parujace szyby -problem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

plusoko

parujace szyby -problem

Post autor: plusoko » pt sty 21, 2005 19:29

witam mam problem z moja jetta IIjeszcze jakis rok temu wszystko było ok. jesienia i zima nie miałem problemu z parujacymi szybami ale teraz to juz masakra jezeli jeszcze jade sam jest to do zniesienia szyby lekko zaparuja -jeszcze sie ta z tym walczyc ale jak wsiąda już dwie trzy osoby auto kompletnie nie radzi sobie z ta cholerna para na szybach momoentami nie idzie podrózowac moim autkiem szyby paruja na maksa czy ktoś miał taki problem jak to zwalczyc bo jazda moim autkiem o tej porze roku to juz delikatnie mówiąc nic miłego... z góry dzieki za pomoc



Awatar użytkownika
ygd
Prezes vwgolf.pl
Prezes vwgolf.pl
Posty: 1832
Rejestracja: pn sie 16, 2004 23:47
Lokalizacja: Siedlce
Auto: Audi S3
Silnik: AFN
Kontakt:

Post autor: ygd » pt sty 21, 2005 19:36

Przejedź zaparowaną szybę palcem i posmakuj - jeśli będzie słodkie - padła ci nagrzewnica.


VW Klub Polska #106
Golf MK4 `99 1.6
Audi S3 8L '01

Awatar użytkownika
miomio1
Cool Europe GL
Cool Europe GL
Posty: 790
Rejestracja: czw gru 30, 2004 23:33
Lokalizacja: Mragowo
Kontakt:

Post autor: miomio1 » pt sty 21, 2005 21:32

albo pod tapicerką masz wodę



Awatar użytkownika
KATO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: sob lis 13, 2004 02:46
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Post autor: KATO » pt sty 21, 2005 21:38

pewnie nagrzewnica poszła sie jebac :bigok: :bigok: :bigok:



Awatar użytkownika
WRHZ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 496
Rejestracja: czw gru 09, 2004 01:10
Lokalizacja: WLKP
Kontakt:

Post autor: WRHZ » pt sty 21, 2005 21:42

a ja stawiam jesli to przednai szyba ze jest tlusta od srodkow pielegnujacych deske :)



Awatar użytkownika
Bezy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 17:26
Lokalizacja: woj. pomorskie
Kontakt:

Re: parujace szyby -problem

Post autor: Bezy » pt sty 21, 2005 22:34

plusoko pisze:witam mam problem z moja jetta IIjeszcze jakis rok temu wszystko było ok. jesienia i zima nie miałem problemu z parujacymi szybami ale teraz to juz masakra jezeli jeszcze jade sam jest to do zniesienia szyby lekko zaparuja -jeszcze sie ta z tym walczyc ale jak wsiąda już dwie trzy osoby auto kompletnie nie radzi sobie z ta cholerna para na szybach momoentami nie idzie podrózowac moim autkiem szyby paruja na maksa czy ktoś miał taki problem jak to zwalczyc bo jazda moim autkiem o tej porze roku to juz delikatnie mówiąc nic miłego... z góry dzieki za pomoc
A moze kupiłes autko z powodzi w Niemczech :kac:



kroko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: wt sty 11, 2005 01:35
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: kroko » sob sty 22, 2005 04:51

moze nie z powodzi :) ale ja tak mialem i to byla walnieta nagrzenica. wymienilem i jest ok. koszt zamiennika niemieckiego kolo 75 pln, oryginalna żabojadowska 150 PLN :) a tak sie zastanawiam dlaczego org.czesci do niemieckiego auta sa francuskie ?



Awatar użytkownika
WarMachine18
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 233
Rejestracja: śr gru 22, 2004 17:51
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: WarMachine18 » sob sty 22, 2005 14:19

ja tez mialem walnieta nagrzewnice cale autko mialem nasiakniete tym gow..... musialem cale dywaniki sciaganac wysuszyc ale to i tak doparzadku w zime nie wysuszy sie.


Danger War Machine Incoming

Awatar użytkownika
Bezy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 17:26
Lokalizacja: woj. pomorskie
Kontakt:

Post autor: Bezy » ndz sty 23, 2005 13:04

Mam "pomysła" a nawet pomysły :satan: na Twoje zaparowane szyby:
1) nie zabieraj w zime pspażerów, tylko jeździj sam (sam nie nachuchasz tak bardzo zeby zaparowały szyby)
2) mozna zamontowac tzw. wyzierniki - trzeba załatwienic sobie maski tlenowe z rurkami (taki jak np. w ambulansach); rurki wyprowadzasz na zewnatrz auta (wersja lux przewiduje zamonotwanie odpowiednich szybkozłączek w aucie) i w ten sposób uniknisz chuchania parą wodna do srodka :bigok:
Na! :pub:



Awatar użytkownika
adas3003
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 15:26
Lokalizacja: SIEMIANOWICE SLASKIE
Kontakt:

zaparowane szyby

Post autor: adas3003 » ndz sty 23, 2005 15:11

albo poszla ci nagrzewnica ,albo poprostu masz wode w aucie u mnie jest tak samo jak leci deszcz to szyby paruja jak jest sucho to jest spokoj,tylko ze umnie leci sobie woda do auta i szybki paruja.Zobacz poziom plynu w zbiorniczku jak bedzie ci ubywac to masz raczej walnieta nagrzewnice



Awatar użytkownika
bryszard
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 130
Rejestracja: wt sty 25, 2005 15:32
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: bryszard » ndz sty 30, 2005 15:47

Ja miałem to samo.Dziury w podłodze i mokre całe dywaniki tak że po wyciągnięciu ciekło jak ze starej q...wy.wysusz i pomoże



Martinisz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr sty 12, 2005 11:18
Lokalizacja: Pasłęk
Kontakt:

Parujące szyby

Post autor: Martinisz » śr mar 16, 2005 17:41

ygd pisze:Przejedź zaparowaną szybę palcem i posmakuj - jeśli będzie słodkie - padła ci nagrzewnica.
U mnie też parują ale jeszcze nie smakowałem, bo jestem po obiedzie :food: .A tak na serio i od początku to było tak. Miałem dziurawą chłodnicę ale czyste szybki (w środku) i ciepełko. Chłodnicę więc wymieniłem + nowy płyn chłodniczy.Na drugi dzień szyby zaczęły parować, choć na dworzu było troszkę mrozu a samochód przejechał około 35 km.W środku było ciepło, z kratek leciało nawet gorące powietrze,a szyby prawie jak w saunie. I tu moje pytanie: czy świeży płyn chłodniczy + nowa chłodnica = rozszczelniona nagrzewnica??? Starej chłodnicy nie próbowałem naprawiać żadnym świństwem w proszku. Jeśli mam wymienić to co: całą nagrzewnicę czy tylko wymiennik? Jaką markę polecacie?



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » śr mar 16, 2005 20:24

tez mialem problem z parujacymi szybami. parowaly niemilosiernie. jak jechalem sam to jeszcze bylo ok ale wiecej osob to masakra. winny temu byl filtr przeciwpylkowy. zalozony zostal nowy i jak reka odjal. dodatkowo wzmocnila sie sila nawiewow.


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Pan Japuk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 217
Rejestracja: sob lis 20, 2004 20:49
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Pan Japuk » śr mar 16, 2005 21:22

Jak chodzi o nagrzewnicę to wystarczy wymienić sam wkład. Jak już pisali poprzednicy - kosztuje ok. 75 zł. Sam wymieniałem parę miesięcy temu - kupiłem Febi'ego właśnie chyba za 75 czy 80 zł. Nie polecam polskich wynalazków z InterCars'u.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 382 gości