problem z poduszkami

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

diaprel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt wrz 02, 2005 18:33
Lokalizacja: jarocin

problem z poduszkami

Post autor: diaprel » wt maja 16, 2006 22:21

posiadam golfa 4 z roku 2001 3-drzwiowy, 1,9 TD(I) z 4 poduszkami. jakiś czas temu bez jakiegokolwiek powodu przestała mi gasnąć kontrolka poduszek (tzn po uruchomieniu auta gasnęła na ok 2 sek i zapalała się ponownie). pojechałem do najbliższego elektronika coby podłączyć się do kompa, ale on stwierdził że chyba sensor padł, bo nie można skasować błędu, a zamiast kodu błędu pojawiało się FFFF. wg niego nieodwracalnie padł sterownik. pojechałem do innego poleconego mi kolesia. ten podłączył do kompa i stwierdził, że zawiesiło się oprogramowanie. wgrał nowe i skasował błąd. po skasowaniu pełna diagnostyka była ok. minęło kilka dni i znów pojawił się problem nie gasnącej kontrolki poduszek.
czy ktoś wie o co tu chodzi albo spotkał się z czymś takim ?



Awatar użytkownika
paolo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 507
Rejestracja: śr sie 25, 2004 23:20
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Post autor: paolo » wt maja 16, 2006 22:54

obstawiam inny problem. W 3 drzwiowych wersjach czesto sa problemy z wtyczkami pod przednimi fotelami. Niech zgadne...masz fotel skladany + dodatkowo siedzisko unosi sie do gory i ku przodowi? :)
Problem polega ze czeste uchylanie fotela lub nawet sprzatanie odkurzaie pod fotelem prowadzi do zapalanie sie kontrolki. Skasowanie bledu nie skutkuje poniewaztak jak pisales za kilka dni znowu pojawia sie.
Jedyne wyjscie wyczyscic wtyczki, siknac spreyem skasowac blad i zobaczysz jak bedzie. Jesli bedzie blad pojawiac sie to niestety usun wtyczke a kable zlutuj i po problemie.



diaprel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt wrz 02, 2005 18:33
Lokalizacja: jarocin

Post autor: diaprel » czw maja 18, 2006 17:35

styki są w porządku. po podłączeniu do kompa wyświetlił "uszkodzony sterownik". błędu nie dało się skasować. i znów reinstalacja oprogramowania i jak na razie jest dobrze. zobaczymy tylko na jak długo. obawiam się, że skończy się wymianą sterownika. :(



Awatar użytkownika
paolo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 507
Rejestracja: śr sie 25, 2004 23:20
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Post autor: paolo » czw maja 18, 2006 23:25

a byly odpalone airbagi?
Jesli tak to moze jakos nie do konca wykasowana crash data



diaprel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt wrz 02, 2005 18:33
Lokalizacja: jarocin

Post autor: diaprel » sob maja 20, 2006 23:32

nie były odpalone. jak go kupowałem to elektryk który go naprawiał mowił że była wadliwa wiązka od poduszek i uległa spaleniu, ale niby ją wymienił i wszystko powinno być ok.
jak na razie po ostatnim wrzuceniu oprogramowania jak na razie nic się nie dzieje.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 228 gości