[MK3] Przecieka mi szyberdach - co zrobić ? Proszę pomocy!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Kal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob maja 13, 2006 15:09
Lokalizacja: Wadowice

[MK3] Przecieka mi szyberdach - co zrobić ? Proszę pomocy!

Post autor: Kal » wt maja 16, 2006 15:19

Witam serdecznie wszystkich. Niedawno kupiłem GOLFa III i muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony z tego zakupu, ale pojawił się jeden wkurzający problem. Mój golfik stoi przed domem ( niestety nie w garażu ) i jak tylko popada deszcz to mogę być pewny, że gdy zacznę nim jechać zacznie mi się lać na głowę z szyberdachu. Szyberdach jest elektryczny. Nie ma problemu z odsuwaniem go do końca, ani nic z tych rzeczy. Problem jest taki, że leje się z niego jak tylko popada deszcz. Kanaliki nie są zapchane, bowiem tak samo z przednich jak i tylnich kapie woda... Czy jest to problem uszczelki? Jeśli tak, gdzie można coś takiego kupić i ile kosztuje wymiana czegoś takiego? Dziękuję z góry za pomoc wszystkim, którzy zdecydują sie coś napisać odnośnie tego problemu...
Ostatnio zmieniony ndz wrz 03, 2006 21:08 przez Kal, łącznie zmieniany 1 raz.


www.fundamental.com.pl

Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » wt maja 16, 2006 15:28

moze poodczepiały sie kanaliki przy ramie szybra. Spróbuj zlokalizowac skad dokładnie leci np delikatnie polewając szlauchem.


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
Cefaloid
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr sty 04, 2006 14:02
Lokalizacja: qqqq

Post autor: Cefaloid » wt maja 16, 2006 20:25

Odsuń szyberdach i obejrzyj plastikową rynienkę wokół. Może pęknięta?
Następnie lej do niej wodę z kubka, na otwartym "sercu" i obserwuj gdzie kapie - możesz ew ustawić auto na wzniesieniu pod różnymi katami żeby sprawdzić drożność / przecieki wszystkich 4 odpływów. Może tylne węże wypadły? Ja miałem kiedyś basen w aucie po burzy i okazało się że zlazł lekko wąż przedni z dziobka miedzy zawiasami i większość lała sie do środka. Rano było 10cm wody w aucie i weekend stracony na suszeniu obicia podłogowego.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt maja 16, 2006 20:36

i w ogóle sprawdź czy tą ramke masz i czy sie nie odczepiła z przodu. Ma być tak jak na fotce http://img502.imageshack.us/my.php?imag ... mki8da.jpg


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » wt maja 16, 2006 20:49

Ja bym sprawdził kanaliki czy sa drozne moga byc troche zapchane no i wody sie nazbiera tak duzo ze stoi a nie spływa. Co do uszczelki to chyba ASO zostaje, najlepsza metoda to kubek i lanie lub z weza i dojdziesz co jest grane.

Pozdrawiam


[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fc27abf292da2d6e][img]http://images27.fotosik.pl/126/fc27abf292da2d6em.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt maja 16, 2006 20:51

Uszczelka nie uszczelnia zbyt dokładnie. Ma luzy i może przez nią cieknąć. Od odprowadzenia wody jest rynienka i kanały.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

marekk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: pn cze 06, 2005 09:16
Lokalizacja: Lyski - Rybnik
Kontakt:

Post autor: marekk » wt maja 16, 2006 23:24

to jest bardziej uszczelka chroniaca przed nadmiernym halasem - zapewne ktorys z odplywow zapchany lub wypadniety wezyka - trzeba rozebrac przod podsuiftki i posprawdzac czy weze sa na swoich miejscach



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » śr maja 17, 2006 08:39

marekk pisze:trzeba rozebrac przod podsuiftki
jak rozbierzesz sam przód podsufitki nieumiejetnie to na 99% ja złamiesz - jest baaardzo giętka, krucha i miękka - my we trzech zdejmowalismy a itak przelewała sie przez palce...


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

marekk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: pn cze 06, 2005 09:16
Lokalizacja: Lyski - Rybnik
Kontakt:

Post autor: marekk » śr maja 17, 2006 10:26

ja rozbieralem sam i dalem rade - wystarczy wymontowac plastiki znad przednich drzwi



Awatar użytkownika
Kal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob maja 13, 2006 15:09
Lokalizacja: Wadowice

Post autor: Kal » śr maja 17, 2006 14:55

Hhmm... Problem polega na tym, że kapie po szybie w takim miejscu że nie leci do rynienki tylko na plastik i się zbiera a potem leci do auta...


www.fundamental.com.pl

Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » śr maja 17, 2006 15:01

cos mi sie zdaje ze bez rozebrania to nie naprawisz...


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
Kal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob maja 13, 2006 15:09
Lokalizacja: Wadowice

Post autor: Kal » śr maja 17, 2006 15:04

A jeśli chodzi o kanaliki, to pisałem już na wstępie, że wszystkie są drożne. Ustawialiśmy autko pod różnymi kątami, laliśmy wodę z butelki i wylatywała... W momencie, kiedy szyberdach się już zamknie i autko postoi trochę na deszczu ta woda zbiera się na tym plastiku wokół i przy hamowaniu, czy skrętach wylewa się na głowę kierowcy i pasażera jednocześnie... Kwestia uszczelki tutaj nie jest chyba problemem...


www.fundamental.com.pl

yablko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: sob lis 20, 2004 13:14
Lokalizacja: piaseczno k. warszawy

Post autor: yablko » śr maja 17, 2006 17:59

mam identyczny problem jak jak kal, na dodatek mam uszkodzona lewa strone (nie uchyla się), może ktos wie gdzie mozna to tanio naprawić w warszawie lub okolicach. byłem na wietrtniczej ale cena jaka mi zaproponowali zbiła mnie z nog :(
pozdrawiam



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » śr maja 17, 2006 18:01

yablko, ile ci powiedzieli w webasto? :chytry:


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 365 gości