kapie mi woda przy pedałach !! MkII

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

marcin503
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr sty 05, 2005 23:42
Lokalizacja: Włocławek

kapie mi woda przy pedałach !! MkII

Post autor: marcin503 » ndz maja 14, 2006 13:55

witam ! siedze sobie wczoraj w autku i pada deszcz... nagle czuje ze cos mi kapie na buty !! to była woda ... jak ona tam sie dostała ?????



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz maja 14, 2006 13:59

podnies maske i zobacz ile tam jest otworow(od kolumny kierowniczej najwiekszy)a masz pewnosc ze tamtedy leci?bo moze splywac i kapac z pedalow a wlatywac inna dziura..



HaiFisch
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pt paź 29, 2004 18:20
Lokalizacja: Kraków
Auto: VW JETTA mk2

Post autor: HaiFisch » ndz maja 14, 2006 14:50

też tak miałem ale już się z tym uporałem, u mnie woda dostawała się przez uszczelke przedniej szyby, dokładnie lewy dolny róg, następnie spływała po ściance i napotykała jakiś kabelek po którym sobie spływała na gąbkę pod bezpiecznikami i stamtąd na buty


rada jest jedna poczekac az wyschnie, kupic uszczelniacz( tam gdzie montuja szyby to maja 30 PLN tuba) i wcisnac ile sie da pomiedzy uszczelke a karoserie i bedzie git, u mnie jest suchutko :)


[url=http://www.tkk.org.pl]TUNING KLUB KRAKÓW[/url]

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz maja 14, 2006 18:53

ja bym zrobil tak auto pod szlauf z woda i patrzec gdzie leci ale najpredzej jak kolega wyzej napisal



luki234
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: wt lis 29, 2005 20:35
Lokalizacja: Debrzno
Kontakt:

Post autor: luki234 » ndz maja 14, 2006 21:25

HaiFisch pisze:też tak miałem ale już się z tym uporałem, u mnie woda dostawała się przez uszczelke przedniej szyby, dokładnie lewy dolny róg, następnie spływała po ściance i napotykała jakiś kabelek po którym sobie spływała na gąbkę pod bezpiecznikami i stamtąd na buty


rada jest jedna poczekac az wyschnie, kupic uszczelniacz( tam gdzie montuja szyby to maja 30 PLN tuba) i wcisnac ile sie da pomiedzy uszczelke a karoserie i bedzie git, u mnie jest suchutko
ja mialem identyko jak kolega, cieklo przez uszczelke przedniej szyby, troche tam skorodowalo i zaczeło ciec, wziąłem silikon i objechałem cała uszczelke do okola i teraz jest ok...u ciebie bedzie na bank to samo...pozdro !!!



Awatar użytkownika
collo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 301
Rejestracja: sob sty 01, 2005 18:06
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

Post autor: collo » ndz maja 14, 2006 22:18

nie zalecaja stosowania silikonu do samochodu szczegolnie na lakier. tez tak mialem woda mi leciała do srodka wymienilem uszczelke koszt ok 50 zl i po problemie



bm86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:49
Lokalizacja: Małopolska- Krzeszowice
Kontakt:

Post autor: bm86 » ndz maja 14, 2006 22:25

U mnie też leciała woda, więc lałem na auto wode i patrzyłem skąd kapie. I znalazłem dziure przerdzewiałą na podszybiu pod maską, zaspawałem i po problemie.



robbox
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 173
Rejestracja: czw lut 16, 2006 20:49
Lokalizacja: WROCŁAW

Post autor: robbox » pn maja 15, 2006 08:30

Tez szukalem czym tu uszczelnic i znalazlem w kastoramie silikon neutralny SOUDAL - i jest tanszy od kleju do szyb (normalny silikon jest kwasny i niszczy lakier).



angelo73
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw maja 18, 2006 19:36
Lokalizacja: lubsko

Post autor: angelo73 » ndz maja 21, 2006 02:05

witam miałem podobny problem w vencie .wody buło tyle że przelewała się aż na tył.prblem był inny,a mianowicie szyberdach.odprowadzenie wody idzie po w słupkach ,a potem wylot przez ramę dzwi,tam była przyczyna gumowe szlałfiki były zapchane i woda leciała do wewnątrz po skrzyce z bezpieczniakmi



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » ndz maja 21, 2006 07:13

collo pisze:wymienilem uszczelke koszt ok 50 zl i po problemie
z wymianą to nie jast tak prosto, często jest tak że rant na którym osadzona uszczelka jest mocno skorodowany (częsta bolaczka MK2) i wtedy pojawia się problem z zamontowaniem a raczej z uszczelnieniem nowej uszczelki
robbox pisze:Tez szukalem czym tu uszczelnic i znalazlem w kastoramie silikon neutralny SOUDAL - i jest tanszy od kleju do szyb
proponuję kupić ten silikon i napchać go pomiędzy uszczelkę a szybę i pomiędzy uszczelką a karoserię na całej długości dolnej krawędzi szyby i jeszcze jakieś 15 cm. po bokach


:-k ...

Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » ndz maja 21, 2006 09:07

Cieknie Ci zapewne uszczelką szyby jak koledzy wyżej piszą i najlepsza jest wymiana.Silikon to półśrodek może i tak ciec jak niedokładnie podkleisz.



HaiFisch
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pt paź 29, 2004 18:20
Lokalizacja: Kraków
Auto: VW JETTA mk2

Post autor: HaiFisch » sob maja 27, 2006 23:01

tylko nie silikon !!

uszczelniacz jest specjalny do tego który zawsze jest plastyczny i nie robi się twardy jak silikon i klej do szyb

tylko i wyłącznie uszczelniacz


[url=http://www.tkk.org.pl]TUNING KLUB KRAKÓW[/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 375 gości