Nierówno pracujący silnik MK3 1.4

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

pampalini77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt maja 19, 2006 22:28
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Nierówno pracujący silnik MK3 1.4

Post autor: pampalini77 » sob maja 20, 2006 13:00

Witam i proszę o radę!Chodzi o to że kupiłem trójeczkę m-c temu i od tego czasu nie rozwiązałem przyczyny nierównej pracy silnika.Otóz byłem już u wielu mechaników i w zasadzie wydałem tylko kase i nic z tego oprócz tego,że wymieniłem przewody,świece,czuj.temp,.Ostatnio byłem na "komputerze"i jest niby wszystko OK.Elektr-mech powiedział ze na 99 proc. jest to wina sterownika,który mam rzekomo uszkodzony.Kupiłem drugi na Allegro i nic-jak chodził tak chodzi,czyli nierówno,obroty w czasie redukcji biegu skaczą do góry i bardzo pomału opadają.Dodam,ze silniczek krok. jest wg tego mech Ok więc już chyba wszystko.W tej chwili jeżdzę z odłaczoną sondą Lambda,gdyż gdy ją podłączę to silnik chwilę popracuje(nierówno)i spada z obrotów i gaśnie.Czasami zdarza się w czasie jazdy że z tłumika strzeli jakby go zalewało,jakby dostawał zbyt dużą dawkę paliwa i sobie z nią nie radził.A może to wina wtrysku,tzn nierównomiernego rozpylania benzyny,choć na oko wszystko wygląda ok.Proszę pomóżcie,bo podejrzewam że to jakaś drobnostka,gdyż poza tym golfik jeżdzi super-ma moc itp itd.Pozdrawiam i czekam!Z góry dziękuję!


Life is a strange thing,just when you think you learned how to use it-it's gone...

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » sob maja 20, 2006 13:04

pampalini77 pisze:jeżdzę z odłaczoną sondą Lambda,gdyż gdy ją podłączę to silnik chwilę popracuje(nierówno)i
a moze sam sobie otpowiedziales na pytanie?moze masz kiepskich mechanikow i to wina sady,skoro ja odlaczysz i silnik jest ok(silnik przechodzi w tryb awaryjny gdyz walnieta sada nie daje blednych danych do sterownika po odlaczeniu jej)



marekk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: pn cze 06, 2005 09:16
Lokalizacja: Lyski - Rybnik
Kontakt:

Post autor: marekk » sob maja 20, 2006 13:09

skoro masz odlaczona sonde to pali jak smok , skoro przy podlaczonej gasnie moze ona padla pomimo braku bledu. u brata sporadycznie pojawial sie blad slaby sygnal , auto zaczelo palic wiecej o jakies 2 litry - wymienilismy sonde i wrocilo do normy



pampalini77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt maja 19, 2006 22:28
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Może i racja z tą sondą

Post autor: pampalini77 » sob maja 20, 2006 13:31

Być może macie rację z tą sondą ale myślałem,że sonda musi być dobra skoro po jej podłączeniu gaśnie gdyż dostaje błędną informację-gdyby była padnięta wydaje mi się,że nie byłoby różnicy w pracy silnika.Ale przyjrzę się tej informacji,nie wiedziałem że jest cośtakiego jak tryb awaryjny(co prawda w sprinterze,zdarzyło mi sie wracać na trybie awar.200km ale to nie jazda!),gdyż jak wspomniałem jezdzi OK tylko ta praca silnika przyprawia mnie o mdłości!Dzięki i pozdrawiam!Jak już usunę tę usterkę,na pewno się odezwę!!


Life is a strange thing,just when you think you learned how to use it-it's gone...

Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » sob maja 20, 2006 14:08

lambda, korokowiec lub gumowa podstawka pod wtryskiem


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

pampalini77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt maja 19, 2006 22:28
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Post autor: pampalini77 » sob maja 20, 2006 15:12

[q

uote="djtom"]lambda, korokowiec lub gumowa podstawka pod wtryskiem[/quote]
Sprawdzę i to!Dzieki!


Life is a strange thing,just when you think you learned how to use it-it's gone...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 418 gości