cos wyje i strasznie denerwuje!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
clinic123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn lut 13, 2006 14:03
Lokalizacja: Gorzow Wlkp.
Kontakt:

cos wyje i strasznie denerwuje!!!

Post autor: clinic123 » pn maja 15, 2006 19:47

Witam mam maly problem odnosnie mojego golfika. ostatnimi czasu cos zaczelo mi wyc strasznie ze az sie w srodku wszystko trzesie ale tylko podczas jazdy. bylem u mechanika ktory powiedzial ze to lozyska w skrzyni padaja ale bardzo mnie to zastanowilo bo biegi wchodza ok a przy skrecaniu nawet delikatnym w prawo przestaje wyc i nie wiem czy to nie lozysko w kole. ale za bardzo sie na tym nie znam i prosil bym o rade i jak cos ktore lozyskoto moze byc. z gory dzieki za pomoc



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » pn maja 15, 2006 19:56

jak mialem zuzyte lozyska to na zakretach wlasnie bylo bardziej slychac ale buda nic nie trzesla.jak trzesie to cos z przeniesieniem napedu predzej,przegob,polos krzywa np,i dostaje wibracji(wewnetrzny przegob jak wywalony to ma na boki luzy i trzesie buda)mozliwosci duzo.a jak wyje to lozysko tylko ktore? podlewaruj na kanale wbij bieg i sluchaj(zabezpiecz dobrze auto) zeby buda od lozyska w kole sie trzesla to bys musial calkiem miec posypane lozysko na maksa ale podlewaruj kolo i gora dol i na boki sprawdz szarpiac kolo i powinienes odczuc jak wywalone lozysko



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » pn maja 15, 2006 20:15

clinic123 pisze:wszystko trzesie ale tylko podczas jazdy
1. Tylko trzęsie czy również hałasuje?
2. Czy to się nasila wraz z prędkością auta?
3. Zrób próbe - rozpędź auto i wrzuć na luz i zobacz czy ustąpi czy nie.


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
clinic123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn lut 13, 2006 14:03
Lokalizacja: Gorzow Wlkp.
Kontakt:

Post autor: clinic123 » pn maja 15, 2006 20:20

przeglob przy skrzyni byl wymieniany jakies pol roku temu. a na zakrecie w prawo to wycie komletnie znika nawet przy delikatrnym ruchu kierownicy. a co do predkosci to im szybciej to glosniej i na luzie jest to samo. wiec nei wiem tak myslalem ze moze prawe lozysko przedniego kola bo przy skrecie sie odciaza i przestaje juz nie wiem. a musze to zrobic bo zwariuje wyje jak w bombowcu jakims.



Awatar użytkownika
krzysiek77
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 19:03
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: krzysiek77 » pn maja 15, 2006 20:27

miałem ten sam objaw.lekko kiera w prawo i cisza.wszyscy na forum mówili"łożysko w kole,przegób itp.sprawy.byłem u mechanika który zajmóje się vw i okazało się że to mechanizm różnicowy zalicza zgon.nieopłacało mi się robić,kupiłem drugą skrzynkę



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » pn maja 15, 2006 20:28

clinic123 pisze:a na zakrecie w prawo to wycie komletnie znika
Więc wygląda na luz na łożyskach kół i owszem musisz to zrobić. I najlepiej zrób to nie u tego mechanika który twierdził że to łożyska w skrzyni :grin:


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
krzysiek77
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 19:03
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: krzysiek77 » pn maja 15, 2006 20:34

adamtd-ja zmieniłem łożyska we wszystkich kołach jak tu radzili i nic i okazało się że skrzynka.a objaw był taki jazda na wprost-szum,lekko w lewo-jeszcze mocniej,lekko w prawo-cisza.im szybsza jazda tym głośniej,nawet na luźie.aczkolwiek na odległość nie chcę przesądzać czy to na pewno to samo tak poprostu było u mnie



Awatar użytkownika
clinic123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn lut 13, 2006 14:03
Lokalizacja: Gorzow Wlkp.
Kontakt:

Post autor: clinic123 » pn maja 15, 2006 20:46

krzysiek77 chyba to to co mowisz :) myslalem ze to obejdzie sie po kosztach lozysk ale chyba trzeba skrzynie wymienic no coz trzeba bedzie :) zobacze jeszcze jak go podniose jutro na kanale czy w kolach nie bedzie nic buczec :)



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » pn maja 15, 2006 20:47

krzysiek77 pisze:zmieniłem łożyska we wszystkich kołach jak tu radzili i nic i okazało się że skrzynka
Ja bym jednak zaczął od łozysk kół bo to prostsze i tańsze i już jedna rzecz będzie wyeliminowana jakby coś. Wskazane też jakby ktoś z dobrym słuchem zają się kołami i ocenił czy to te łożyska czy nie, bo fakt, że w tym przypadku diagnoza na odległośc może być mylna


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » pn maja 15, 2006 20:48

clinic123, a czemu niechcesz sprawdzic jak ja pisalem?



Awatar użytkownika
krzysiek77
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 19:03
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: krzysiek77 » pn maja 15, 2006 20:52

ja nie zakładam od razu że skrzynia,twierdze tylko że tak było w moim przypadku,wymieniłem łożyska i nic.pojechalem do gostka od vw i jak tylko się przejechał to odrazu stwierdził co i jak.nawet sam nie proponował naprawy tylko wymianę.ale zawsze warto spróbować od tego co tańsze.u mnie akurat wymiana nie była droga bo skrzynie mam 4 i kupiłem za niecałe 200zeta



Awatar użytkownika
clinic123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn lut 13, 2006 14:03
Lokalizacja: Gorzow Wlkp.
Kontakt:

Post autor: clinic123 » pn maja 15, 2006 21:19

no bylem u tego mechanika i on ogolnie sie zajmuje VW i on mi podniol go i powiedzial ze lozyska by tak nie buczalu i ze cos jakby sie w skrzyni mielilo :/ no i nie wiem teraz zobacze z tymi lozyskami jak to nie bedzie to to bedziemy sprawdzac dalej :) przegoby raczej sa chyba cale no chba ze cos im sie stalo ostatnio :) pojade na kanal jutro i napisze jak by to wygladalo :)



dominik7
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 872
Rejestracja: wt lis 22, 2005 19:07
Lokalizacja: WGS//WP
Kontakt:

Post autor: dominik7 » pn maja 15, 2006 22:12

zobacz ustawienie zbieznosci.


http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRkioSjUFKyMHzqmuU0GfCiXEIgR5re3-DV5-g48EwFKSNS3s23AQ

Awatar użytkownika
clinic123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn lut 13, 2006 14:03
Lokalizacja: Gorzow Wlkp.
Kontakt:

Post autor: clinic123 » wt maja 16, 2006 07:47

wczoraj ustawilem :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 445 gości