jaki wybrać czujnik do alarmu ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

diaprel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt wrz 02, 2005 18:33
Lokalizacja: jarocin

jaki wybrać czujnik do alarmu ?

Post autor: diaprel » ndz maja 14, 2006 13:23

za kilka dni będę sobie do mojego gofra zakładał alarm. chciałbym dołożyć jakiś czujnik dodatkowy, ale nie mogę się zdecydować który, a nie chcę zakładać wszystkiego co możliwe.
który czujnik wg Was jest najbardziej przydatny a zarazem najmniej wrażliwy na przypadkowe załączenie ?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz maja 14, 2006 13:45

Najpopularniejsze i najtańsze są czujniki utradźwiękowe ruchu i czujniki wstrzasowe. Połączenie tych dwóch to już niezłe zabezpieczenie(czasem sa w jednym komplecie tak że odpada kombinowanie z łączeniem kabli dwóch czujników jeśli ma się jedno wejscie w alarmie.
Jak jesteś gotów troszkę więcej wydać to zamiast ultradźwiękowego polecałbym czujnik mikrofalowy ruchu (60-70 zł). Nie ma czujek widocznych na słupkach drzwiowych. To tego wstrząsowy który jest tani.

[ Dodano: Nie Maj 14, 2006 1:47 pm ]
Co do przyapdkowego włączenia: czyjnik wstrząsowy ma regulację i ustawiasz go sobie sam jak ci pasuje. Mikrofalowy w moim aucie nigdy niepotrzebnie nie zadziałał. Żadna mucha go nie włączy.

[ Dodano: Nie Maj 14, 2006 1:49 pm ]
Nawet widzę już mikrofalowe po 45 zł na allegro


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » ndz maja 14, 2006 16:29

Witam... sam osobiscie mam tylko ultradziwieki w aucie. Czujnik wstrzasowy lubi sie wlaczac niepotrzebnie nawet gdy jest dobrze wyregulowany a czujnik ultradziwiekowy zastepuje go z powodzeniem :)



diaprel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt wrz 02, 2005 18:33
Lokalizacja: jarocin

Post autor: diaprel » ndz maja 14, 2006 17:20

gdybym miał zamontować mikrofalę to zastanawiam się czy jedno- czy dwustrefowy ?



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » ndz maja 14, 2006 17:25

do tego można dołozyś czujnik przechyłu - zabezpiecza on np: przed kradzieżą kół lub wciągnięcia auta na lawetę


:-k ...

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz maja 14, 2006 17:37

diaprel pisze:gdybym miał zamontować mikrofalę to zastanawiam się czy jedno- czy dwustrefowy
a to zalaży czy masz alarm z funkcją prealarmu. Jak bez to zrezygnuj z ochrony zewnętrznej i starczy jednostrefowy


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

diaprel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt wrz 02, 2005 18:33
Lokalizacja: jarocin

Post autor: diaprel » ndz maja 14, 2006 18:16

ma wejscie prealarmu.



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » ndz maja 14, 2006 18:35

mam takie pytanko. Mam u siebie alarm marki DAEWOO ale podstawowy model... pilot dziala najwyzej na 5 m, nie ma prealarmu ani zadnego wyjscia dodatkowego i mam w zwiazku z tym kilka pytan:
- jaki alarm wybrac tzn ktore funkcje sa uzyteczne
- co to jest prealarm (mniej wiecej czaje ale prosze o wyjasnienie)
- na jakiej zasadzie diala funkcja komfort i czy potrzeba do niej jakiegos dodatkowego sterownika? Dzieki za odpowiedzi i sorki za podpiecvie do tematu :)



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » ndz maja 14, 2006 20:23

co do wyboru alarmu to proponuję zajżyj tutaj http://batex1627.republika.pl/ prealarm to jest funkcja ostrzegania o tym ze w aucie jest alarm, tzn. jak ktoś ci kopnie w auto to odezwie się krótki sygnał (1 sekundowy) i jedno migniecie swiateł (w zależnosci od producenta alarmu to moze być tak że 3 pobudzenie prealarmu i wchodzi wtedy alarm właściwy czyli np. wyje i swieci 3 min.)


:-k ...

Awatar użytkownika
c-kozi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: śr lis 24, 2004 16:27
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: c-kozi » ndz maja 14, 2006 20:40

ja mam ultradzwięki, wstrząs i krancowki wszystkich drzwi i klap. Nie mam zadnych problemow ze wstrzasem, ale czasami jak stanie jakas TARYF i taksiaz zacznie gadac przez radio to mi alarm zawyje.



irekczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: sob gru 24, 2005 17:34
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: irekczek » pn maja 15, 2006 13:40

KamilW pisze: - na jakiej zasadzie diala funkcja komfort i czy potrzeba do niej jakiegos dodatkowego sterownika?
funkcja komfort działa na tej zasadzie, że po włożeniu kluczyka do stacyjki i przekręceniu w pozycję "zapłon" automatycznie po 3 sekundach(to zalezy od alarmu) zamykają się wszystkie drzwi. Po wyłączeniu zapłonu drzwi się otwierają. Jest jeszcze kilka stopni tej funkcji komfort.. ale to już zaleznie od alarmu.

-----------------------------------

Ja u siebie mam założone czujniki ruchu, krańcówki(na drzwi) + czujnik krańcowy na maskę.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn maja 15, 2006 16:17

irekczek pisze:e po włożeniu kluczyka do stacyjki i przekręceniu w pozycję "zapłon" automatycznie po 3 sekundach
oraz domykają się automatycznie szyby i dach o ile sa elektryczne
KamilW pisze:- co to jest prealarm (mniej wiecej czaje ale prosze o wyjasnienie)
w przypadku obecności czujnika mikrofalowego alarm ostrzega o ruchu w pobliżu pojazdu. Pełne zadziałanie jest przy ruchu wewnątrz. Przy czujniku wstrząsowym tak jak kolega wyżej napisał.

[ Dodano: Pon Maj 15, 2006 5:41 pm ]
a trochę pokręciłem, miałem na myśli domykanie tak jak z kluczyka drzwi.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pn maja 15, 2006 22:05

Paweł Marek pisze:oraz domykają się automatycznie szyby i dach o ile sa elektryczne
to jest mozliwe jeżeli centralka ma taką funkcję, a nie wszystkie mają


:-k ...

Awatar użytkownika
yellow
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: wt lis 23, 2004 19:47
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: yellow » pn maja 15, 2006 23:37

Ja mam tylko stłuczeniówkę i krańcówki. Do samochodu nikt nie wejdzie, jak nie tłukąc szyby lub szyberdachu, albo otwierając drzwi.


Grafik komputerowy, specjalista DTP
http://marcin.rokosz.biz

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 368 gości