej ,przed wymiana,nigdy nawet nie zapaliła mi sie kontrolka oleju . Mimo,że jeżdziłem nim sporo .Nawet 500 km dziennie. Nie wiem po co wymieniał. Faktycznie były przytarte jak je wyjał. Nowe włożył na pewno ,oryginalne. Wał był mierzony i dokładnie ogładany. Nie wyglądał nic na wyjechany.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 340 gości