Ile powinien pedzic golfik??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Piotro
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 241
Rejestracja: sob paź 30, 2004 02:19
Lokalizacja: S-ce Śląskie
Kontakt:

Post autor: Piotro » ndz sty 09, 2005 14:31

jarek_1313 pisze:
Avenger pisze:Dokładnie tak, ale powiem że maluchem leciałem 130 :okej: :P
ja też :grin:
I ja tez :bigok:

a moim mk3 1.6 ABU lecialem 150 w 3 osoby i pelny bak ... no i wiecej nie chcial :/
To normalne jest czy powinien wiecej jechac?



Awatar użytkownika
wladek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: sob lis 13, 2004 19:26
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: ile powinien pedzic golfik??

Post autor: wladek » ndz sty 09, 2005 17:14

jocker_slupca pisze:mam golfika II z silnikiem 1,3 z jednopunktowym wtryskiem paliwa z 4 - stopniowa skrzynia biegow.. chcialbym sie dowiedziec ile popedzi taka bestia bo.. moj idzie 140 km / h i nie wiecej.. nie wiem czy to dobrze czy zle?? prosze o pomoc.. pozdrawiam GOLF RULEZZ
Mój też jedzie 140 ale wyczytałem w instrukcji, że skrzynia pięciobiegowa to tak naprawdę 4+E czyli cztery biegi + ekonomiczny iże maksymalną prędkość osiąga się na czwartym biegu.
Sprawdziłem i faktycznie na czwórce jechałem na prostej 151km/h - ksiązkowo ;) Z górki spokojnie ponad 160 wszystko oczywiście na czwartym biegu.



Awatar użytkownika
worms
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: ndz gru 12, 2004 13:06
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post autor: worms » pt sty 14, 2005 08:32

Avenger pisze:Dokładnie tak, ale powiem że maluchem leciałem 130 :okej: :P

Ale chyba małym palcem po mapie



Awatar użytkownika
naughtyjurand
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: wt gru 14, 2004 11:04
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: naughtyjurand » pt sty 14, 2005 11:47

od czasu jak kupilem sobie golfa chyba ani razu nie dalem mu po garach :)
na trasie max jade sobie 140 jak kogos wyprzedzam, a tak 100-120.
nie dzialaja na mnie osoby stojace kolo mnie na swiatlach meczace swoje silniki ani kolesie ktorzy wyprzedzaja mnie na drodze gorszymi samochodami :)
wybaczcie, ale ludzie na ktorych to dziala to dla mnie potencjalni dawcy organow, niepotrafiacy trzymac emocji poza droga!
byc moze nie mam potrzeby katowac samochodu bo wystarczjaco szaleje na motorze :grin: oczywscie zawsze z glowa! :jezor: bo i tu trafiaja sie wyjatki zyjace chwila.
na trasie Warszawa - Plock mialem raz 270km/h, zaraz po tym jak skonczyli klasc nowy asfalt na dosc dlugim ladnym prostym odcinku :) i akurat nie bylo nikogo na drodze (jakos taka godzina mi sie trafila).
Pamietam ze przerazalo mnie to ze motor bez problemu poszedl by jeszcze spokojnie dalej a ja juz mialem przed oczami tunel... - normalnie jak smigam motorkiem to trzymam sie sredniej 220-240, ale musze powiedziec tym co nie wiedza, ze z punktu kierowcy na motorze prednosc odczuwa sie zupelnie inaczej niz w samochodzie. Jadac golfikiem 120 mialem wrazenie ze to juz 190, z kolei na motorze jadac 140 to prawie tak jak z 60 w samochodzie...
jak kiedys sobie wyskocze do niemiec to sprawdze ile wyciagnie moja bestia (mowie o motorze - HONDA CBR), jesli chodzi o samochod, mam zamiar dbac o niego jak o jajko, zadnych przerobek, ale za to w super stanie!
Samochod kupilem po to zeby wozil moje dziecko i zone, bo motorem w 3 osoby ciezko sie zabrac - uwazam ze jesli bede o niego dbal to i on mnie nigdy nie zawiedzie.
wlasnie dlatego wybralem golfa - ten samochod szczyci sie niezawodnoscia, wszystko moze w nim zaczac skrzypiec ale do przodu zawsze pojedzie :) no i nie wspominajac juz o tym, ze stajac sie posiadaczem tej marki trafia sie w tak wspanialem grono ludzi :)
zloty i te sprawy, nowi ludzie - to tak jak ci z ktorymi jezdze na motorach.
z tym ze tam czesciej sie widujemy niz gadamy :)
w warszawie jest niepisana umowa, jesli ktos ma ochote pojezdzic to codziennie o 20:00 jest zlot pod kolumna zygmunta na starowce i jak pozbiera sie troche ludzi to jedziemy poszalec po miescie pare godzin i do domq :) no ale to temat woda i nie do dzialu "techniczne" heheh
narazie!


HELL WAS FULL, SO I CAME BACK!

Awatar użytkownika
longer
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: wt lis 23, 2004 18:23
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: longer » pt sty 14, 2005 12:34

u mnie fabrycznie jest max 186 i autko dobija nawet całkiem łatwo do tej prędkości i dalej nie idzie a pod pedałem mam jeszcze zapas :helm:



Awatar użytkownika
baklazan
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: sob gru 25, 2004 02:17
Lokalizacja: jaworzno
Kontakt:

Post autor: baklazan » pt sty 14, 2005 17:35

jak od 2 tygodni mam golfiacza 1,3 za skrzynka 4 i to naprawde rzwawa bestia jest....nie mialem go okazji sprawdzic gdzies na trasie ale codziennie trasa katwocie - jaworzno to 150 w 2 osoby jedzie rowno moze wiecje ale slask to kupa kolein dziur i szkoda mi go .... a facet ktory mi go przytachal z niemiec mowil ze 170 sunal nim po autostradzie auto jest rocznik 88 z udokumentowanym przebiegime 64 000 !!! poprzedni wlascicile to jakic dzidek z 29 roku a drugim byla laske ktora jezdzial nim na uczlenie i to chbya dosc rzadko:P pozdrufki 1,3 RULeSS


kto szybko jedzie tego wolno niosa

sprewello
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw sty 06, 2005 00:34
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Post autor: sprewello » pt sty 14, 2005 20:45

Ja swoim mk2 1,6 RF 4-biegowa skrzynia bujałem troszke ponad 170kmh na gazie w 2 osoby, ale wiecej za nic w świecie nie chciał iść. Chyba nieźle, ale od jakiegoś czasu zatrzymuje go na 160...



mefico

Post autor: mefico » pt sty 14, 2005 23:57

Au mnie nie działa prętwk ale i tak wszystkich wprzedzm-a co nie wyrobie na prostej to w mieścinie nadrobie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



mafik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: czw lis 11, 2004 22:11
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: mafik » sob sty 15, 2005 02:36

Ja swoim MK3 1,8GL 90KM na Toruńskiej w Wawie rozbujałem do 180km/h i myślę, że poszedłby więcej, ale niestety brakowało już miejsca. :helm: Przyznam jednak, że osiąganie takich prędkości na naszych wspaniałych drogach jest dużym ryzykiem a zarazem przeżyciem :panna: :blush:



Awatar użytkownika
david_p
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: pt sty 07, 2005 15:15
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: david_p » sob sty 15, 2005 12:28

osiąganie takich prędkości i pobijanie rekordów w mieście jest głupotą



radziu102
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt paź 29, 2004 03:50
Lokalizacja: ZIELONA GÓRA
Kontakt:

Post autor: radziu102 » sob sty 22, 2005 01:58

nie wiem ile max pojedzie moj samochodzik ale jechalem 180 i nawet zwawo sie do tej predkosci rozpedzal


gg 4400404

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » sob sty 22, 2005 02:21

golfik 1,6 86 rok gaznik pierburg e2 - 180km\h, ajk sie schowam za kogos szybszego to potrafi nawet 190 prawie pod 200.Jak myslicie czy to dobre osiagi na tego sprzeta bez zadnego rasowania.100% oryginal!!


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Krzylu » sob sty 22, 2005 04:28

jak najbardziej znakomite super
tylko licznik wymien



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » sob sty 22, 2005 12:26

w zadnyw wypadku licznik nie szwankuje,bo przede mna jechal kolega Audi A6 2,5 i pozniej potwierdzil mi predkosc,tak wiem ze na pewno licznik jest w potrzadku.


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 405 gości