Zapłon AEX

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Jacenty85
Forum Master
Forum Master
Posty: 1019
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Zapłon AEX

Post autor: Jacenty85 » sob maja 20, 2006 03:11

Witam wszystkich!Powiedzcie mi prosze jak ma być ustawiony zapłon w 1.4 AEX i 1.6 AEE. Chciałbym się jeszcze zapytać jak wizualnie odróżnić AEX od AEE bo nie mam oznaczenia na silniku a kiedy elektronik wgrał program od AEX i ustawił zapłon na "O" samochód gwałtownie zesłabł. Przy gwałtownym dodaniu gazu traci moc. Poza tym gdy zwolnie autem do około 15 km/h na 2 biegu (obroty około 1000)i chce przyspieszyć wciskając gaz do ok. połowy samochód się dławi i wydaje jakieś dziwne "skrzeczenie". To troche wkurza bo ciężko zjechać przed czerwonym światłem kiedy odruchowo noga doda wiecej gazu:).I jeszcze jedno ciekaw jestem dlaczego on tak długo kręci (musi obrócić chyba z 7 razy). Wydaje mi się że powinien na draśniecie a tu lipa. Na punktach ustawiłem wszystko pompe paliwa wymieniłem, aparat też i nadal...nic. POZDRAWIAM wszystkich



marekk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: pn cze 06, 2005 09:16
Lokalizacja: Lyski - Rybnik
Kontakt:

Post autor: marekk » sob maja 20, 2006 12:58

jesli masz fote AEX to wklej ja tutaj - ja gdzies powinnem miec AEE wiec sie porowna



Awatar użytkownika
Jacenty85
Forum Master
Forum Master
Posty: 1019
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Jacenty85 » sob maja 20, 2006 16:27

No właśnie w tym problem , że porównywałem i są identyczne. Chodziło mi o to czy może ktoś wie czy jest jakiść szczegół rożniący te silniki. Z tego co wiem to ten AEE ma zespół wtryskowy Marelli a AEX Boscha ale nigdzie na wtryskach nie moge zauważyć producenta:(A może powiecie coś o zapłonie. i o tym problemie. Bardzo bylbym wdzięcznym za pomoc.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob maja 20, 2006 16:39

znalazłem tylko że ustawia się tak jak w ABF czyli za pomoca jakiegoś specjalistycznego przyrządu lub Vaga przez złącze diagnostyczne.

[ Dodano: Sob Maj 20, 2006 4:42 pm ]
tzn nie tak, to dotyczy tylko AEX


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

marekk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: pn cze 06, 2005 09:16
Lokalizacja: Lyski - Rybnik
Kontakt:

Post autor: marekk » sob maja 20, 2006 17:06

czekaj , czekaj sadzisz ze masz silnik 1.6 zamiast 1.4 ????



Awatar użytkownika
PitrekT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 517
Rejestracja: wt sty 11, 2005 20:31
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: PitrekT » sob maja 20, 2006 17:49

Można zczytać z VAGA oznaczenie sterownika silnika i tym sposobem sprawdzić jaki jest układ wtryskowy:BOSCH(AEX) lub MAGNETI-MARELLI(AEE).



Awatar użytkownika
Jacenty85
Forum Master
Forum Master
Posty: 1019
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Jacenty85 » sob maja 20, 2006 18:27

No tak ale "pospieszny" elektronik wgrał mi już system od AEX czyli Mototronic. Wiec chyba mimo tego że byłby AEE to i tak pokaże Boscha????A jeśli się myle to mnie popraw:)



marekk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: pn cze 06, 2005 09:16
Lokalizacja: Lyski - Rybnik
Kontakt:

Post autor: marekk » sob maja 20, 2006 18:39

dobra , z tego co pamietam to AEE ma odciecie zaplonu przy chyba 6000 ale czerwone pole na obrotmierzu zaczyna sie juz przy 5450 obr/min , a nie masz przypadkiem naklejki z typem silnika w bagazniku????? 1.4 troche wyzej sie kreci.



Awatar użytkownika
PitrekT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 517
Rejestracja: wt sty 11, 2005 20:31
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: PitrekT » sob maja 20, 2006 18:57

Jeżeli była ingerencja w sterowniku i pamięć została przeprogramowana to VAG będzie pokazywał identyfikację od wgranego softu(patrz sterownika).Jakiś niezły ten elektronik, ze odrazu wgrał inny program do sterownika :)
Jeżeli fizycznie sterownik nie był zmieniony a tylko program to można było by odczytać numery na obudowie sterownika.



Awatar użytkownika
Jacenty85
Forum Master
Forum Master
Posty: 1019
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Jacenty85 » sob maja 20, 2006 22:22

No wiec tak. Numery mam w bagażniku i jest napisane AEX ale mój mechanior co nim jeździł powiedział że według niego to jest przekładka na AEE. Nie wierzyłem mu za bardzo (bo szczerze mówiac umie tylko dobrze zawieszenie robić:) ale kiedy pojechałem do elektronika i wgrał mi program na AUTODATA od AEX i REGULOWAŁ ZAPŁON samochód stał się zamulony. Stąd moje watpliwości co do silnika i dlatego pytam się też o zapłon i o jego regulacje. A wizualnie nie wiem czym te silniki się różnią. Bo faktyczna różnica polega tylko większym skoku tłoka w przypadku AEE.



Awatar użytkownika
PitrekT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 517
Rejestracja: wt sty 11, 2005 20:31
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: PitrekT » sob maja 20, 2006 22:58

Sprawdź jeszcze numer silnika.Tam też jest zawarty literowy kod typu silnika.Może to pozwoli ustalić czy jest to AEX czy AEE.



Awatar użytkownika
Jacenty85
Forum Master
Forum Master
Posty: 1019
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Jacenty85 » sob maja 20, 2006 23:45

Własnie taka lipa że nie mam numeru na silniku. Patrzyłem pod kopułkom i z przodu i z tyłu nic nie ma. Chyba zostaje mi metoda prób i błędów. Wgrać teraz musze program od AEE a nóż zacznie dobrze chodzić. Ale zastanawia mnie ten zapłon bo od czasu tej regulacji z pod aparatu jest wyciek oleju. Można domniemywac że olej mógł się dostać do czujnika halla i go zalać - przez to takie dziwne objawy. Kopułka jest czysta bo sprawdzaałem. Co o tym myślicie????



Awatar użytkownika
PitrekT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 517
Rejestracja: wt sty 11, 2005 20:31
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: PitrekT » sob maja 20, 2006 23:59

W jaki sposób wgrywasz program od AEE?



Awatar użytkownika
Jacenty85
Forum Master
Forum Master
Posty: 1019
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Jacenty85 » ndz maja 21, 2006 12:43

Elektromechanik mówił że dokładnie, że przegrywa program komputerem (AUTODATA)ale może źle to zrozumiałem.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 373 gości