Silnik RP - czy wszystko ok?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

rafiq300B
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw maja 18, 2006 18:20
Lokalizacja: Darłowo
Kontakt:

Silnik RP - czy wszystko ok?

Post autor: rafiq300B » czw maja 18, 2006 19:20

Witam ponownie!

Od kilku dni posiadam golfika@ fire & ice z silniczkiem RP.
Przejechałem nim w dniu zakupu 650 km bez problemu, przed trasą wymieniałem olej oraz pasek rozżądu i napinacz. Przebieg autka to 230.000 km produkcja 2 połowa 1991r.

* przed wymianą oleju silnik "na zimno klepał jak stary diesel"
- po wymianie klepie ciszej do momentu rozgrzania, po 5 min. cisza -silnik pracuje równo - czy to normalne? jak to naprawić?

* golfik spalił na trasie ok 8l/100 km przy średniej prędkości 90km/h - jakie powinno być normalne spalanie paliwa? dodam że nie wymieniałem jeszcze filtru paliwa oraz powietrza!

* wskazówka temperatury po rozgrzaniu nie przekracza pierwszej kreski, lecz lekko się podnosi, czasami jest w połowie między pierwszą a drugą, podejżewam że jest uszkodzony termostat i silnik jest wciąż chłodzony przez co może być niewystarczająco dogrzany - ma to wpływ na spalanie? W moim poprzednim golfie z silnikiem PN wskazówka temperatury po 20 min zawsze była na środku!

* Jeszcze jedna sprawa :) Posiadam silniczek PN od poprzedniego golfika - jest w stanie idealnym autko uległo wypadkowi lecz silnik przeżył - jest sens zamieniać silnik RP na PN z zamienionym układem paliwowym ? tzn do PN zainstalowałbym monowtrysk od RP - warto ?
Będzie mniej palił ?

- Czekam na porady ;)
Pozdrawiam!



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » czw maja 18, 2006 19:32

jesli ja jade 90 trasa a jezdzilem do lodzi warszawy po towar(odemnie ok 400km)to spalanie przy 90 mialem ok7 a nawet minimalnie mniej(ok6.5)a jeszcze mozna zejsc nizej. faktycznie temperature masz niska jesli masz sprawny czujnik i dobrze wskazuje to masz za niska temperature.zima ok. ale teraz na trasie mam w polowie ale jak wjade w miasto to za polowa spokojnie moze ci niedogrzewac i wiecej palic.a jesli chodzi o zamiane to ja bym wolal rp to naprawde malo zawodne auto(silnik) raz na 3 lata zmieniasz gume pod monowtryskiem i spokoj.(orginalna na dluzej starcza)



Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » czw maja 18, 2006 19:52

Z tym spalanim to zalezy jak na to patrzec. Ja w swoim Golfie przy tej predkosci uzyskuje wynik na poziomie 7litrów. Kwestia ropedzania auta. Te klepanie o którym piszesz to zapewne bedą szklanki. Jak sie auto rozgrzeje to chodzi cicho a jak zimny to klepie jak diesel. Musisz jeszcze wymienic filtr powietrza i paliwa sprawdzić stan świec, przewodów WN, kopułki i palca. Co do przerabiania Motoru PN to odradzam. Miałem ten silnik i uwazam ze nie jest to jednostka warta takiego zachodu.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » czw maja 18, 2006 20:06

co do wskazan temperatury to niekoniecznie termostat

u mnie po przekroczeniu pierwszej kreski chocby o milimetr wlacza sie juz wentylator



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » czw maja 18, 2006 20:44

daaroo, pierwszej kreski???? stary nie widzialem jeszcze takiego czegos,patrzac na wskaznik to na przedostatniej kresce dopiero ma sie wlanczac,nawet w instrukcji vw jest to narysowane(2/3 wskaznika)



laparia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr kwie 12, 2006 18:56
Lokalizacja: Brzeziny

Post autor: laparia » czw maja 18, 2006 20:59

sorki że się wtrące u mnie gdzy wskazówka jest na środku i zgaszę autko to się wentylator załancza czy tak powinno być termostat nowy

autko zagazowane

pozdro



shibby
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: wt wrz 13, 2005 13:49
Lokalizacja: B3dzin
Kontakt:

Post autor: shibby » czw maja 18, 2006 22:40

laparia pisze:sorki że się wtrące u mnie gdzy wskazówka jest na środku i zgaszę autko to się wentylator załancza czy tak powinno być termostat nowy

autko zagazowane

pozdro
u mnie to samo zawsze jak jest w polowie i probuje o milimetr nawet pojsc dalej to wlacza sie wentylator :)


[img]http://images13.fotosik.pl/26/10e53d014d7e7f26.jpg[/img]

Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » czw maja 18, 2006 23:00

daaroo, pierwszej kreski???? stary nie widzialem jeszcze takiego czegos,patrzac na wskaznik to na przedostatniej kresce dopiero ma sie wlanczac,nawet w instrukcji vw jest to narysowane(2/3 wskaznika)
tak, mowa o pierwszej cienkiej krescie

w sumie mi to nie przeszkadza bo sam silnik ma odpowiednia temperature, wiec nie mam sie czym przejmowac a ze wskazuje niezbyt dokladnie to juz inna sprawa

najprawdopodobniej czarny czujnik na trojniku do wymiany



rafiq300B
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw maja 18, 2006 18:20
Lokalizacja: Darłowo
Kontakt:

Post autor: rafiq300B » czw maja 18, 2006 23:21

Dzięki za wskazówki dotyczące RP-ka ;)
dziś z kolegą doszliśmy do tego samego wniosku - wymiana i naprawa szklanek + uszczelka pod glowica to koszt max 450 pln :) wiec do przeżycia a i termostat do wymiany - na 100%

Generalnie jestem zadowolony z niego :) wymienie świeczki i będzie git ;)
- autko na kazdym biegu pracuje do odcięcia paliwa :)



Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » czw maja 18, 2006 23:38

Dzięki za wskazówki dotyczące RP-ka ;)
dziś z kolegą doszliśmy do tego samego wniosku - wymiana i naprawa szklanek + uszczelka pod glowica to koszt max 450 pln :) wiec do przeżycia a i termostat do wymiany - na 100%

Generalnie jestem zadowolony z niego :) wymienie świeczki i będzie git ;)
- autko na kazdym biegu pracuje do odcięcia paliwa
wskaznikiem sie nie sugeruj ze masz niedogrzany silnik



rafiq300B
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw maja 18, 2006 18:20
Lokalizacja: Darłowo
Kontakt:

Post autor: rafiq300B » sob maja 20, 2006 08:45

Narazie chwilowy brak funduszy - można jeździć bez wiekrzego ryzyka uszkodzenia silnika z klepiacymi "szklankami" ? dodam że po ok 10 min pracy pracuje równo i bez klepania, lecz pod czas jazdy czasem słychać lekkie terkotanie na zewnątrz.



Awatar użytkownika
bsp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn wrz 19, 2005 22:09
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: bsp » ndz maja 21, 2006 18:05

...apropo klepania mialem podobnie, a nawet identycznie... Wszyscy byli pewni ze to szklanki, wiec razem ze znajomym zrobilismy, jednak to nic nie pomoglo.. okazalo sie, ze przy kolektorze wylotowym zostala wydmuchana czesc uszczelki i to powodowalo stukot...
...roznie bywa, wiec najpierw sprawdz....



Awatar użytkownika
plazma
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 156
Rejestracja: pn maja 08, 2006 21:26
Lokalizacja: SBL
Kontakt:

Post autor: plazma » ndz maja 21, 2006 22:53

co do spalania to od 2 tygodni tez jestem posiadaczem mk2 1,8 rp-ka i jestem zadowolony tylko u mnie spalanie wychodzi dosyć duże tak około 10/12l przy jeżdzie na krótkich odcinkach najwiecej po 10 km, acha dzisiaj sprawdzałem świece i troche okopcone na czarno były:( staram sie jeżdzic ekonomicznie ale ten silniczek czasami mnie porywa:D :bajer:


O=======O
:D to jest to!!!!!!!
przepraszam wszystkich za błędy ortograficzne:P


BęDE RAD GDYM POMóGł:D

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz maja 21, 2006 22:58

plazma, jesli dusisz to spalanie masz ok. ale jesli spokojnie to za duzo.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 386 gości